BK MLADA BOLESLAV
27. 2. 2012 | Jitka Čechová

Jakub Čutta: Příště můžeme klidně vyhrát my. Ale musíme zlepšit rozehrávku

K. V a r y – Bruslařský klub zakončil základní část prohrou, kterou si přivezl z Karlových Varů. Ačkoliv skóre utkání je nakonec poměrně vypovídající, jasno rozhodně dlouho nebylo. "Na začátku na nás vlétli, ale pak jsme se dotáhli a dokonce jsme šli do vedení," popisoval po zápase obránce Boleslavi Jakub Čutta (na snímku). "Příště musíme snáz a rychleji dostávat puk z vlastní třetiny a nenabízet Varům laciné šance." Pojem "příště" přijde už velmi brzy, Středočeši jedou do Varů znovu už tento pátek.

Jakube, v čem byli Karlovarští lepší?

Dali o dva góly víc než my. Výsledek je jasný. Asi prostě byli lepší ve všem.

Boleslav ale hrála také dobře. Otevírali jste skóre, po ztrátě vedení jste dokázali vyrovnat…

Na začátku na nás Vary docela vlétly. Hlavně v té první třetině nás mačkaly, měli jsme s tím problémy. Pak se nám ale podařilo dát první gól. Dokonce i druhý, jenže ten nám rozhodčí neuznali. Já jsem tu situaci neviděl. Je škoda, že se tyhle věci nesmí ukazovat na kostce, aby si každý udělal obrázek sám…

Cítili jste to jako křivdu?

Jak říkám, já jsem to neviděl, takže můžu těžko vynášet nějaké soudy. Ale někteří kluci to jako křivdu cítí.

Diváci v KV Areně konkrétně na vás dokonce pískali. Jak jste to vnímal?

Jako jejich právo. Nikdo jim nemůže zakázat vyjádřit svůj názor. Krom toho lepší dusná atmosféra, než žádná. Aspoň byli slyšet. Beru to prostě tak, že jsem soupeř a na soupeře se často píská.

Už tento pátek jedete do Karlových Varů v rámci play-out znovu. Existuje něco, čím se ještě oba týmy mohou překvapit? Co můžete vy změnit, abyste tentokrát bodovali?

Vary nás hodně a dobře napadaly, s tím jsme měli problém. Vázla nám rozehrávka. Myslím, že na tohle bychom se měli zaměřit nejvíc. Musíme snáz a rychleji dostávat puk z vlastní třetiny a nenabízet Varům laciné šance. Když zvládneme tohle, můžeme klidně příště vyhrát my, protože když jsme na puku v útočné třetině, tak s námi Vary taky mají co dělat.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim