BK MLADA BOLESLAV
29. 8. 2012 | Jitka Čechová

Hráči 8. a 6. třídy váleli v Karlových Varech

M l. B o l. - V sobotu 25. srpna a v neděli 26. srpna se hokejisté 8. a 6. třídy BK Mladá Boleslav zúčastnili turnajů v Karlových Varech. Šesťáky čekalo jednodenní zápolení a skončili druzí, jejich starší kolegové si střihli dvoudenní maratón, ve finále porazili domácí Energii a turnaj vyhráli! Pro obě třídy je to velký úspěch. Podrobnosti najdete v článku.

Porazit vítěze, neprohrát a přesto skončit druzí

V sobotu 25. srpna 2012 odehrála 6. třída BK Mladá Boleslav turnaj v Karlových Varech za účasti týmů HC Plzeň 1929, HC Meteor Třemošná, HC Energie Karlovy Vary a EV Landshut.

Vstup do turnaje se Boleslavským povedl, porazili budoucího vítěze Třemošnou 6:1. Následovaly zápasy s Plzní 2:0, Karlovými Vary 3:3 a Landshutem 2:2. Tým Středočechů v každém zápase ukázal velkou bojovnost podpořenou kombinační hrou, tahem na branku a častou střelbou. Touha po vítězství byla vidět na každém hráči, a tak bylo druhé místo pro některé velkým zklamáním.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Matěj Rylich (BK Mladá Boleslav).

Konečná tabulka turnaje:
1. HC Meteor Třemošná 8 bodů
2. BK Mladá Boleslav 7 bodů
3. EV Landshut 6 bodů
4. HC Plzeň 1929 2 body
5. HC Energie Karlovy Vary 1 bod

Turnaje se zúčastnili: Rylych, Tvrz - Vácha, Rudolph, Lhota, Mrkus, Grusz, Málek - Hypša, Říha, Kubart, Kaltounková, Kolner, Šimáček, Schulz, Černoušek, Moucha

Trenéři: Jiří Zörkler, Ladislav Kolner
Vedoucí družstva: Martin Vácha

Osmička ve finále zdolala domácí a vyhrála turnaj

Mužstvo 8. třídy BK Mladá Boleslav si velmi úspěšně vedlo na mezinárodním hokejovém turnaji kategorie U14 Farrini Cup, který se konal v KV aréně v Karlových Varech ve dnech 25. - 26. srpna 2012.

V prvním hracím dni v základní části turnaje sehrálo velmi vyrovnané a kvalitní zápasy postupně proti týmu HC České Budějovice, německému Jungadler Mannheim a HC Energie Karlovy Vary. Ve druhém hracím dnu v zápasech o celkové umístění si v utkáních s napínavým průběhem nejprve v semifinále poradilo s HC České Budějovice 3:1 a ve finále dokázalo zdolat domácí HC Energie Karlovy Vary 3:2.

Matyáš Zelingr byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a do Mladé Boleslavi si osmáci zaslouženě odvezli velmi originální skleněný pohár.

Složení vítězného mužstva: Vích a Fáček - Zelingr, Flek, Klikar, Dlabola, Kaltounek, Vaněk, Kratochvíl, Žalud - Foerster, Dvořák, Karli, Horáček, Jeník, Flynn, Bernard, Král, Koula, Portales.

Trenéři: Zörkler, Jeník, Horáček.Další články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.