BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hned jsem věděl, že do toho půjdu, říká o angažmá v Boleslavi Radim Rulík

M l. B o l. – Trenér Radim Rulík (na snímku) se ohlíží za okolnostmi svého příchodu do Mladé Boleslavi, hodnotí dosavadní průběh sezóny i aktuální formu mužstva a ohlíží se také za náročným únorem a hektickým závěrem základní části, který Bruslaře čeká hned po reprezentační přestávce. Na tu dostali hráči několik dní volna, mimo něj budou ale trénovat, aby byli na těžký závěr sezóny připravení.

Jeden ze tří mladoboleslavských trenérů, kteří převzali Bruslařský klub v ne zrovna ideálním rozpoložení, Radim Rulík přiznává, že v momentě, kdy dostal nabídku jít trénovat do Mladé Boleslavi neváhal. "Někdy v říjnu mě kontaktoval Miloš Hořava, že je možnost jít do Boleslavi trénovat v triumvirátu Pavel Patera, Miloš Hořava. Miloš se mě zeptal, jestli bych o to měl zájem a já jsem řekl, že jo. Věděl jsem, že do toho půjdu hned, protože Pavla jsem znal jako výborného hráče a výborného kluka a spolupráci s Milošem už jsem dobře znal. Věděl jsem, že ta spolupráce bude zase výborná a můžeme na to navázat. Proto jsem neváhal," říká někdejší trenér, který s Litvínovem v roce 2015 získal dosud jediný titul.

Radim Rulík hodnotí také dosavadní průběh sezóny, ale i aktuální herní formu Bruslařů. Konkrétní cíle pro závěr sezóny však nenastínil, zatímco ohledně průběhu reprezentační přestávky už byl sdílnější. "Přestávka normálně trvá deset dní, ale my jsme měli předehrané nedělní utkání s Vítkovicemi, proto je ta pauza 12 dní. Ze začátku máme pár dní volno, potom čtyřdenní blok tréninků, jeden den volno a pak třídenní blok tréninků, ve středu potom jdeme do zápasu. Čeká nás vyvrcholení základní části. Bude zápas za zápasem, bude se hrát středa, pátek, neděle, úterý, pátek, neděle, takže ten program bude zhuštěný. Je třeba, abychom na ten únor byli připravení, měli sílu a ten sled zápasů zvládli bez zranění a s nějakými výsledky," dodává zkušený trenér.

Kompletní, téměř desetiminutový rozhovor, můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:


Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ