BK MLADA BOLESLAV
31. 12. 2019 | Adéla Kvapilová, Vojtěch Honzík

Jakub Klepiš: Byl to vyrovnaný zápas, Plzeň byla šťastnější

P l z e ň – Na poslední zápas roku 2019 zavítali Bruslaři do LOGSPEED CZ Arény, kde je vyzvala domácí Plzeň. Utkání 32. kola hokejové Tipsport extraligy přineslo vyrovnaný souboj mezi oběma týmy, nakonec musely rozhodovat nájezdy, ze kterých vyšli šťastněji domácí. O své pocity se podělil nynější kapitán mladoboleslavského celku Jakub Klepiš, který pomohl k zisku jednoho bodu pro Bruslaře dvěma asistencemi.

Jakube, co říct k poslednímu zápasu roku 2019?

Hezký zápas. Plzeň hraje dobře. Myslím si, že to bylo vyrovnané, rozhodly nájezdy. Plzeňští byli šťastnější.

Měl jste dvě asistence, ale obě byly trochu vzdálenější, nebyly tak přímé. Jak jste to viděl ze své pozice?

Obě dvě byly druhé asistence. Nebyly to žádné krásné nahrávky do prázdné brány, ale zaplaťpánbůh, že tam ty góly padly. Jestli jsem měl první, druhou nebo jakou asistenci, to je úplně jedno. Hlavní je, že odsud máme alespoň bod.

V nájezdech se vám puk zasekl, ale nebyl jste jediný. Myslíte si, že to bylo ledem?

Ne, nechci se vymlouvat, že to bylo ledem. Já ani nevím, jestli byl led udělaný nebo ne. Prostě jsem to netrefil, nevím, co se tam stalo. Ujelo mi to, to je celé.

Plzeň v polovině zápasu zvýšila na 3:2, gól poté nebyl uznán. Viděl jste ho?

Já jsem byl na trestné, neviděl jsem to. Akorát pak za mnou přijel náš gólman a řekl mi, ať požádám o výzvu, protože tam byla posunutá brána. Štěstí, že to viděl.

Poslední dva zápasy hrajete s kapitánskou páskou, cítíte nějaký rozdíl? Jak se vám s ní hraje?

Pro mě osobně to žádný rozdíl není. Já neřeším, jestli mám „céčko”, „áčko” nebo nic. Každý zápas je stejný.

Otázka na závěr. Jak jste si užil Vánoce a jaké plány máte na Silvestr?

Vánoce jsem si užil, protože jsem viděl radost dětí, což bylo nejvíc. Silvestr strávíme s rodinou na chalupě.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.