BK MLADA BOLESLAV
10. 6. 2019 | Klub

Hokejisté Mladé Boleslavi pomohli malému Tadeáškovi


M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav podpořili charitativní florbalovou akci v Benátkách nad Jizerou. Ta nakonec šestiletému Tadeáškovi Dragounovi vynesla částku 255 300 korun. Pomůže mu s další léčbou a rehabilitací. Je po dětské obrně.

„Třináctý ročník charitativní akce vynesl rekordní částku,“ uvedl hlavní organizátor akce Pavel Petr a pokračoval: „Pomohla i dražba dresů známých osobností, včetně toho BK Mladá Boleslav s podpisem Jakuba Klepiše.“

S florbalkou se pak na palubovce benátecké sportovní haly podíleli známé osobnosti. Turnaj otevřel první a jediný československý kosmonaut Vladimír Remek. Zahráli si i stříbrný olympijský medailista z olympiády v Koreji Michal Krčmář, fotbalista Marek Matějovský, herec Jakub Štáfek nebo hokejisté Mladé Boleslavi. V jejich sestavě se z extraligového áčka objevili Jan Růžička, Jiří Kurka, Oscar Flynn nebo třeba bývalá gólmanská opora Filip Šindelář.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.