BK MLADA BOLESLAV
29. 12. 2011 | Jitka Čechová

Jakub Čutta: Bojovní, obětaví, nic nedávat zadarmo. Když takoví budeme, budeme i vyhrávat!

P a r d u b i c e – Tři důležité body, které Bruslařský klub posunuly z posledního místa tabulky. Krom toho docela hezky dokreslují zdání, že se Mladá Boleslav v posledních zápasech začala skutečně zvedat. "Nemůžeme na to koukat takhle celistvě, nás musí zajímat každý zápas individuálně," odmítl podobné závěry obránce Jakub Čutta (na snímku) a upozornil na další duel, který jeho a jeho spoluhráče čeká už tento pátek: "Je před námi strašně těžké utkání s Libercem, takže všechno pouštíme z hlavy a soustředíme se jen na něj," hlásí.

Jakube, souhlasíte s tím, že vítězství nad Pardubicemi je z vaší strany skutečně vydřené a ubojované?

Jak říkáte. My zápasy hezkým hokejem vyhrávat nebudeme. Zvlášť ne teď. Nemůžeme hrát na krásu. Myslím, že to, co jsme předvedli v Pardubicích, by měl být náš obraz. Bojovnost, obětavost, nic nedávat zadarmo. Souvisí to hodně s obranou. Na tu se prostě musíme soustředit. Pokud tohle všechno budeme zvládat, mohlo by se to pro nás začít konečně dobře vyvíjet.

Takové zápasy jsou ale nepochybně hodně vyčerpávající. Neměli jste toho ke konci, jak se tak říká, plné zuby?

Tak samozřejmě, co bych zapíral. Ale s tím jsme museli počítat. Tým, jakým jsou Pardubice, taky nikomu nic zadarmo nedá. Věděli jsme, že budou dávat dopředu všechno, co půjde. Čekali jsme na nějaké ty svoje šance, ale nechtěli jsme se hnát bezhlavě dopředu, protože by zase došlo na ten náš starý známý hurá hokej. A ten už se nám několikrát ošklivě nevyplatil. Dokázali jsme to zatáhnout a Pardubice nás nezlomily.

Když už je to za vámi, neříkáte si zpětně, že je toho jednoho inkasovaného gólu škoda?

Je to škoda. Padl po takové situaci, která by vůbec nemusela být. Kdybychom zvládli lépe vhazování, vůbec k tomu nemuselo dojít. Ale teď už nemá cenu řešit jeden gól, důležité jsou tři body.

Zmínil jste defenzivu Boleslavi, ale co útok Pardubic? Nečekali jste přece jenom trochu víc, přestože měli velký tlak?

Kluci jsou to nepochybně šikovní, ale byla na nich hodně vidět snaha dávat to až do prázdné. Já to chápu, svádí to k tomu – soupeře v tom vykoupat a zakončit efektivně. Tím spíš, když přijede poslední tým tabulky. Možná, že kdyby víc stříleli, mohlo to vypadat jinak. Ale jsou to typologicky prostě takoví hráči.

Za všechny ty roky v extralize je Boleslav až teprve letos schopná v Pardubicích vyhrávat, ale pokaždé to bylo takříkajíc o krk, souhlasíte?

Máme odsud šest bodů, takže bych lhal, kdybych řekl, že nejsem spokojený. Ale taky nemá cenu cokoliv si nalhávat – Pardubice jsou prostě někde jinde než my, ony chtějí hrát hokej. To my samozřejmě taky, ale jak už jsem řekl, momentálně na něj v tom pravém slova smyslu nemáme. My musíme začínat od píky. Proto je to pro nás vážně úžasné, že máme těch šest bodů.

Z posledních čtyř zápasů máte devět bodů. Znamená to, že se konečně zvedáte?

Vidíte, já to ani takhle spočítané nemám. Nemá to cenu. Nemůžeme na to koukat takhle celistvě, nás musí zajímat každý zápas individuálně. Teď nás čeká strašně těžké utkání s Libercem, takže všechno pouštíme z hlavy a soustředíme se jen na něj.

Jsou pro vás zápasy takhle mezi svátky nějak specifické?

A víte, že ani ne? Nijak zvlášť mi to nepřijde.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim