BK MLADA BOLESLAV
31. 12. 2019 | Adéla Kvapilová, Vojtěch Honzík

Jakub Klepiš: Byl to vyrovnaný zápas, Plzeň byla šťastnější

P l z e ň – Na poslední zápas roku 2019 zavítali Bruslaři do LOGSPEED CZ Arény, kde je vyzvala domácí Plzeň. Utkání 32. kola hokejové Tipsport extraligy přineslo vyrovnaný souboj mezi oběma týmy, nakonec musely rozhodovat nájezdy, ze kterých vyšli šťastněji domácí. O své pocity se podělil nynější kapitán mladoboleslavského celku Jakub Klepiš, který pomohl k zisku jednoho bodu pro Bruslaře dvěma asistencemi.

Jakube, co říct k poslednímu zápasu roku 2019?

Hezký zápas. Plzeň hraje dobře. Myslím si, že to bylo vyrovnané, rozhodly nájezdy. Plzeňští byli šťastnější.

Měl jste dvě asistence, ale obě byly trochu vzdálenější, nebyly tak přímé. Jak jste to viděl ze své pozice?

Obě dvě byly druhé asistence. Nebyly to žádné krásné nahrávky do prázdné brány, ale zaplaťpánbůh, že tam ty góly padly. Jestli jsem měl první, druhou nebo jakou asistenci, to je úplně jedno. Hlavní je, že odsud máme alespoň bod.

V nájezdech se vám puk zasekl, ale nebyl jste jediný. Myslíte si, že to bylo ledem?

Ne, nechci se vymlouvat, že to bylo ledem. Já ani nevím, jestli byl led udělaný nebo ne. Prostě jsem to netrefil, nevím, co se tam stalo. Ujelo mi to, to je celé.

Plzeň v polovině zápasu zvýšila na 3:2, gól poté nebyl uznán. Viděl jste ho?

Já jsem byl na trestné, neviděl jsem to. Akorát pak za mnou přijel náš gólman a řekl mi, ať požádám o výzvu, protože tam byla posunutá brána. Štěstí, že to viděl.

Poslední dva zápasy hrajete s kapitánskou páskou, cítíte nějaký rozdíl? Jak se vám s ní hraje?

Pro mě osobně to žádný rozdíl není. Já neřeším, jestli mám „céčko”, „áčko” nebo nic. Každý zápas je stejný.

Otázka na závěr. Jak jste si užil Vánoce a jaké plány máte na Silvestr?

Vánoce jsem si užil, protože jsem viděl radost dětí, což bylo nejvíc. Silvestr strávíme s rodinou na chalupě.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.