16. 10. 2013 | Lukáš Chuchválek

Hráče, jako je Výborný, si musíme chránit, říká Lukáš Bohunický

M l. B o l. – Jako střelec, obranář i ranař se v zápase s Havlíčkovým Brodem představil Lukáš Bohunický (na snímku). Přestože zápas nedohrál, souhlasil po jeho skončení s rozhovorem, v němž krátce popsal svůj první gól v mladoboleslavském dresu i vypjatou šarvátku z 50. minuty, po níž ho sudí vykázali předčasně do sprch.

Lukáši, v zápase s Havlíčkovým Brodem jste dal svůj první gól v boleslavském dresu. Jaký to je pocit?

Gól mě samozřejmě potěšil, ale podstatné je, že jsme vyhráli a předvedli v zápase před domácím publikem dobrý výkon.

Lukáš Bohunický

Dokázal byste zhodnotit tento zápas jako takový?

Před utkáním jsme si něco pověděli v kabině a postupně jsme na ně vlétli. Hráli jsme výborně ve středním a v útočném pásmu, kde jsme využili chybičky v obraně soupeře a zápas pak nakonec dotáhli do úspěšného konce.

Havlíčkův Brod nejspíš položila jejich neproměněná přesilovka pěti proti třem. Myslíte, že to hodně ovlivnilo zápas?

Bylo to na konci první třetiny a hodně nám pomohlo, že jsme tehdy ten gól neinkasovali. Potom jsme pokračovali opět v naší hře a ve druhé třetině přišly čtyři góly, díky nimž jsme zaslouženě vyhráli.

Fanoušky bude zajímat také šarvátka z 50. minuty, do níž jste se zapojil a inkasoval trest do konce utkání. Jaký je váš pohled na tu situaci?

Za stavu 5:0 si soupeř vybral našeho nejlepšího hráče, navíc kapitána, takže jiný vývoj nikdo čekat nemohl. Bez ohledu na možná vyloučení si musíme takové hráče chránit a hlavně musíme v těchto situacích držet jako tým pospolu. To, že si vybral takového hráče, jakým je David Výborný, to se nedělá. Když se stane něco podobného, vždy se navzájem chráníme.

To bylo vidět, když se tam sesypalo na hromadu zhruba šest hráčů...

Přesně jak jsem říkal. Ukázali jsme v této situaci, že celý náš kolektiv působí jako jeden tým. Každého našeho hráče si vážíme a udělali bychom to i pro každého jiného z nás.