BK MLADA BOLESLAV
4. 3. 2015 | Zdena Bobková

Hlavně se držet vlastní hry, burcuje Martin Růžička

P l z e ň – Bruslaři svůj premiérový zápas v předkole play-off zvládli velmi dobře. Domácí Plzeň porazili 5:4, ačkoli závěr byl hodně hektický a dramatický. S dotírajícími indiány si však za asistence svých spoluhráčů poradil brankář Martin Růžička. V rozhovoru přiznal, že prvotní utkání bylo poměrně opatrné, protože se oba týmy tak trochu oťukávaly. Zároveň ale poukázal na to, že pokud se Bruslaři budou držet toho, co hrají, nebude to s nimi mít jejich soupeř vůbec lehké.

Martine, začnu asi trochu obecněji. Jaké byly vaše pocity, když jste se dozvěděli, že vás v předkole čeká právě Plzeň?

Myslím, že jsme to nijak moc neřešili. Závěr základní části byl hodně vyrovnaný. Já osobně jsem si nikoho nevybíral, bylo mi jedno, proti komu budeme hrát.

Ve hře byly celkem reálně i Pardubice, mělo by soupeření s nimi pro vás osobně trochu jiný náboj?

To asi ano. Já už jsem měsíc předpovídal, že určitě budeme hrát s Pardubicemi. (úsměv) Ale tím, jak jsme odehráli ten poslední zápas, to nedopadlo. Ale jak říkám, nijak mě to nemrzí, protože je jedno proti komu hrajeme.

První třetina byla z obou stran hodně opatrná a vyrovnaná. Bylo už znát, že se hraje o něco víc?

To bych ani neřekl. Je to předkolo a spíš bych řekl, že se oba týmy tak nějak oťukávaly a nevěděly, co můžou jeden od druhého čekat. Ve druhé třetině se na to už vletělo.

V první třetině se mohlo zdát, že má Plzeň mírně navrch, zatímco vy jste se zdáli být trochu zaskočení. Byla to ta prvotní nervozita z play-off?

Možná se to mohlo na první pohled zdát, ale my jsme především chtěli začít tak, abychom hned neinkasovali. Pak už jsme se trochu uklidnili a náš výkon na ledě se zlepšil.

Václav Kočí už v předzápasovém rozhovoru říkal, že důležité bude ustát prvotní nápor Plzně a hlavně neinkasovat. Souhlasíte s jeho tvrzením a bylo to v zápase to rozhodující?

Myslím, že to platí v každém zápase. V play-off ale ještě o něco víc. Jsme moc rádi, že jsme jejich tlak opravdu zvládli a že se nám to v tomhle ohledu vydařilo. Jestli to bylo to rozhodující nebo ne, si netroufám hodnotit.

Druhá třetina byla na góly velmi štědrá, skončila 4:2 pro vás. Co k ní říct?

Určitě byla z naší strany dobře odehraná, ale já bych spíše hodnotil celý zápas. Kluci hráli opravdu dobře, makali a podařilo se jim vstřelit pět branek. Za jejich výkon jim patří určitě dík.

Zápas to byl velmi vyrovnaný a až do poslední vteřiny jste bránili své vítězství. Dokázal byste říct, co na Plzeň platilo?

Myslím, že měli problémy se stylem naší hry. My jsme se drželi toho, co hrajeme v poslední době a to na ně platilo.

Co čekat tedy od druhého zápasu?

Já bych od toho nic nečekal, musíme se zkrátka držet toho, co hrajeme nyní.

O druhý bod si ale půjdete, ne?

Takhle se na to vůbec nekoukám. Je to prostě zápas, který chceme vyhrát!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.