BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Extraliga dorostu míří do finále. Probojují se boleslavští dorostenci do play off?

M l. B o l. – Boleslavské dorostence čekají poslední dva zápasy v rámci skupiny D. A právě dvojutkání proti Českým Budějovicím, v rámci nichž bude ve hře ještě celých osm bodů, rozhodne o tom, zda se stanou svěřenci trenérů Jiřího Zörklera a Ladislava Kolnera jedinou ze dvou nejvyšších mládežnických kategorií, která si zahraje i tentokrát play off.

Boleslavští několik dlouhých týdnů a vlastně i měsíců opanovali tabulku skupiny D, v sobotu je ale právě na vedoucí příčce vystřídala Dukla Jihlava, která Bruslaře porazila a obrala o všechny čtyři body. Díky tomu má nyní o dva body náskok (první Jihlava 81 bodů, druhá Mladá Boleslav 79 bodů). Na druhou stranu, stále hrají okolnosti do karet mladým Bruslařům. Ti mají totiž oproti Dukle jedno utkání k dobru.

Středočeši přivítají ve středu (16:00) a ve čtvrtek (13:00) na svém ledě tým Českých Budějovic. Bruslařům může hrát do karet výhoda domácího prostředí, toho, že letos s Motorem ještě ani jednou neprohráli a také to, že hostům už o nic nepůjde a budou dohrávat sezónu. Do poslední chvíle ale nebudou znát výsledek Dukly, která svůj poslední zápas skupiny D odehraje až ve čtvrtek večer, navíc proti papírově slabšímu Žďáru nad Sázavou, jemuž patří beznadějně poslední příčka v extraligové tabulce. Boleslavští se tedy budou muset spoléhat hlavně na sebe a na své výkony.

Jedině sedmibodový zisk totiž Mladé Boleslavi zajistí to, že se s jistotou vrátí opět na první místo v tabulce, které by zaručovalo postup do vyřazovacích bojů. S Duklou mají totiž Středočeši v této sezoně horší bilanci vzájemných zápasů, proto potřebují mít v konečném součtu alespoň o jeden bod více než soupeř.

Starší dorost, což byla v posledních sezónách v podstatě obdoba současného dorostu, jen s poněkud staršími hráči, se v posledním ročníku do play off nedostal. V letech 2015-2016 a 2016-2017 však Boleslavští pokaždé hráli osmifinále play off proti Kometě Brno, kterou dokázali místy slušně potrápit.

Jak dopadne boj o play off tentokrát napoví nadcházející dva zápasy Bruslařů proti Českým Budějovicím. Podpořit svěřence zkušených trenérů Jiřího Zörklera a Ladislava Kolnera může přijít každý osobně do ŠKOENERGO Arény, a to ve středu v 16 a ve čtvrtek ve 13 hodin. K dispozici budou také on-line přenosy z místa, zpětné informace pak již tradičně na tomto webu.

Související články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.