BK MLADA BOLESLAV
5. 6. 2014 | Jitka Čechová

Hokejové odpoledne znovu vykouzlilo dětské úsměvy

M l. B o l. – Na Základní škole Dr. Edvarda Beneše v Mladé Boleslavi proběhl už třetí ročník Hokejového odpoledne pro děti z prvního stupně. U hromady legrace a zdravě sportovní rivality nemohli chybět ani Bruslaři, akce se letos zúčastnili Michal Bárta, Richard Jarůšek, Michal Valent, Lukáš Pabiška, Jiří Kurka a David Vrbata.

Pořadatelé připravili celkem sedm stanovišť, kde si děti zasoutěžily v nejrůznějších disciplínách pod dohledem několika hráčů boleslavského A týmu a také trenérů mládeže. Nemohlo chybět ani tradiční úvodní povídání, ve kterém ředitelka školy Mgr. Brigita Šulcová hokejisty přivítala a zároveň vyzpovídala na témata, která děti zajímala.

Nováček Michal Bárta později šéfoval stanovišti, na kterém se děti měly trefovat míčkem do vyříznutého otvoru v kartonu. Střelec Richard Jarůšek učil děti kličkovat s míčkem na hokejce a poté samozřejmě zakončit do branky. Gólman Michal Valent se jim v tom naopak v rámci další sportovní zastávky snažil zabránit. Po operaci ramene stále ještě částečně v rekonvalescenci dohlížel Lukáš Pabiška na basketbalové stanoviště, zatímco na obránce Jiřího Kurku čekala opičí dráha. David Vrbata šéfoval skákání v pytlích a trenéři mládeže Tomáš Černík a Lukáš Zörkler dětem radili, jak správně složit hokejová puzzle.

Setkání hokejistů s žáky "Benešovky" proběhlo v rámci spolupráce mezi BK Mladá Boleslav a touto základní školou, která mimo jiné také vychovává a vyučuje v rámci sportovní třídy malé hokejisty. Vzájemná setkání malých a velkých hráčů mají děti motivovat a vést tou správnou životní i sportovní cestou.

A dospělí? "Vždycky se ohromně bavím, připadám si, že vždycky vyloženě omládnu," usmíval se po akci Lukáš Pabiška, který je z řad profesionálních hokejistů už tradičním účastníkem. "Už teď se těším na další akci, která přijde, práci s dětmi si užívám. Doufám, že jim setkání s námi k něčemu jsou, že je to baví a třeba i opravdu motivuje," přál si.

Fotografie z Hokejového odpoledne najdete ZDE.

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!