BK MLADA BOLESLAV
14. 1. 2019 | Vojtěch Drbohlav s využitím ČRo

Gólů dávám málo. Zase mám na rok splněno, směje se Ondřej Dlapa

C h o m u t o v – Mladé Boleslavi na ledě Pirátů úplně nevyšel start do utkání a po první třetině s předposledním týmem tabulky Bruslaři remizovali. Podle svátečního střelce Ondřeje Dlapy (na snímku), který se proti Severočechům prosadil poprvé v této sezóně, tým podržel brankář Gašper Krošelj. A jak vidí boleslavský obránce zbytek zápasu i svůj důležitý gól?

Ondřeji, trefil jste se poprvé v této sezóně, zároveň jste byl proti Chomutovu prvním boleslavským střelcem. Jak jste si vítězný zápas užil?

Pro nás je každý gól důležitý. Užil jsem si to, klasicky jsem dal jeden gól za sezónu. Už to mám tedy za sebou a počkám si zas na příští rok (smích). Už mám splněno, střílení gólů nechám spíš na týmu. Důležité je, abychom vyhrávali.

Co byste řekl k zápasu s Chomutovem? Prohrávali jste, následně vstřelil v poslední třetině Chomutov góly, ale do utkání jste se dokázali později dostat a zvítězit.

Zápas to byl velice těžký a bojovný. Chomutov nepolevil ani za stavu 1:4, potom jsme si koledovali. Soupeř mohl i vyrovnat. Naštěstí jsme to ale zvládli a získali tři body.

Na začátku zápasu jste možná nebyli úplně ve své kůži. Prohrávali jste a poté vás možná povzbudil právě gól z vaší hokejky. Vnímáte to tak?

Na začátku nám nejely vůbec nohy. Ale gólman nás teď často drží a jsme mu moc vděční, že to vydržel i tentokrát. Naštěstí to už od druhé třetiny bylo lepší.

Už jsme mluvili o tom, že jste sváteční střelec. Pamatujete si, jak moc důležité byly vaše předchozí trefy? Nebude tohle jedna z těch nejdůležitějších?

Je pravda, že s pamatováním gólů problémy nemám, když jich dávám tak málo. (úsměv) Tohle je asi druhý nejdůležitější, jeden důležitější jsem dával asi v Brně.

Když vstřelíte gól po tak dlouhé době, propukne ve vás veliká radost? Nebo jak to prožíváte?

Víte co, já jsem s tím trochu smířený, že jsem dřevák. Spíš jsem vždy rád za týmové tři body. (úsměv)

Mívají na vás spoluhráči nějaké narážky v souvislosti s tím, že se moc často gólově neprosazujete? Čeká vás nyní zaplacení třeba nějaké pokuty do týmové pokladny?

Narážky jsou pořád nějaké. My máme v kabině samé šprýmaře. Ale na to placení jim prdím už. (smích)

Vyhráli jste potřetí v řadě a atakujete téměř šesté místo v tabulce. Jak vnímáte současné postavení Bruslařského klubu?

Tabulka je strašně vyrovnaná. Je jedno jestli se blížíme k šestému místu. Stačí totiž jednou prohrát a hned můžeme být desátí nebo jedenáctí. Musí se hrát a hraje se o každý bod.

Nicméně, jakou má podle vašeho pohledu tým formu?

Řekl bych spíš, že formu mají hlavně gólmani. Ale zvedáme se celkově, takže to vidím pozitivně.

Má na ten vzestup největší vliv příchod nových trenérů? Přeci jen už tu nějakou dobu působí, tak je možná čas zhodnocení.

Příchod nových trenérů týmu prospěl. Změnila se taktika, řekli jsme si, jak máme hrát, bránit. Každý ví, co má dělat. Ještě je pořád na čem pracovat, ale lepší se to o dost. Doufám, že pokud to bude šlapat, mohli bychom postoupit do play-off a uspět.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.