BK MLADA BOLESLAV
30. 10. 2011 | Daniel Langer

Hiadlovský kvitoval nasazení svého týmu, Razým litoval nevyužité dvojnásobné přesilovky

M l. B o l. - Bruslařský klub si může v těžkých časech odškrtnout další vítězné utkání a dokonce proti herně neoblíbenému soupeři. V osidlech mladoboleslavských hokejistů tentokrát uvízli plzenští Indiáni vedení kapitánem Martinem Strakou. Jmenovatele úspěchu byly stejné jako v předchozím utkání na Slavii. Skvěle chytající Hübl, důsledná obrana a důraz v brankovišti. Za domácí tým hodnotil nedělní zápas trenér Vlado Hiadlovský (na snímku), za HC Plzeň 1929 se účastnil asistent Milan Razým.

Jako první se dle zvyklostí jal slova asistent plzeňského celku a nebral si servítky. "Vstup do utkání byl z naší strany doslova tragický, domácí tým měl spoustu vyložených šancí a mohli jsme děkovat Svobodovi, že jsme šli do šaten jen s jednobrankovým mankem. Ve druhé třetině jsme si aktivitou vynutili přesilové hry, nevyužili jsme ale ani přes minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a tím pádem těžko mohli myslet na výraznější úspěch," zhodnotil vývoj zápasu a klíčový moment, ve kterém se pro plzeňské hokejisty utkání lámalo.

Razým měl snad jen jeden důvod k radosti a to navíc až v poslední třetině, kdy hostující Duda dal šťastnou střelou Indiánům naději na bodový zisk. "Po tom gólu z čistého nebe, kdy se střela odrazila do branky snad o domácího obránce, jsme doufali v nějaký obrat. Bohužel se nepodařilo a Mladá Boleslav třetím gólem do naší prázdné branky ztvrdila zasloužené vítězství," pronesl závěrem svého hodnocení domácím slova uznání plzeňský asistent.

To Vlado Hiadlovský měl hodnocení o poznání jednodušší, jeho tým předvedl bojovný a týmový výkon podržený ziskem tří důležitých bodů. "Dokázali jsme navázat na výkon ze zápasu se Slavií, hráči předvedli, že mají boleslavské srdíčko a prezentovali se ukázkovým nasazením. Vůlí a kolektivním výkonem jsme dokráčeli za vítězstvím, i když to výsledkově bylo až do poslední minuty nerozhodnuté. Za to musím celému týmu poděkovat, konečně se nám podařilo před domácím publikem vyhrát a v těžké situaci fanoušky potěšit.

Milan Razým zauvažoval, nakolik mohlo mít na vývoj utkání, případné podcenění soupeře. "Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit někoho podceňovat, sami se začínáme kvůli zranění klíčových hráčů pohybovat v nebezpečných vodách, mladí je nedokáží okamžitě nahradit," odmítl hostující asistent úvahy o oblíbeném soupeři a úspěšné extraligové sérii.

Když hostující celek dostal za stavu 0:1 možnost samostatného nájezdu, lepšího exekutora si ani přát nemohl. I na zkušenému matadorovi Strakovi se ale zřejmě podepsaly neuspokojivé výsledky a elitní střelec tváří v tvář Hüblovi s rychlou střelou zápěstím neuspěl. Místo toho úřadovala blesková lapačka strážce boleslavské svatyně. "Kdybychom nájezd proměnili, nebylo by to po té první třetině spravedlivé. Když pomineme tresté střílení a dvojnásobnou přesilovku, nic moc jsme si nevytvořili," přiznal sympaticky a bez výmluv Milan Razým.

Trenérská dvojice domácího týmu se rozhodla k odvážnému tahu a proti elitní Strakově formaci postavila dva, na extraligové poměry, nezkušené obránce. Drábek ještě donedávna nastupoval v prvoligových Litoměřicích, Mozík hájil barvy juniorky Bruslařského klubu. "Oba hráli dobře už v minulých utkáních a i dnes to potvrdili, nemám moc co vytknout, s jejich výkonem a výkonem celého týmu jsem spokojen," zakončil Vlado Hiadlovský tiskovou konferenci.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav