BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2019 | Adéla Kvapilová

Hráči budou mít čas vyzrát, říká trenér juniorky Jan Křivohlávek

M l. B o l. - O své názory, týkající se změn nejen ve hře, se podělil trenér juniorského týmu Jan Křivohlávek (na snímku). Boleslavské juniorce se závěr této sezóny moc nepovedl. I když se jejich situace na začátku nejevila vůbec špatně, přišla později série sedmi proher v řadě, a to je nakonec stálo postup do vyřazovacích bojů. Trenér oceňuje, že v následujícím ročníku bude mít k dispozici stejný tým a očekává, že příští rok bude juniorská extraliga daleko vyrovnanější.

Pane trenére, zhodnotil byste sezónu, která dopadla tak, že se play-off nepodařilo?

Bohužel se nepodařilo postoupit do předkola ani do samotného play-off. Každý tým vstupuje do soutěže s tím, že chce uspět a dostat se alespoň do předkola play-off. Nám se to nepovedlo a je v nás určité zklamání, protože v průběhu soutěže jsme byli několikrát blízko ke splnění našeho cíle.

Když se změnil formát, složení ročníků i to, že předtím kategorie byly tři a teď dvě, tak co se Vám v této sezóně nakonec líbilo nebo nelíbilo v reálné herní praxi ?

Juniorku v této sezóně tvořili hráči tří ročníků a už v přípravě jsme s Vencou (Václav Pletka - pozn. redakce) viděli rozdíly mezi staršími hráči ročníku 2000 a těmi mladšími ročníku 2002, a to po fyzické i mentální stránce. V porovnání teď na konci soutěže, když vidím, jak ti mladší kluci za tu sezónu vyspěli, tak je určitě dobře, že příští sezónu zůstávají v juniorce stejné ročníky. Celá tato kategorie bude daleko vyrovnanější. Ten rok navíc určitě prospěje hráčům ročníku 2003, aby měli čas vyspět i vyzrát a přechod do juniorky by měl být pro ně jednodušší, než byl pro některé hráče ročníku 2002.

Shoduje se tento Váš názor s názory trenérů jiných klubů?

Dá se říci, že tento názor sdílí všichni trenéři, s kterými jsem měl možnost se během sezóny potkat.

Mladá Boleslav má už pár let statut Akademie ČH. Co to pro klub přináší?

Statut Akademie ČH nás zavazuje k plnění určitých povinností a zároveň motivuje zlepšovat nejen tréninkový program ale i zlepšovat zázemí a sportovní vybavení pro hráče. Chceme všem hráčům vytvořit dobré tréninkové podmínky, a to jak těm domácím, tak i hráčům, kteří k nám přichází, aby zvýšili konkurenci a výkonnost v týmech.

Spousta hráčů, kteří prošli dorostem a juniorkou, dostala šanci v kategorii dospělých. Je i toto možnost, jak získat zájem hráčů, kteří k vám přichází?

Samozřejmě jsme rádi, když hráči, kteří prošli naší organizací, se objevují v extralize nebo 1.lize dospělých. Jsou mezi nimi hráči, kteří začínali v našem klubu, ale i hráči, kteří k nám přišli až do starších kategorií. Je to dobrá vizitka dobré práce všech trenérů v klubu a zároveň nám pomáhá při jednání s novými hráči.

Zavedlo se čtyřbodové hodnocení zápasu, co si o tom po odehrané sezóně myslíte?

Na začátku jsme z toho byli trochu rozpačití, protože u týmu, který vyhrál a v prodloužení nebo v nájezdech prohrál, tak větší radost z vítězství byla na straně toho, kdo získal bonusový bod, a to někdy potlačilo tu pravou radost z vítězství za tři body, což není asi ideální. Někomu ten bod pomohl, někomu naopak v závěru chyběl. Jestli se i v příští sezóně bude znovu hrát o bonusový bod, to se zřejmě rozhodne po vyjádření všech klubů a zhodnocení celé sezóny.

Když to bylo zavedené plošně, bylo na trénincích nutné věnovat tomu zvláštní pozornost, nacvičovat situace tři na tři a pak i nájezdy více než dřív?

V přípravě jsme do tréninků několikrát vložili hru tři na tři, aby si hráči zažili, jak bychom chtěli tuto variantu hrát. V sezóně jsme se na to už moc nezaměřovali, dobrým tréninkem bylo prodloužení po každém utkání.

Jak to hráči brali, než si na to zvykli?

Bylo to tak nastavené a hráči se s tím museli srovnat. Určitě to nikdo nechtěl podcenit, protože bonusový bod mohl být hodně důležitý. Například našemu dorostu chyběl jeden bod do play-off. Vždy jsme nastupovali s tím, že ho chceme získat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.