BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2019 | Adéla Kvapilová

Hráči budou mít čas vyzrát, říká trenér juniorky Jan Křivohlávek

M l. B o l. - O své názory, týkající se změn nejen ve hře, se podělil trenér juniorského týmu Jan Křivohlávek (na snímku). Boleslavské juniorce se závěr této sezóny moc nepovedl. I když se jejich situace na začátku nejevila vůbec špatně, přišla později série sedmi proher v řadě, a to je nakonec stálo postup do vyřazovacích bojů. Trenér oceňuje, že v následujícím ročníku bude mít k dispozici stejný tým a očekává, že příští rok bude juniorská extraliga daleko vyrovnanější.

Pane trenére, zhodnotil byste sezónu, která dopadla tak, že se play-off nepodařilo?

Bohužel se nepodařilo postoupit do předkola ani do samotného play-off. Každý tým vstupuje do soutěže s tím, že chce uspět a dostat se alespoň do předkola play-off. Nám se to nepovedlo a je v nás určité zklamání, protože v průběhu soutěže jsme byli několikrát blízko ke splnění našeho cíle.

Když se změnil formát, složení ročníků i to, že předtím kategorie byly tři a teď dvě, tak co se Vám v této sezóně nakonec líbilo nebo nelíbilo v reálné herní praxi ?

Juniorku v této sezóně tvořili hráči tří ročníků a už v přípravě jsme s Vencou (Václav Pletka - pozn. redakce) viděli rozdíly mezi staršími hráči ročníku 2000 a těmi mladšími ročníku 2002, a to po fyzické i mentální stránce. V porovnání teď na konci soutěže, když vidím, jak ti mladší kluci za tu sezónu vyspěli, tak je určitě dobře, že příští sezónu zůstávají v juniorce stejné ročníky. Celá tato kategorie bude daleko vyrovnanější. Ten rok navíc určitě prospěje hráčům ročníku 2003, aby měli čas vyspět i vyzrát a přechod do juniorky by měl být pro ně jednodušší, než byl pro některé hráče ročníku 2002.

Shoduje se tento Váš názor s názory trenérů jiných klubů?

Dá se říci, že tento názor sdílí všichni trenéři, s kterými jsem měl možnost se během sezóny potkat.

Mladá Boleslav má už pár let statut Akademie ČH. Co to pro klub přináší?

Statut Akademie ČH nás zavazuje k plnění určitých povinností a zároveň motivuje zlepšovat nejen tréninkový program ale i zlepšovat zázemí a sportovní vybavení pro hráče. Chceme všem hráčům vytvořit dobré tréninkové podmínky, a to jak těm domácím, tak i hráčům, kteří k nám přichází, aby zvýšili konkurenci a výkonnost v týmech.

Spousta hráčů, kteří prošli dorostem a juniorkou, dostala šanci v kategorii dospělých. Je i toto možnost, jak získat zájem hráčů, kteří k vám přichází?

Samozřejmě jsme rádi, když hráči, kteří prošli naší organizací, se objevují v extralize nebo 1.lize dospělých. Jsou mezi nimi hráči, kteří začínali v našem klubu, ale i hráči, kteří k nám přišli až do starších kategorií. Je to dobrá vizitka dobré práce všech trenérů v klubu a zároveň nám pomáhá při jednání s novými hráči.

Zavedlo se čtyřbodové hodnocení zápasu, co si o tom po odehrané sezóně myslíte?

Na začátku jsme z toho byli trochu rozpačití, protože u týmu, který vyhrál a v prodloužení nebo v nájezdech prohrál, tak větší radost z vítězství byla na straně toho, kdo získal bonusový bod, a to někdy potlačilo tu pravou radost z vítězství za tři body, což není asi ideální. Někomu ten bod pomohl, někomu naopak v závěru chyběl. Jestli se i v příští sezóně bude znovu hrát o bonusový bod, to se zřejmě rozhodne po vyjádření všech klubů a zhodnocení celé sezóny.

Když to bylo zavedené plošně, bylo na trénincích nutné věnovat tomu zvláštní pozornost, nacvičovat situace tři na tři a pak i nájezdy více než dřív?

V přípravě jsme do tréninků několikrát vložili hru tři na tři, aby si hráči zažili, jak bychom chtěli tuto variantu hrát. V sezóně jsme se na to už moc nezaměřovali, dobrým tréninkem bylo prodloužení po každém utkání.

Jak to hráči brali, než si na to zvykli?

Bylo to tak nastavené a hráči se s tím museli srovnat. Určitě to nikdo nechtěl podcenit, protože bonusový bod mohl být hodně důležitý. Například našemu dorostu chyběl jeden bod do play-off. Vždy jsme nastupovali s tím, že ho chceme získat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ
×
Dnes v 16:15 | Jun.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov