BK MLADA BOLESLAV
1. 9. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Hráli jsme jako tým, to rozhodlo o výhře nad Libercem, říká Jiří Veselý

M l. B o l. – Boleslavští junioři vstoupili do nové extraligové sezóny úspěšně. Značně obměněný kádr zaznamenal povedený start zápasu, vytvořil si náskok na svého soupeře, který víceméně po celou dobu kontroloval. Mimo jiné se dařilo i hrstce boleslavských odchovanců v týmu. Kanadský bod si připsal František Uřídil, dva Jan Prokop a hned dva góly obstaral útočník Jiří Veselý.

Boleslavští junioři v přípravných zápasech své soupeře nikterak neválcovali, připsali si spoustu proher, ale poslední duel s Kometou Brno ukázal, že se s juniory Bruslařského klubu letos bude muset počítat. "Naším cílem bylo samozřejmě vstoupit do sezóny se ziskem tří bodů, což se nám naštěstí povedlo. Máme se teď od čeho odrazit," liboval si po skončení utkání před kabinou juniorů útočník s číslem 20.

Bruslařům loni vůbec nevyšel vstup do nové sezóny a Středočeši se tomu chtěli letos jednoznačně vyvarovat. Výhra nad Libercem může být základem pro další úspěchy. "Proti Bílým Tygrům jsme hráli jako tým, měli jsme štěstí a napadaly nám tam góly. Takové zápasy vždycky potěší," usmíval se dvougólový střelec.

Na Mladou Boleslav nyní čeká těžký soupeř v podobě Hradce Králové. Z ledu Mountfieldu totiž moc týmů body nevozí. "Hradec je nepříjemný soupeř. Připravíme se na sobotu, co nejlépe to půjde a pokud budeme hrát podobně jako proti Liberci, mohli bychom bodovat," uzavírá osmnáctiletý útočník.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).