BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Hattrick? Důležitější je týmový úspěch, ví Jakub Kotala

M l. B o l. – To se mladoboleslavským juniorům skutečně povedlo. Po výhře nad Třincem si zajistili jistotu účasti v play–off, které začíná už v úterý 10. března. Po vydařeném zápase pro tým, a i z osobního hlediska pro Jakuba Kotalu, jsme vyzpovídali nejproduktivnějšího Bruslaře v letošní sezoně. Jaký je jeho pohled na rozhodující duel s Oceláři?

Uvědomovali jste si před zápasem důležitost utkání? V podstatě to bylo tak, že kdo vyhraje, ten postupuje.

Takovou myšlenku jsme si vůbec nepřipouštěli. Řekli jsme si, že do toho vlétneme od první minuty a půjdeme si pro vítězství. Sice se nám to zpočátku příliš nedařilo, Třinec byl lepší. Ale nakonec jsme zápas zvrátili na naši stranu, za což jsme moc rádi.

Čím si vysvětlujete to, že první třetina byla bezbranková?

Oba týmy byly opatrné. Nikdo nechtěl jako první inkasovat. My jsme nezačali vůbec dobře a zejména díky Růžovi (Janu Růžičkovi – pozn. red.) jsme udrželi remízu. O přestávce jsme si řekli, že musíme výkon zlepšit.

Zlepšení se vám jako týmu podařilo zejména díky vašim dvěma gólům. Který z nich podle vás lámal utkání?

Oba byly důležité a hodily se. Jsem rád, že mi to tam spadlo. Vstřelené branky nás trochu uklidnily a začali jsme hrát více z defenzivy.

Pomyslel jste i na hattrick? Přeci jen jste k němu měl blízko (2+1).

Na hattrick jsem nemyslel. Hlavní pro mě bylo to, abychom to jako tým ubránili a dotáhli to do zdárného konce.

Jak plánujete oslavit postup do play–off?

Zatím vůbec nevím, ale večer to určitě bude delší než jindy a je dost možné, že půjdeme někam posedět. (smích)

Stejně jako v základní části i v té nadstavbové jste neproduktivnější hráč. S kým jste si nejvíce sedl?

Určitě s naší první lajnou – s Lukášem Volfem a Honzou Sonnkem. Na ledě nám to většinou klape dobře. Sice jsme teď neměli úplně nejlepší období, ale tentokrát jsme to opět zlomili.

Na začátku února jste si plnil reprezentační povinnosti s reprezentací do devatenácti let. Jaké to tam bylo?

Konfrontace se Švédy a Finy byla fajn. Podívali jsme se, jak to u nich chodí. Byla to určitě dobrá zkušenost, byl jsem rád, že jsem se tam podíval.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.