BK MLADA BOLESLAV
14. 7. 2010 | Jan Matyáš

Extraliga je obrovskou výzvou, uvědomuje si Marek Loskot

M l. B o l. - Hokejisté BK Mladá Boleslav si v těchto dnech užívají volna před nástupem na led. Výjimky by se ale našly. Například útočník Marek Loskot (na snímku) na sebe v Berouně obléká reprezentační dres při mistrovství světa v in-line hokeji federace FIRS. Rád by byl u toho, až český tým vybojuje na berounském zimním stadionu zlato. To ovšem bude stát hodně sil. Proti stojí nejen soupeři, ale také horko. Třeba při úvodním duelu Česko – Itálie se teplota v hale vyšplhala až ke třiceti stupňům!

"Vedra to jsou skutečně tropická, je to velký zápřah pro organismus. Hraje se ale 2 x 20 minut čistého času, dá se to ubruslit. Samozřejmě musíte věnovat velkou pozornost také pitnému režimu," svěřil se na úvod povídání v útrobách berounského zimního stadionu Marek Loskot. In-line jinak hraje v dresu pražské Slavie, kde odehrál deset zápasů základní části. V prvním kole play-off ovšem mužstvo z Edenu ztroskotalo ve dvou duelech na Brnu.

Aktuálně stále ještě dvacetiletého útočníka (jedenadvacáté narozeniny Marek oslaví 25. července) každopádně aktuálně zajímá především reprezentace. Doma Češi chtějí totiž vybojovat titul. Poprvé od roku 2007, kdy se ze zlata ve španělském Bilbau radovali naposledy. "Máme silný mančaft, v kádru je navíc hokejový mistr světa z Německa Karel Rachůnek. I proto jsou cíle nejvyšší. Karel je v kabině skutečnou osobností. A nejen on, třeba také Milan Toman."

Světový šampionát vyvrcholí v sobotu. Ve srovnání s ledním hokejem je in-line prakticky bezkontaktním sportem. Na vše, zdá se, máte také více času. "Je to úplně něco jiného, nemohou vás dohrávat. Výhodou je, že si alespoň můžete zlepšit techniku," připustil muž, který se ovšem už příští týden znovu vrátí na led. Stejně jako jeho spoluhráči z Mladé Boleslavi. V pondělí je na programu individuální trénink, o den později čeká oficiální zahájení přípravy na ledě. "První tréninky na ledě, po přechodu z in-line hokeje, bývají špatné. Na ledě z bruslí přepadáváte. Je to nezvyk."

Právě lední hokej je ovšem pro Marka Loskota sportem číslo jedna. V extralize odehrál osm zápasů, větší část uplynulé sezony ale strávil v prvoligových Benátkách nad Jizerou. "Myslím si, že s uplynulým ročníkem mohu být spokojen. Sezona byla hodně dobrá, poprvé jsem si zahrál seniorskou soutěž. Nemohu si stěžovat. Navíc šance, kterou jsem dostal v nejvyšší soutěži, je pro mě obrovskou motivací. Motivací proto, aby člověk na sobě ještě více pracoval. Třeba i v další fázi přípravy, která nás v Mladé Boleslavi čeká. Udělám vše, abych se do extraligového kádru prosadil," slibuje na závěr Marek Loskot.

Další články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav