BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2019 | Adéla Kvapilová

Hráči budou mít čas vyzrát, říká trenér juniorky Jan Křivohlávek

M l. B o l. - O své názory, týkající se změn nejen ve hře, se podělil trenér juniorského týmu Jan Křivohlávek (na snímku). Boleslavské juniorce se závěr této sezóny moc nepovedl. I když se jejich situace na začátku nejevila vůbec špatně, přišla později série sedmi proher v řadě, a to je nakonec stálo postup do vyřazovacích bojů. Trenér oceňuje, že v následujícím ročníku bude mít k dispozici stejný tým a očekává, že příští rok bude juniorská extraliga daleko vyrovnanější.

Pane trenére, zhodnotil byste sezónu, která dopadla tak, že se play-off nepodařilo?

Bohužel se nepodařilo postoupit do předkola ani do samotného play-off. Každý tým vstupuje do soutěže s tím, že chce uspět a dostat se alespoň do předkola play-off. Nám se to nepovedlo a je v nás určité zklamání, protože v průběhu soutěže jsme byli několikrát blízko ke splnění našeho cíle.

Když se změnil formát, složení ročníků i to, že předtím kategorie byly tři a teď dvě, tak co se Vám v této sezóně nakonec líbilo nebo nelíbilo v reálné herní praxi ?

Juniorku v této sezóně tvořili hráči tří ročníků a už v přípravě jsme s Vencou (Václav Pletka - pozn. redakce) viděli rozdíly mezi staršími hráči ročníku 2000 a těmi mladšími ročníku 2002, a to po fyzické i mentální stránce. V porovnání teď na konci soutěže, když vidím, jak ti mladší kluci za tu sezónu vyspěli, tak je určitě dobře, že příští sezónu zůstávají v juniorce stejné ročníky. Celá tato kategorie bude daleko vyrovnanější. Ten rok navíc určitě prospěje hráčům ročníku 2003, aby měli čas vyspět i vyzrát a přechod do juniorky by měl být pro ně jednodušší, než byl pro některé hráče ročníku 2002.

Shoduje se tento Váš názor s názory trenérů jiných klubů?

Dá se říci, že tento názor sdílí všichni trenéři, s kterými jsem měl možnost se během sezóny potkat.

Mladá Boleslav má už pár let statut Akademie ČH. Co to pro klub přináší?

Statut Akademie ČH nás zavazuje k plnění určitých povinností a zároveň motivuje zlepšovat nejen tréninkový program ale i zlepšovat zázemí a sportovní vybavení pro hráče. Chceme všem hráčům vytvořit dobré tréninkové podmínky, a to jak těm domácím, tak i hráčům, kteří k nám přichází, aby zvýšili konkurenci a výkonnost v týmech.

Spousta hráčů, kteří prošli dorostem a juniorkou, dostala šanci v kategorii dospělých. Je i toto možnost, jak získat zájem hráčů, kteří k vám přichází?

Samozřejmě jsme rádi, když hráči, kteří prošli naší organizací, se objevují v extralize nebo 1.lize dospělých. Jsou mezi nimi hráči, kteří začínali v našem klubu, ale i hráči, kteří k nám přišli až do starších kategorií. Je to dobrá vizitka dobré práce všech trenérů v klubu a zároveň nám pomáhá při jednání s novými hráči.

Zavedlo se čtyřbodové hodnocení zápasu, co si o tom po odehrané sezóně myslíte?

Na začátku jsme z toho byli trochu rozpačití, protože u týmu, který vyhrál a v prodloužení nebo v nájezdech prohrál, tak větší radost z vítězství byla na straně toho, kdo získal bonusový bod, a to někdy potlačilo tu pravou radost z vítězství za tři body, což není asi ideální. Někomu ten bod pomohl, někomu naopak v závěru chyběl. Jestli se i v příští sezóně bude znovu hrát o bonusový bod, to se zřejmě rozhodne po vyjádření všech klubů a zhodnocení celé sezóny.

Když to bylo zavedené plošně, bylo na trénincích nutné věnovat tomu zvláštní pozornost, nacvičovat situace tři na tři a pak i nájezdy více než dřív?

V přípravě jsme do tréninků několikrát vložili hru tři na tři, aby si hráči zažili, jak bychom chtěli tuto variantu hrát. V sezóně jsme se na to už moc nezaměřovali, dobrým tréninkem bylo prodloužení po každém utkání.

Jak to hráči brali, než si na to zvykli?

Bylo to tak nastavené a hráči se s tím museli srovnat. Určitě to nikdo nechtěl podcenit, protože bonusový bod mohl být hodně důležitý. Například našemu dorostu chyběl jeden bod do play-off. Vždy jsme nastupovali s tím, že ho chceme získat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.