BK MLADA BOLESLAV
20. 7. 2009 | Michal Miškovský

Hokejisté mají v úvodu herní přípravy širší kádr, za týden se vrátí do normální podoby

M l. B o l. – S širším kádrem, než který se připravoval během letního drilu, vstoupili boleslavští hokejisté do herní fáze přípravy. Nechyběli už Richard Král a Michal Macho, kteří se doposud připravovali individuálně, z Jihlavy dorazila dvojice Milan Řehoř – Libor Bezděk, trenéři zkouší také slovenského mladíka Petera Novajovského a k dispozici mají ještě navrch trio juniorů. Sečteno a podtrženo, s Bruslařským klubem vyjeli v pondělním dopoledni na led více než tři desítky hokejistů.

“Trénuje s námi nyní asi o osm hráčů víc než během suché přípravy, ale příští týden se to zase srovná a kádr bude tak, jak byl. Nejde přímo o změny v kádru,“ vysvětlil sportovní manažer Luděk Bukač.

První trénink očima trenéra Vladimíra Čermáka

“Při prvním tréninku jsme se soustředili především na herní činnost jednotlivců, aby se do toho po čase znovu dostali. Od začátku už ale bylo vidět, že i přes pauzu je práce s holí u některých hráčů lepší, a to díky několika tréninkům na ledě, které jsme absolvovali během suché přípravy. Od úterý trénujeme dvoufázově a příští týden už jsou na programu první přípravné zápasy.“

Jak jsme již informovali dříve, Mladá Boleslav získala na střídavý start jihlavského gólmana Milana Řehoře. Po dohodě mezi kluby se nyní připravuje se středočeským týmem a spolu s ním i jeho spoluhráč z Dukly Libor Bezděk. “Jihlava nám odsouhlasila, že s námi může týden trénovat. Také v jeho případě se chceme dohodnout na střídavém startu,“ doplnil Luděk Bukač.

Mladoboleslavští trenéři budou ve stejně dlouhém období sledovat také Petera Novajovského, slovenského reprezentanta do dvaceti let. “Od příštího pondělí zřejmě půjde do Vrchlabí,“ řekl sportovní manažer BK Mladá Boleslav.

“Týden budou s áčkem trénovat také junioři Martin Belay, Lukáš Krejčík a Lukáš Vrba,“ vyjmenoval Luděk Bukač.

“Za prvé jde o to, aby ti kluci dostali motivaci, že šance dostat se do “A“ týmu tady je. Za druhé nám během dvoufázových tréninků budou doplňovat skupiny tak, aby v obou byly tři formace,“ dodal na téma juniorů hlavní trenér Vladimír Čermák.

Na gólmanském postu mají Boleslavští momentálně k dispozici hned čtveřici hráčů. Vedle Marka Schwarze, Martina Hrubého a výše zmíněného Milana Řehoře totiž Mladá Boleslav projevila zájem také o Michala Valenta. “Je tady, ale uvidíme, jak situace dopadne. Myslím si, že tento týden se věc vyřeší,“ soudí Luděk Bukač.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.