BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Extraliga dorostu míří do finále. Probojují se boleslavští dorostenci do play off?

M l. B o l. – Boleslavské dorostence čekají poslední dva zápasy v rámci skupiny D. A právě dvojutkání proti Českým Budějovicím, v rámci nichž bude ve hře ještě celých osm bodů, rozhodne o tom, zda se stanou svěřenci trenérů Jiřího Zörklera a Ladislava Kolnera jedinou ze dvou nejvyšších mládežnických kategorií, která si zahraje i tentokrát play off.

Boleslavští několik dlouhých týdnů a vlastně i měsíců opanovali tabulku skupiny D, v sobotu je ale právě na vedoucí příčce vystřídala Dukla Jihlava, která Bruslaře porazila a obrala o všechny čtyři body. Díky tomu má nyní o dva body náskok (první Jihlava 81 bodů, druhá Mladá Boleslav 79 bodů). Na druhou stranu, stále hrají okolnosti do karet mladým Bruslařům. Ti mají totiž oproti Dukle jedno utkání k dobru.

Středočeši přivítají ve středu (16:00) a ve čtvrtek (13:00) na svém ledě tým Českých Budějovic. Bruslařům může hrát do karet výhoda domácího prostředí, toho, že letos s Motorem ještě ani jednou neprohráli a také to, že hostům už o nic nepůjde a budou dohrávat sezónu. Do poslední chvíle ale nebudou znát výsledek Dukly, která svůj poslední zápas skupiny D odehraje až ve čtvrtek večer, navíc proti papírově slabšímu Žďáru nad Sázavou, jemuž patří beznadějně poslední příčka v extraligové tabulce. Boleslavští se tedy budou muset spoléhat hlavně na sebe a na své výkony.

Jedině sedmibodový zisk totiž Mladé Boleslavi zajistí to, že se s jistotou vrátí opět na první místo v tabulce, které by zaručovalo postup do vyřazovacích bojů. S Duklou mají totiž Středočeši v této sezoně horší bilanci vzájemných zápasů, proto potřebují mít v konečném součtu alespoň o jeden bod více než soupeř.

Starší dorost, což byla v posledních sezónách v podstatě obdoba současného dorostu, jen s poněkud staršími hráči, se v posledním ročníku do play off nedostal. V letech 2015-2016 a 2016-2017 však Boleslavští pokaždé hráli osmifinále play off proti Kometě Brno, kterou dokázali místy slušně potrápit.

Jak dopadne boj o play off tentokrát napoví nadcházející dva zápasy Bruslařů proti Českým Budějovicím. Podpořit svěřence zkušených trenérů Jiřího Zörklera a Ladislava Kolnera může přijít každý osobně do ŠKOENERGO Arény, a to ve středu v 16 a ve čtvrtek ve 13 hodin. K dispozici budou také on-line přenosy z místa, zpětné informace pak již tradičně na tomto webu.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.