BK MLADA BOLESLAV
2. 9. 2009 | Štěpán Tomš

Generálka na extraligu na Kladně

M l. B o l. – Do zahájení nového ročníku extraligy zbývá už jen týden a před boleslavskými hokejisty je poslední přípravný zápas. Ve středočeské konfrontaci se utkají ve čtvrtek 3. září s HC GEUS OKNA Kladno. Po výhře nad prvoligovým Vrchlabím je to tak posledních šedesát minut pro boleslavské trenéry, aby doladili hru týmu. Zápas na Kladně začíná v 17:30 hodin.

Na Kladně, tradičním hokejovém městě, nebyli s uplynulou sezónou rozhodně spokojeni. Tým, který pravidelně bojuje minimálně v předkole play-off, totiž musel o extraligovou příslušnost bojovat spolu s Boleslaví v play-out.

V létě došlo na kladenské střídačce k těmto změnám: do týmu přestoupili Milan Toman (Mountfield), Vítězslav Bílek a Petr Mudroch (oba Karlovy Vary), Jan Dlouhý (Zvolen), brankář Lukáš Cikánek (Chomutov), ze zámoří se vrátil Jan Dalecký a z juniorského kádru přišel Antonín Melka. Nejzajímavější je rozhodně návrat Františka Kaberleho z NHL (Karolina Hurricanes).

Kladenský dres naopak v letní pauze svlékli Jan Rudovský (Beroun), Petr Hořava (Znojmo), Jakub Lev (Třebíč), David Hájek (Karlovy Vary), Aleš Pavlas (Chomutov) a brankář Zdeněk Orct (Ústí). Nové angažmá si hledají také Tomáš Nádašdi se Zdeňkem Nedvědem. Do Ústí zamířil asistovat trenér Milan Skrbek.

Kladenští v přípravě absolvovali včetně letního turnaje deset přípravných zápasů. Pětkrát vyhráli (Vrchlabí, Ústí, Ingolstadt, Pardubice, Mountfield), dvakrát remizovali (Ústí, Mountfield) a třikrát okusili prohru (Pardubice, Slavia, Jihlava).

Poslední zápas odehrálo Kladno v Českých Budějovicích, kde remizovalo 2:2. Branky Kladna vstřelili Procházka a Majeský. Boleslav poslední zápas doma vyhrála 4:1 (Vrchlabí), ale i přesto nebyl trenér Čermák příliš spokojen. "Úvod zápasu se nám opravdu povedl, ale dvoubrankové vedení nás hrozně uspalo. Začaly se objevovat chyby," řekl po zápase.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.