BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Hattrick? Důležitější je týmový úspěch, ví Jakub Kotala

M l. B o l. – To se mladoboleslavským juniorům skutečně povedlo. Po výhře nad Třincem si zajistili jistotu účasti v play–off, které začíná už v úterý 10. března. Po vydařeném zápase pro tým, a i z osobního hlediska pro Jakuba Kotalu, jsme vyzpovídali nejproduktivnějšího Bruslaře v letošní sezoně. Jaký je jeho pohled na rozhodující duel s Oceláři?

Uvědomovali jste si před zápasem důležitost utkání? V podstatě to bylo tak, že kdo vyhraje, ten postupuje.

Takovou myšlenku jsme si vůbec nepřipouštěli. Řekli jsme si, že do toho vlétneme od první minuty a půjdeme si pro vítězství. Sice se nám to zpočátku příliš nedařilo, Třinec byl lepší. Ale nakonec jsme zápas zvrátili na naši stranu, za což jsme moc rádi.

Čím si vysvětlujete to, že první třetina byla bezbranková?

Oba týmy byly opatrné. Nikdo nechtěl jako první inkasovat. My jsme nezačali vůbec dobře a zejména díky Růžovi (Janu Růžičkovi – pozn. red.) jsme udrželi remízu. O přestávce jsme si řekli, že musíme výkon zlepšit.

Zlepšení se vám jako týmu podařilo zejména díky vašim dvěma gólům. Který z nich podle vás lámal utkání?

Oba byly důležité a hodily se. Jsem rád, že mi to tam spadlo. Vstřelené branky nás trochu uklidnily a začali jsme hrát více z defenzivy.

Pomyslel jste i na hattrick? Přeci jen jste k němu měl blízko (2+1).

Na hattrick jsem nemyslel. Hlavní pro mě bylo to, abychom to jako tým ubránili a dotáhli to do zdárného konce.

Jak plánujete oslavit postup do play–off?

Zatím vůbec nevím, ale večer to určitě bude delší než jindy a je dost možné, že půjdeme někam posedět. (smích)

Stejně jako v základní části i v té nadstavbové jste neproduktivnější hráč. S kým jste si nejvíce sedl?

Určitě s naší první lajnou – s Lukášem Volfem a Honzou Sonnkem. Na ledě nám to většinou klape dobře. Sice jsme teď neměli úplně nejlepší období, ale tentokrát jsme to opět zlomili.

Na začátku února jste si plnil reprezentační povinnosti s reprezentací do devatenácti let. Jaké to tam bylo?

Konfrontace se Švédy a Finy byla fajn. Podívali jsme se, jak to u nich chodí. Byla to určitě dobrá zkušenost, byl jsem rád, že jsem se tam podíval.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.