BK MLADA BOLESLAV
7. 4. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hokejisté 8. třídy dosáhli historického úspěchu, partnerům děkují za podporu

M l. B o l. – Jak jsme již informovali, boleslavská 8. třída zaznamenala historický úspěch, když se stala třetím nejlepším týmem republiky po Litvínovu a Spartě. Boleslavští nyní bilancují sezónu a zároveň děkují partnerům za finanční podporu.

Hráčům 8. třídy BK Mladá Boleslav se uplynulá sezóna podařila na jedničku. Za celou základní část osmáci pouze jednou prohráli, a to hned na začátku ročníku hned v září, dále čtyřikrát remizovali. Jinak Boleslavští sbírali jednu výhru za druhou. S náskokem třech bodů na největšího rivala z Liberce se umístili po základní části na prvním místě v tabulce v rámci skupiny Královéhradeckého kraje, ve které působili.

Bruslaři ale neopanovali pouze ve své skupině, nýbrž i v Dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) U14, v rámci které zvítězili ve středu 20. března. Bylo to tak vůbec poprvé, kdy Mladá Boleslav v této soutěži a věkové kategorii vyhrála či se umístila na prvních třech místech. Druhé byly za Mladou Boleslaví Vítkovice, třetí pak Chomutov.

Mladoboleslavští osmáci si za své skvělé výkony v základní části vysloužili „jízdenku“ do Ostravy na závěrečné mládežnické republikové mistrovství, kde se potkali s ostatními nejlepšími týmy z ostatních skupin. Bruslaři na republikovém mistrovství z pěti zápasů tři vyhráli, což jim stačilo na umístění na 3. místě v turnajové tabulce. Lepší byly už jen Litvínov a Sparta.

S průběhem, ale i zakončením sezóny vyjádřil spokojenost také trenér 8. třídy BK Mladá Boleslav Lukáš Zörkler. „Je to velký úspěch. Za poslední roky tam bylo jedno finále juniorů, jinak v mládežnických kategoriích tam takové velké úspěchy nejsou. Myslím si, že se nám to teď podařilo nějakým způsobem stabilizovat a že to děláme dobře. Dokážeme se dostat do play off dorostu, juniorů, ale žádný výraznější úspěch, až na rok 2015 s juniory, tam nikdy v nejvyšších kategoriích nebyl. Nynější úspěch s 8. třídou tak hodnotíme jako parádní a považujeme ho za velký úspěch. Je to zároveň něco, na čem můžeme v dalších letech stavět,“ řekl bezprostředně po skončení sezóny mladoboleslavský lodivod.

Pro Mladou Boleslav to znamená historický úspěch, 8. třídě se totiž podařilo získat bronzovou medaili, a především v dobrém světle zviditelnit klub a město Mladá Boleslav.

To by se však neobešlo bez velkorysé podpory statutárního města Mladá Boleslav a sportovního klubu BK Mladá Boleslav, a. s., kteří mladoboleslavské mládeži přispěli. I díky tomu tak 8. třída mohla předvádět na závěrečném mistrovství špičkové sportovní výkony. Mládež BK Mladá Boleslav, z.s., děkuje partnerům za podporu v sezóně 2018/2019 a těší se na spolupráci v nadcházejícím ročníku.

Další články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.