BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hned jsem věděl, že do toho půjdu, říká o angažmá v Boleslavi Radim Rulík

M l. B o l. – Trenér Radim Rulík (na snímku) se ohlíží za okolnostmi svého příchodu do Mladé Boleslavi, hodnotí dosavadní průběh sezóny i aktuální formu mužstva a ohlíží se také za náročným únorem a hektickým závěrem základní části, který Bruslaře čeká hned po reprezentační přestávce. Na tu dostali hráči několik dní volna, mimo něj budou ale trénovat, aby byli na těžký závěr sezóny připravení.

Jeden ze tří mladoboleslavských trenérů, kteří převzali Bruslařský klub v ne zrovna ideálním rozpoložení, Radim Rulík přiznává, že v momentě, kdy dostal nabídku jít trénovat do Mladé Boleslavi neváhal. "Někdy v říjnu mě kontaktoval Miloš Hořava, že je možnost jít do Boleslavi trénovat v triumvirátu Pavel Patera, Miloš Hořava. Miloš se mě zeptal, jestli bych o to měl zájem a já jsem řekl, že jo. Věděl jsem, že do toho půjdu hned, protože Pavla jsem znal jako výborného hráče a výborného kluka a spolupráci s Milošem už jsem dobře znal. Věděl jsem, že ta spolupráce bude zase výborná a můžeme na to navázat. Proto jsem neváhal," říká někdejší trenér, který s Litvínovem v roce 2015 získal dosud jediný titul.

Radim Rulík hodnotí také dosavadní průběh sezóny, ale i aktuální herní formu Bruslařů. Konkrétní cíle pro závěr sezóny však nenastínil, zatímco ohledně průběhu reprezentační přestávky už byl sdílnější. "Přestávka normálně trvá deset dní, ale my jsme měli předehrané nedělní utkání s Vítkovicemi, proto je ta pauza 12 dní. Ze začátku máme pár dní volno, potom čtyřdenní blok tréninků, jeden den volno a pak třídenní blok tréninků, ve středu potom jdeme do zápasu. Čeká nás vyvrcholení základní části. Bude zápas za zápasem, bude se hrát středa, pátek, neděle, úterý, pátek, neděle, takže ten program bude zhuštěný. Je třeba, abychom na ten únor byli připravení, měli sílu a ten sled zápasů zvládli bez zranění a s nějakými výsledky," dodává zkušený trenér.

Kompletní, téměř desetiminutový rozhovor, můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:


Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.