BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2013 | Lukáš Chuchválek

Hráči BK Mladá Boleslav úspěšně reprezentovali ve výběru Středočeského kraje

M l. B o l. - Ve dnech 29. až 31. ledna 2013 se v Plzni uskutečnilo třídenní mládežnické mistrovství republiky krajských výběrů ročníku 1998. Do reprezentace Středočeského kraje byla povolána trojice boleslavských mladíků, spadajících do kategorie mladšího dorostu. V sobotu 2. února 2013 proběhlo ještě jedno mistrovství krajských výběrů, tentokrát ročníku 1999, tedy žáků osmých tříd. Tento středočeský výběr podlehl v rozhodujícím zápase o prvenství Plzeňskému kraji.

Středočeši ročníku 1998 skončili v mistrovství republiky v Plzni celkově čtvrtí

V lednovém bohatě obsazeném mistrovství republiky nastoupili za výběr Středočeského kraje útočníci boleslavského mladšího dorostu útočníci Václav Hochman, Vojtěch Outrata a František Uřidil.

Václav Hochman

Hned v prvním zápase se prosadil Vojtěch Outrata, jenž v nepříznivě se vyvíjejícím utkání vsítil kontaktní gól. Jeho trefa však tým k vyrovnání nevyburcovala, takže prohráli proti Jihočeskému kraji 2:3. Ve druhém zápase proti Královéhradeckému kraji Středočeši remizovali 3:3 a boleslavští mladíci zaznamenali hned dvě trefy. O úvodní se zasloužil Václav Hochman a později se při přesilovce prosadil sólem Vojtěch Outrata. Se svými spoluhráči vedení 2:0 neudrželi a spokojit se museli s remízou.

Následující den nastoupili Středočeši proti domácímu Plzeňskému kraji, který přetlačili 3:2 a zaznamenali první výhru. Na tomto zápase se boleslavští hráči gólově nepodíleli, ale přesto byli směrem dopředu aktivní a zadělali brankáři Plzeňského kraje několikrát na problém. V posledním zápase ve své skupině se střetli s týmem Moravskoslezského kraje. V něm si připsali další výhru a Vojtěch Outrata zaznamenal dva kandaské body za rozhodující branku a přihrávku na druhý gól. K přesné trefě mu dopomohl nahrávkou František Uřidil.

František Uřidil

Tentýž hráč pak dokázal třetí hrací den vrátit svou trefou svůj kraj zpět do hry proti výběru Ústeckého kraje. Zápas nakonec jeho spoluhráči dotáhli do vítězného konce, když v přestřelce z posledních patnácti minut zápas otočili a vyhráli 4:3. Tato výhra Středočechy vynesla až do bojů o třetí místo. V něm se však Středočechům vůbec nedařilo a podlehli kraji Vysočina 0:2. Po této prohře tedy na výběr Středočeského kraje a na tři boleslavské reprezentanty zbylo čtvrté místo.

Jen pro doplnění, v zápase o celkové prvenství porazil výběr hlavního města Prahy Ústecký kraj 3:2 po samostatných nájezdech.

Středočeši ročníku 1999 sahali po prvenství, nestačili však na Plzeňský kraj

V sobotu 2. února 2013 proběhl v Ostrově nad Ohří turnaj krajských výběrů ročníku 1999. Účast však nebyla kompletní jako v Plzni u o rok starších hráčů, takže nastoupily pouze celky Karlovarského, Ústeckého, Plzeňského a Středočeského kraje.

Za reprezentaci Středočeského kraje nastoupili tito hráči 8. třídy BK Mladá Boleslav: obránce Martin Dlabola a útočníci Jan Dvořák a Petr Foerster.

Středočeský výběr porazil Ústecký kraj 3:2 po samostatných nájezdech, ale v utkání o první místo podlehl Plzeňskému kraji 2:4, přestože se jim povedl vstup do zápasu. Nicméně se jim nevedlo v oslabení a to utkání rozhodlo.

MARTIN DLABOLA
JAN DVOŘÁK
PETR FOERSTER

Další články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.