BK MLADA BOLESLAV
27. 6. 2008 | Michal Miškovský

Jak Tomáš Sýkora rozveselil Richarda Bauera

M l. B o l. – Čtvrtek, půl šesté navečer, hřiště u mladoboleslavské 9. Základní školy “Pastelky“, tradiční dřina hokejistů BK Mladá Boleslav při fotbale. A najednou radost, jako kdyby Richard Bauer vyhrál Stanley Cup. Co že se stalo? To “jen“ jeho parťák Tomáš Sýkora proměnil penaltu…

Všechno to odstartovalo už při výběru týmů mezi třemi kapitány a dalšími hráči. “Jen ne “Sejčka“,“ hlásila většina se smíchem a při vzpomínkách na poslední fotbalový trénink.

Nakonec si třicetiletého útočníka vybrali oranžoví. A nemuseli litovat. I díky Sýkorově proměněné penaltě, před kterou mu tak nevěřili…

Když za prohřešky soupeře nařídil “rozhodčí“ Gudas dvě penalty ve prospěch oranžových, pronesl Daniel Boháč: “Já mám tu první a ty, “Sejčku“, tu druhou, že jo?“ Sotva stihl Tomáš Sýkora přikývnout, už s humorem vstřebával ironickou poznámku z lavičky: “V tom případě máme jen jednu.“

První střelec proměnil pokutový kop bez potíží střelou po zemi ze svého pohledu k levé tyči.

K penaltovému puntíku už směřoval Tomáš Sýkora a nemohl neslyšet názory svých kamarádů. “Zavři oči a bodlem to napal,“ ozvalo se. “Ne, támhle jsou okna,“ zahlásil další spoluhráč s odkazem na okenní tabule v blízkosti stojící školy.

Přesná Sýkorova střela ke stejné tyči, kam mířil i jeho předchůdce Boháč, nenechala chladným nikoho, ale zásadně vyčnívala euforie Richarda Bauera. “Góól, Sejčku. Góól!“ křičel hokejový obránce a už rychle pelášil za ním. Novopečený tatínek dcery Julinky sotva stačil utíkat…

A důvod k radosti měli i po posledním miniutkání. V souboji s dalšími dvěma výběry byli nejlepší. “Kamaráde, vyhráli jsme. Pojď to oslavit!“ smál se Richard Bauer a s vedle jdoucím Tomášem Sýkorou už mířili na závěrečných pár koleček okolo hřiště, aby nezatuhli...

(Foto: Ilustrační fotografie.)

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.