BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2008 | Jiří Koros

Hokej je hra pro tvrdé chlapy, říká nová posila BK Mladá Boleslav

M l. B o l. - Bez pěti centimetrů dvoumetrový Robert Schnabel (na snímku) působil v NHL, hrával zámořskou farmu a předtím si vyzkoušel hokej v kanadské juniorce. Své zkušenosti sbíral také ve finské a švédské lize. V české extralize hrál za Spartu a v letošní sezóně se vrátil do Kladna, odkud zamířil do Mladé Boleslavi.

Ve své hráčské kariéře toho máte už dost za sebou, jak vzpomínáte na své zámořské angažmá v Nashvillu?

Vzpomínám velice rád. To působení mi dalo hodně, jak po hráčské stránce, tak i po té životní. Za oceánem je všechno jinak než tady v Evropě.

Naposledy jste zahraniční hokej prožíval ve Finsku. Hrával jste za Jokerit a IHF Helsinky. Byl jste spokojený i s tímto působením na severu Evropy?

Musím říct, že zahraniční hráči to nemají ve Skandinávii vůbec jednoduché. Když jsem přestupoval z jednoho klubu do druhého, tak jsem si v tom pěkně pochodil. Mezi těmito kluby panuje velká rivalita a vznikly tam také potíže s trenérem, který vedl IFK, proto jsem byl rád za přestup do Jokeritu. S odstupem času musím říct, že tamní působení hodnotím kladně i přes zranění, které mě v angažmá postihli.

V létě jste se vrátil do Čech, když jste se stal letní posilou Kladna, které se v posledních zápasech hodně zvedlo...

O působení na Kladně, kde hrají hokejové legendy Patera a Procházka, jsem dlouho nepřemýšlel. Kladno je hokejové město a na začátku sezóny určitě myslelo i na lepší umístění, proto jsem rád, že se teď daří.

Sledoval jste jako extraligový hráč dění v první lize?

Samozřejmě, že sledoval a myslím si, že všichni hráči extraligy sledují, jak a komu se daří a hlavně, kdo může být třeba jejich příští soupeř v další sezóně.

Teď jste přišel do prvního týmu základní části I. hokejové ligy, co od působení v Mladé Boleslavi očekáváte?

Mladá Boleslav na mě udělala velký dojem a je na tom moc dobře. Hezký stadion a dobrý tým, tak doufám, že se mi bude a celému mančaftu dařit a to, co si tady všichni přejí, se podaří.

Patříte mezi tvrdé hráče, na co se fanoušci můžou těšit?

… smích, během kariéry jsem toho zažil už hodně, ale nikdy jsem třeba rvačky neprovokoval a nikdy jsem je speciálně netrénoval, jisté ale je, že nemám rád zákeřné hráče.

Děkujeme za rozhovor

Další články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.