BK MLADA BOLESLAV
27. 6. 2008 | Michal Miškovský

Jak Tomáš Sýkora rozveselil Richarda Bauera

M l. B o l. – Čtvrtek, půl šesté navečer, hřiště u mladoboleslavské 9. Základní školy “Pastelky“, tradiční dřina hokejistů BK Mladá Boleslav při fotbale. A najednou radost, jako kdyby Richard Bauer vyhrál Stanley Cup. Co že se stalo? To “jen“ jeho parťák Tomáš Sýkora proměnil penaltu…

Všechno to odstartovalo už při výběru týmů mezi třemi kapitány a dalšími hráči. “Jen ne “Sejčka“,“ hlásila většina se smíchem a při vzpomínkách na poslední fotbalový trénink.

Nakonec si třicetiletého útočníka vybrali oranžoví. A nemuseli litovat. I díky Sýkorově proměněné penaltě, před kterou mu tak nevěřili…

Když za prohřešky soupeře nařídil “rozhodčí“ Gudas dvě penalty ve prospěch oranžových, pronesl Daniel Boháč: “Já mám tu první a ty, “Sejčku“, tu druhou, že jo?“ Sotva stihl Tomáš Sýkora přikývnout, už s humorem vstřebával ironickou poznámku z lavičky: “V tom případě máme jen jednu.“

První střelec proměnil pokutový kop bez potíží střelou po zemi ze svého pohledu k levé tyči.

K penaltovému puntíku už směřoval Tomáš Sýkora a nemohl neslyšet názory svých kamarádů. “Zavři oči a bodlem to napal,“ ozvalo se. “Ne, támhle jsou okna,“ zahlásil další spoluhráč s odkazem na okenní tabule v blízkosti stojící školy.

Přesná Sýkorova střela ke stejné tyči, kam mířil i jeho předchůdce Boháč, nenechala chladným nikoho, ale zásadně vyčnívala euforie Richarda Bauera. “Góól, Sejčku. Góól!“ křičel hokejový obránce a už rychle pelášil za ním. Novopečený tatínek dcery Julinky sotva stačil utíkat…

A důvod k radosti měli i po posledním miniutkání. V souboji s dalšími dvěma výběry byli nejlepší. “Kamaráde, vyhráli jsme. Pojď to oslavit!“ smál se Richard Bauer a s vedle jdoucím Tomášem Sýkorou už mířili na závěrečných pár koleček okolo hřiště, aby nezatuhli...

(Foto: Ilustrační fotografie.)

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.