BK MLADA BOLESLAV
13. 8. 2009 | Michal Miškovský

Hrajeme moc slušně. Až džentlmensky, připouští Jiří Šejba

M l. B o l. – Stále podobný problém trápí boleslavské hokejisty v přípravě na nadcházející ročník O2 extraligy. Po dvou pětigólových přídělech inkasovali ve čtvrtečním duelu s Karlovými Vary dokonce šestkrát. “Dva góly jsme dostali v oslabení, jeden v přesilovce, další v power-play a zbylé dva klasicky ze hry,“ vypočítává asistent Jiří Šejba (na snímku). “Zmíněné dva góly ze hry padly poté, co jsme propadli. Nebyli jsme zajištění a často nám soupeř ujížděl do přečíslení 2 na 1. Musíme se v tomto směru poučit.“

“Práce hráčů, ať už třeba útočníků, musí být víc znát. V napadání, v agresivitě a ve hře tělem. Hrajeme moc slušně. Až džentlmensky, což nejde. Když sem přijede soupeř, musí mít strach, že domácí po něm půjdou a všechno bude končit souboji,“ doplnil Jiří Šejba.

Druhý problém nově nastal na gólmanském postu. (Více čtěte také zde) “Myslím si, že příští týden už by vše mělo být v pořádku. Stále jsme pouze v období, kdy zkoušíme různé varianty. Navíc, když se podíváte na hru, i tihle gólmani nechytali špatně,“ poukázal asistent hlavního kouče.

A o co že přesně jde? Marka Schwarze i Martina Hrubého trápí momentálně drobné zranění. Třetí v pořadí Roman Will je na reprezentačním srazu osmnáctky a Milan Řehoř, jehož získali Středočeši na střídavý start Jihlavy, je na soupisce Dukly pro Tipsport Cup. “Pereme se s tím. Ale na druhou stranu je potřeba říct, že potřebujeme především rapidně zlepšit hru dozadu,“ uvědomuje si Jiří Šejba.

“Mára (Schwarz) půjde v pondělí na led. Kotník má momentálně v ortéze. Sice říkal, že by bylo dobré to vyzkoušet už v pátek, ale nesmíme nic uspěchat. Je to náš klenot, který si musíme hlídat,“ řekl s úsměvem.

V podobném termínu by se mohl na led vrátit po menší pauze i Martin Hrubý. “Také by mohl být příští týden připravený. Klíční kost má jenom nastřelenou, ale samozřejmě je to bolestivé. Zvlášť pokud by do toho samého místa dostal ránu znovu,“ vysvětlil Jiří Šejba.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.