BK MLADA BOLESLAV
7. 4. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hokejisté 8. třídy dosáhli historického úspěchu, partnerům děkují za podporu

M l. B o l. – Jak jsme již informovali, boleslavská 8. třída zaznamenala historický úspěch, když se stala třetím nejlepším týmem republiky po Litvínovu a Spartě. Boleslavští nyní bilancují sezónu a zároveň děkují partnerům za finanční podporu.

Hráčům 8. třídy BK Mladá Boleslav se uplynulá sezóna podařila na jedničku. Za celou základní část osmáci pouze jednou prohráli, a to hned na začátku ročníku hned v září, dále čtyřikrát remizovali. Jinak Boleslavští sbírali jednu výhru za druhou. S náskokem třech bodů na největšího rivala z Liberce se umístili po základní části na prvním místě v tabulce v rámci skupiny Královéhradeckého kraje, ve které působili.

Bruslaři ale neopanovali pouze ve své skupině, nýbrž i v Dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) U14, v rámci které zvítězili ve středu 20. března. Bylo to tak vůbec poprvé, kdy Mladá Boleslav v této soutěži a věkové kategorii vyhrála či se umístila na prvních třech místech. Druhé byly za Mladou Boleslaví Vítkovice, třetí pak Chomutov.

Mladoboleslavští osmáci si za své skvělé výkony v základní části vysloužili „jízdenku“ do Ostravy na závěrečné mládežnické republikové mistrovství, kde se potkali s ostatními nejlepšími týmy z ostatních skupin. Bruslaři na republikovém mistrovství z pěti zápasů tři vyhráli, což jim stačilo na umístění na 3. místě v turnajové tabulce. Lepší byly už jen Litvínov a Sparta.

S průběhem, ale i zakončením sezóny vyjádřil spokojenost také trenér 8. třídy BK Mladá Boleslav Lukáš Zörkler. „Je to velký úspěch. Za poslední roky tam bylo jedno finále juniorů, jinak v mládežnických kategoriích tam takové velké úspěchy nejsou. Myslím si, že se nám to teď podařilo nějakým způsobem stabilizovat a že to děláme dobře. Dokážeme se dostat do play off dorostu, juniorů, ale žádný výraznější úspěch, až na rok 2015 s juniory, tam nikdy v nejvyšších kategoriích nebyl. Nynější úspěch s 8. třídou tak hodnotíme jako parádní a považujeme ho za velký úspěch. Je to zároveň něco, na čem můžeme v dalších letech stavět,“ řekl bezprostředně po skončení sezóny mladoboleslavský lodivod.

Pro Mladou Boleslav to znamená historický úspěch, 8. třídě se totiž podařilo získat bronzovou medaili, a především v dobrém světle zviditelnit klub a město Mladá Boleslav.

To by se však neobešlo bez velkorysé podpory statutárního města Mladá Boleslav a sportovního klubu BK Mladá Boleslav, a. s., kteří mladoboleslavské mládeži přispěli. I díky tomu tak 8. třída mohla předvádět na závěrečném mistrovství špičkové sportovní výkony. Mládež BK Mladá Boleslav, z.s., děkuje partnerům za podporu v sezóně 2018/2019 a těší se na spolupráci v nadcházejícím ročníku.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.