BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2013 | Lukáš Chuchválek

Hráči BK Mladá Boleslav úspěšně reprezentovali ve výběru Středočeského kraje

M l. B o l. - Ve dnech 29. až 31. ledna 2013 se v Plzni uskutečnilo třídenní mládežnické mistrovství republiky krajských výběrů ročníku 1998. Do reprezentace Středočeského kraje byla povolána trojice boleslavských mladíků, spadajících do kategorie mladšího dorostu. V sobotu 2. února 2013 proběhlo ještě jedno mistrovství krajských výběrů, tentokrát ročníku 1999, tedy žáků osmých tříd. Tento středočeský výběr podlehl v rozhodujícím zápase o prvenství Plzeňskému kraji.

Středočeši ročníku 1998 skončili v mistrovství republiky v Plzni celkově čtvrtí

V lednovém bohatě obsazeném mistrovství republiky nastoupili za výběr Středočeského kraje útočníci boleslavského mladšího dorostu útočníci Václav Hochman, Vojtěch Outrata a František Uřidil.

Václav Hochman

Hned v prvním zápase se prosadil Vojtěch Outrata, jenž v nepříznivě se vyvíjejícím utkání vsítil kontaktní gól. Jeho trefa však tým k vyrovnání nevyburcovala, takže prohráli proti Jihočeskému kraji 2:3. Ve druhém zápase proti Královéhradeckému kraji Středočeši remizovali 3:3 a boleslavští mladíci zaznamenali hned dvě trefy. O úvodní se zasloužil Václav Hochman a později se při přesilovce prosadil sólem Vojtěch Outrata. Se svými spoluhráči vedení 2:0 neudrželi a spokojit se museli s remízou.

Následující den nastoupili Středočeši proti domácímu Plzeňskému kraji, který přetlačili 3:2 a zaznamenali první výhru. Na tomto zápase se boleslavští hráči gólově nepodíleli, ale přesto byli směrem dopředu aktivní a zadělali brankáři Plzeňského kraje několikrát na problém. V posledním zápase ve své skupině se střetli s týmem Moravskoslezského kraje. V něm si připsali další výhru a Vojtěch Outrata zaznamenal dva kandaské body za rozhodující branku a přihrávku na druhý gól. K přesné trefě mu dopomohl nahrávkou František Uřidil.

František Uřidil

Tentýž hráč pak dokázal třetí hrací den vrátit svou trefou svůj kraj zpět do hry proti výběru Ústeckého kraje. Zápas nakonec jeho spoluhráči dotáhli do vítězného konce, když v přestřelce z posledních patnácti minut zápas otočili a vyhráli 4:3. Tato výhra Středočechy vynesla až do bojů o třetí místo. V něm se však Středočechům vůbec nedařilo a podlehli kraji Vysočina 0:2. Po této prohře tedy na výběr Středočeského kraje a na tři boleslavské reprezentanty zbylo čtvrté místo.

Jen pro doplnění, v zápase o celkové prvenství porazil výběr hlavního města Prahy Ústecký kraj 3:2 po samostatných nájezdech.

Středočeši ročníku 1999 sahali po prvenství, nestačili však na Plzeňský kraj

V sobotu 2. února 2013 proběhl v Ostrově nad Ohří turnaj krajských výběrů ročníku 1999. Účast však nebyla kompletní jako v Plzni u o rok starších hráčů, takže nastoupily pouze celky Karlovarského, Ústeckého, Plzeňského a Středočeského kraje.

Za reprezentaci Středočeského kraje nastoupili tito hráči 8. třídy BK Mladá Boleslav: obránce Martin Dlabola a útočníci Jan Dvořák a Petr Foerster.

Středočeský výběr porazil Ústecký kraj 3:2 po samostatných nájezdech, ale v utkání o první místo podlehl Plzeňskému kraji 2:4, přestože se jim povedl vstup do zápasu. Nicméně se jim nevedlo v oslabení a to utkání rozhodlo.

MARTIN DLABOLA
JAN DVOŘÁK
PETR FOERSTER

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.