BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2012 | Štěpán Tomš

Gól? Ten jsem čekal už před čtyřmi měsíci, žertoval Gord Baldwin

M l. B o l. – Celou základní část čekal rodák z Winnipegu na premiérovou trefu v boleslavském dresu. Ta přišla až ve čtvrtém zápase skupiny o umístění a znamenala vedení nad Karlovými Vary. "Je to příjemné zpestření mých defenzivních povinností," řekl Gord Baldwin (na snímku). Bruslaři vedení ztratili a dokonce i prohrávali. Až v samostatných nájezdech rozhodl o výhře žolík Marek Loskot.

Byl to zápas jak má být, co říkáte?

To byl. Hlavně pro fanoušky to musela být vzrušující podívaná. Hrálo se nahoru dolů. Rozhodně jsme nechtěli ztratit vypracovaný náskok, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu a i do vedení, které jsme ale bohužel opět neudrželi.

Dá se tedy se tedy při zisku dvou bodů mluvit o spokojenosti? O plný bodový zisk jste přišli v samém závěru.

Chtěli jsme tři body, zvláště když jsme pár minut před koncem vedli. Přestože Vary vyrovnaly, získali jsme aspoň dva, ale i tak moc nespokojení být nemůžeme.

K výhře jste přispěl svým vůbec prvním gólem v dresu Mladé Boleslavi. Čekal jste, že přijde dříve?

Jo, chtěl jsem ho už před čtyřmi měsíci (smích). Ale i takhle je to velice příjemné.

Může tato trefa přispět k vaší výkonnosti nebo posílení sebevědomí?

Střílení gólů není úplně má náplň práce, takže trefit se jednou za čas je spíše takové zpestření. Snažím se poctivě pracovat a usnadnit tak střílení gólů svým spoluhráčům.

Jak obtížné bylo dostat ten puk do brány? Musel jste do toho pořádně vlétnout, že?

No, nakonec to tak těžké nebylo.

Jakou hrou jste se chtěli prezentovat?

Potřebovali jsme hrát jednoduše bez chyb, abychom mohli hrát s určitou jistotou. Hlavně držet co nejvíce puk a hrát zodpovědně.

Brankář Mensator se zdál být v několika zákrocích trochu nejistý. Postřehli jste to také?

O přestávce jsme o tom mluvili. Snažili jsme se co nejvíce po střelách číhat na dorážky, protože mu puky opravdu vypadávaly více.

Ztráta na Litvínov zůstává tříbodová. Co pro vás dva body znamenají?

Nejlepší by bylo vyhrávat pokaždé za tři body. Ale to nejde... Jak už jsem řekl, je to málo, ale na druhou stranu určitě lepší než nic. Alespoň je ta ztráta pořád stejná.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.