BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2012 | Jitka Čechová

Hlavně to nezakřiknout! Chvilku se radovat, ale pak rychle zpátky na startovní čáru, nabádá Michal Valent

M l. B o l. – Při zápase a vlastně ani po něm ho nešlo přehlédnout. V průběhu utkání s Českými Budějovicemi tahal jeden úspěšný zákrok za druhým, po odchytaných 60 minutách a 28 úspěšných zákrocích pak doslova zářil štěstím a v tu chvíli jen s obtížemi krotil nadšení. Brankář Michal Valent (na snímku) sice vychytal nulu, mnohem větší radost mu ale udělaly tři body a další výhra. "Máme radost, ale je nutné se z toho "vytěšit" a zase trochu zchladnout," snažil se zůstat při zemi.

Michale, skvělé vítězství nad Českými Budějovicemi oslazené vaším čistým kontem, které vás bezpochyby hodně těší, že?

Samozřejmě, to potěší každého gólmana. Ale rozhodně to není to nejdůležitější. Nejdůležitější je, že jsme urvali tři body. Minule jsme vyhráli nad Karlovými Vary, ale teď se mohlo klidně ukázat, že to bylo k ničemu. My jsme to potřebovali potvrdit a to je to, z čeho mám momentálně asi vůbec největší radost. Zápas s Budějovicemi byl hodně důležitý a já jsem strašně rád, že jsme to zvládli. Ta nula, jak vy říkáte, to už je jenom bonus, ke kterému mi pomohli kluci, ale nic víc.

Nastupuje rozhodující část sezony a vy jste potřetí za sebou bodovali. To je hodně dobrý začátek…

Určitě! Ale musíme to brát takhle: jasně, teď máme radost, ale je nutné se z toho "vytěšit" a zase trochu zchladnout. Všechno to jde strašně rychle, už v pátek hrajeme ve Zlíně. Byla by škoda, kdybychom tu sérii teď měli utnout.

Vnímáte i vy osobně, že teď přišel váš čas? Očividně máte velkou důvěru trenéra, ale i spoluhráčů, kteří vás hlavně po utkání s Budějovicemi hodně chválili.

(přemýšlí) Těžko říct… Já jsem strašně rád, když dostanu šanci. Když můžu jít do brány, je to pro mě něco úžasného. Snažím se klukům pomoct, jak jen můžu. Ale nerad bych všechno soustředil nějak na sebe. Jsme tým a musíme si vzájemně pomáhat. Jsem trenérovi vděčný, že tu důvěru teď očividně opravdu mám, ale jak říkám, mnohem důležitější je hra týmu jako celku.

Vyhovuje vám i styl, který trenér Novák nasadil, a který je hodně o defensivě?

Já myslím, že ano. Kluci brání dobře, v posledních dvou zápasech jsme vlastně dostali jen dva góly. Je to obětavé, když už něco vyrazím, oni to zablokují, hodně padají do střel. Krom toho se to docela probralo i ve hře směrem dopředu, kluci se rozstříleli. Hrajeme teď skvěle. Je to jednoznačně to nejlepší, co letos předvádíme. Ale vážně to nechci zakřiknout. Chvilku z toho radost mít můžeme, ale pak rychle zpátky na startovní čáru.

Situace v tabulce se docela zajímavě dramatizuje. Nevím, jestli je ta otázka tak docela na místě, ale díváte se ještě na to desáté místo?

Je to klišé, ale nám v tomhle případě opravdu nezbývá nic jiného, než jít od zápasu k zápasu a body snad zas až tolik nepočítat. Na to dojde až na konci. Já zastávám názor, že stát se může naprosto cokoliv, ale prvotním cílem Mladé Boleslavi je vyhnout se baráži.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!