BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2012 | Štěpán Tomš

Gól? Ten jsem čekal už před čtyřmi měsíci, žertoval Gord Baldwin

M l. B o l. – Celou základní část čekal rodák z Winnipegu na premiérovou trefu v boleslavském dresu. Ta přišla až ve čtvrtém zápase skupiny o umístění a znamenala vedení nad Karlovými Vary. "Je to příjemné zpestření mých defenzivních povinností," řekl Gord Baldwin (na snímku). Bruslaři vedení ztratili a dokonce i prohrávali. Až v samostatných nájezdech rozhodl o výhře žolík Marek Loskot.

Byl to zápas jak má být, co říkáte?

To byl. Hlavně pro fanoušky to musela být vzrušující podívaná. Hrálo se nahoru dolů. Rozhodně jsme nechtěli ztratit vypracovaný náskok, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu a i do vedení, které jsme ale bohužel opět neudrželi.

Dá se tedy se tedy při zisku dvou bodů mluvit o spokojenosti? O plný bodový zisk jste přišli v samém závěru.

Chtěli jsme tři body, zvláště když jsme pár minut před koncem vedli. Přestože Vary vyrovnaly, získali jsme aspoň dva, ale i tak moc nespokojení být nemůžeme.

K výhře jste přispěl svým vůbec prvním gólem v dresu Mladé Boleslavi. Čekal jste, že přijde dříve?

Jo, chtěl jsem ho už před čtyřmi měsíci (smích). Ale i takhle je to velice příjemné.

Může tato trefa přispět k vaší výkonnosti nebo posílení sebevědomí?

Střílení gólů není úplně má náplň práce, takže trefit se jednou za čas je spíše takové zpestření. Snažím se poctivě pracovat a usnadnit tak střílení gólů svým spoluhráčům.

Jak obtížné bylo dostat ten puk do brány? Musel jste do toho pořádně vlétnout, že?

No, nakonec to tak těžké nebylo.

Jakou hrou jste se chtěli prezentovat?

Potřebovali jsme hrát jednoduše bez chyb, abychom mohli hrát s určitou jistotou. Hlavně držet co nejvíce puk a hrát zodpovědně.

Brankář Mensator se zdál být v několika zákrocích trochu nejistý. Postřehli jste to také?

O přestávce jsme o tom mluvili. Snažili jsme se co nejvíce po střelách číhat na dorážky, protože mu puky opravdu vypadávaly více.

Ztráta na Litvínov zůstává tříbodová. Co pro vás dva body znamenají?

Nejlepší by bylo vyhrávat pokaždé za tři body. Ale to nejde... Jak už jsem řekl, je to málo, ale na druhou stranu určitě lepší než nic. Alespoň je ta ztráta pořád stejná.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.