BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Hned jsem věděl, že do toho půjdu, říká o angažmá v Boleslavi Radim Rulík

M l. B o l. – Trenér Radim Rulík (na snímku) se ohlíží za okolnostmi svého příchodu do Mladé Boleslavi, hodnotí dosavadní průběh sezóny i aktuální formu mužstva a ohlíží se také za náročným únorem a hektickým závěrem základní části, který Bruslaře čeká hned po reprezentační přestávce. Na tu dostali hráči několik dní volna, mimo něj budou ale trénovat, aby byli na těžký závěr sezóny připravení.

Jeden ze tří mladoboleslavských trenérů, kteří převzali Bruslařský klub v ne zrovna ideálním rozpoložení, Radim Rulík přiznává, že v momentě, kdy dostal nabídku jít trénovat do Mladé Boleslavi neváhal. "Někdy v říjnu mě kontaktoval Miloš Hořava, že je možnost jít do Boleslavi trénovat v triumvirátu Pavel Patera, Miloš Hořava. Miloš se mě zeptal, jestli bych o to měl zájem a já jsem řekl, že jo. Věděl jsem, že do toho půjdu hned, protože Pavla jsem znal jako výborného hráče a výborného kluka a spolupráci s Milošem už jsem dobře znal. Věděl jsem, že ta spolupráce bude zase výborná a můžeme na to navázat. Proto jsem neváhal," říká někdejší trenér, který s Litvínovem v roce 2015 získal dosud jediný titul.

Radim Rulík hodnotí také dosavadní průběh sezóny, ale i aktuální herní formu Bruslařů. Konkrétní cíle pro závěr sezóny však nenastínil, zatímco ohledně průběhu reprezentační přestávky už byl sdílnější. "Přestávka normálně trvá deset dní, ale my jsme měli předehrané nedělní utkání s Vítkovicemi, proto je ta pauza 12 dní. Ze začátku máme pár dní volno, potom čtyřdenní blok tréninků, jeden den volno a pak třídenní blok tréninků, ve středu potom jdeme do zápasu. Čeká nás vyvrcholení základní části. Bude zápas za zápasem, bude se hrát středa, pátek, neděle, úterý, pátek, neděle, takže ten program bude zhuštěný. Je třeba, abychom na ten únor byli připravení, měli sílu a ten sled zápasů zvládli bez zranění a s nějakými výsledky," dodává zkušený trenér.

Kompletní, téměř desetiminutový rozhovor, můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:


Další články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.