BK MLADA BOLESLAV
7. 4. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hokejisté 8. třídy dosáhli historického úspěchu, partnerům děkují za podporu

M l. B o l. – Jak jsme již informovali, boleslavská 8. třída zaznamenala historický úspěch, když se stala třetím nejlepším týmem republiky po Litvínovu a Spartě. Boleslavští nyní bilancují sezónu a zároveň děkují partnerům za finanční podporu.

Hráčům 8. třídy BK Mladá Boleslav se uplynulá sezóna podařila na jedničku. Za celou základní část osmáci pouze jednou prohráli, a to hned na začátku ročníku hned v září, dále čtyřikrát remizovali. Jinak Boleslavští sbírali jednu výhru za druhou. S náskokem třech bodů na největšího rivala z Liberce se umístili po základní části na prvním místě v tabulce v rámci skupiny Královéhradeckého kraje, ve které působili.

Bruslaři ale neopanovali pouze ve své skupině, nýbrž i v Dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) U14, v rámci které zvítězili ve středu 20. března. Bylo to tak vůbec poprvé, kdy Mladá Boleslav v této soutěži a věkové kategorii vyhrála či se umístila na prvních třech místech. Druhé byly za Mladou Boleslaví Vítkovice, třetí pak Chomutov.

Mladoboleslavští osmáci si za své skvělé výkony v základní části vysloužili „jízdenku“ do Ostravy na závěrečné mládežnické republikové mistrovství, kde se potkali s ostatními nejlepšími týmy z ostatních skupin. Bruslaři na republikovém mistrovství z pěti zápasů tři vyhráli, což jim stačilo na umístění na 3. místě v turnajové tabulce. Lepší byly už jen Litvínov a Sparta.

S průběhem, ale i zakončením sezóny vyjádřil spokojenost také trenér 8. třídy BK Mladá Boleslav Lukáš Zörkler. „Je to velký úspěch. Za poslední roky tam bylo jedno finále juniorů, jinak v mládežnických kategoriích tam takové velké úspěchy nejsou. Myslím si, že se nám to teď podařilo nějakým způsobem stabilizovat a že to děláme dobře. Dokážeme se dostat do play off dorostu, juniorů, ale žádný výraznější úspěch, až na rok 2015 s juniory, tam nikdy v nejvyšších kategoriích nebyl. Nynější úspěch s 8. třídou tak hodnotíme jako parádní a považujeme ho za velký úspěch. Je to zároveň něco, na čem můžeme v dalších letech stavět,“ řekl bezprostředně po skončení sezóny mladoboleslavský lodivod.

Pro Mladou Boleslav to znamená historický úspěch, 8. třídě se totiž podařilo získat bronzovou medaili, a především v dobrém světle zviditelnit klub a město Mladá Boleslav.

To by se však neobešlo bez velkorysé podpory statutárního města Mladá Boleslav a sportovního klubu BK Mladá Boleslav, a. s., kteří mladoboleslavské mládeži přispěli. I díky tomu tak 8. třída mohla předvádět na závěrečném mistrovství špičkové sportovní výkony. Mládež BK Mladá Boleslav, z.s., děkuje partnerům za podporu v sezóně 2018/2019 a těší se na spolupráci v nadcházejícím ročníku.

Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.