BK MLADA BOLESLAV
14. 7. 2010 | Jan Matyáš

Extraliga je obrovskou výzvou, uvědomuje si Marek Loskot

M l. B o l. - Hokejisté BK Mladá Boleslav si v těchto dnech užívají volna před nástupem na led. Výjimky by se ale našly. Například útočník Marek Loskot (na snímku) na sebe v Berouně obléká reprezentační dres při mistrovství světa v in-line hokeji federace FIRS. Rád by byl u toho, až český tým vybojuje na berounském zimním stadionu zlato. To ovšem bude stát hodně sil. Proti stojí nejen soupeři, ale také horko. Třeba při úvodním duelu Česko – Itálie se teplota v hale vyšplhala až ke třiceti stupňům!

"Vedra to jsou skutečně tropická, je to velký zápřah pro organismus. Hraje se ale 2 x 20 minut čistého času, dá se to ubruslit. Samozřejmě musíte věnovat velkou pozornost také pitnému režimu," svěřil se na úvod povídání v útrobách berounského zimního stadionu Marek Loskot. In-line jinak hraje v dresu pražské Slavie, kde odehrál deset zápasů základní části. V prvním kole play-off ovšem mužstvo z Edenu ztroskotalo ve dvou duelech na Brnu.

Aktuálně stále ještě dvacetiletého útočníka (jedenadvacáté narozeniny Marek oslaví 25. července) každopádně aktuálně zajímá především reprezentace. Doma Češi chtějí totiž vybojovat titul. Poprvé od roku 2007, kdy se ze zlata ve španělském Bilbau radovali naposledy. "Máme silný mančaft, v kádru je navíc hokejový mistr světa z Německa Karel Rachůnek. I proto jsou cíle nejvyšší. Karel je v kabině skutečnou osobností. A nejen on, třeba také Milan Toman."

Světový šampionát vyvrcholí v sobotu. Ve srovnání s ledním hokejem je in-line prakticky bezkontaktním sportem. Na vše, zdá se, máte také více času. "Je to úplně něco jiného, nemohou vás dohrávat. Výhodou je, že si alespoň můžete zlepšit techniku," připustil muž, který se ovšem už příští týden znovu vrátí na led. Stejně jako jeho spoluhráči z Mladé Boleslavi. V pondělí je na programu individuální trénink, o den později čeká oficiální zahájení přípravy na ledě. "První tréninky na ledě, po přechodu z in-line hokeje, bývají špatné. Na ledě z bruslí přepadáváte. Je to nezvyk."

Právě lední hokej je ovšem pro Marka Loskota sportem číslo jedna. V extralize odehrál osm zápasů, větší část uplynulé sezony ale strávil v prvoligových Benátkách nad Jizerou. "Myslím si, že s uplynulým ročníkem mohu být spokojen. Sezona byla hodně dobrá, poprvé jsem si zahrál seniorskou soutěž. Nemohu si stěžovat. Navíc šance, kterou jsem dostal v nejvyšší soutěži, je pro mě obrovskou motivací. Motivací proto, aby člověk na sobě ještě více pracoval. Třeba i v další fázi přípravy, která nás v Mladé Boleslavi čeká. Udělám vše, abych se do extraligového kádru prosadil," slibuje na závěr Marek Loskot.

Další články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav