BK MLADA BOLESLAV
7. 4. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hokejisté 8. třídy dosáhli historického úspěchu, partnerům děkují za podporu

M l. B o l. – Jak jsme již informovali, boleslavská 8. třída zaznamenala historický úspěch, když se stala třetím nejlepším týmem republiky po Litvínovu a Spartě. Boleslavští nyní bilancují sezónu a zároveň děkují partnerům za finanční podporu.

Hráčům 8. třídy BK Mladá Boleslav se uplynulá sezóna podařila na jedničku. Za celou základní část osmáci pouze jednou prohráli, a to hned na začátku ročníku hned v září, dále čtyřikrát remizovali. Jinak Boleslavští sbírali jednu výhru za druhou. S náskokem třech bodů na největšího rivala z Liberce se umístili po základní části na prvním místě v tabulce v rámci skupiny Královéhradeckého kraje, ve které působili.

Bruslaři ale neopanovali pouze ve své skupině, nýbrž i v Dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) U14, v rámci které zvítězili ve středu 20. března. Bylo to tak vůbec poprvé, kdy Mladá Boleslav v této soutěži a věkové kategorii vyhrála či se umístila na prvních třech místech. Druhé byly za Mladou Boleslaví Vítkovice, třetí pak Chomutov.

Mladoboleslavští osmáci si za své skvělé výkony v základní části vysloužili „jízdenku“ do Ostravy na závěrečné mládežnické republikové mistrovství, kde se potkali s ostatními nejlepšími týmy z ostatních skupin. Bruslaři na republikovém mistrovství z pěti zápasů tři vyhráli, což jim stačilo na umístění na 3. místě v turnajové tabulce. Lepší byly už jen Litvínov a Sparta.

S průběhem, ale i zakončením sezóny vyjádřil spokojenost také trenér 8. třídy BK Mladá Boleslav Lukáš Zörkler. „Je to velký úspěch. Za poslední roky tam bylo jedno finále juniorů, jinak v mládežnických kategoriích tam takové velké úspěchy nejsou. Myslím si, že se nám to teď podařilo nějakým způsobem stabilizovat a že to děláme dobře. Dokážeme se dostat do play off dorostu, juniorů, ale žádný výraznější úspěch, až na rok 2015 s juniory, tam nikdy v nejvyšších kategoriích nebyl. Nynější úspěch s 8. třídou tak hodnotíme jako parádní a považujeme ho za velký úspěch. Je to zároveň něco, na čem můžeme v dalších letech stavět,“ řekl bezprostředně po skončení sezóny mladoboleslavský lodivod.

Pro Mladou Boleslav to znamená historický úspěch, 8. třídě se totiž podařilo získat bronzovou medaili, a především v dobrém světle zviditelnit klub a město Mladá Boleslav.

To by se však neobešlo bez velkorysé podpory statutárního města Mladá Boleslav a sportovního klubu BK Mladá Boleslav, a. s., kteří mladoboleslavské mládeži přispěli. I díky tomu tak 8. třída mohla předvádět na závěrečném mistrovství špičkové sportovní výkony. Mládež BK Mladá Boleslav, z.s., děkuje partnerům za podporu v sezóně 2018/2019 a těší se na spolupráci v nadcházejícím ročníku.

Další články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.