BK MLADA BOLESLAV
2. 8. 2011 | Štěpán Tomš

Elitní střelec zkompletoval kádr: Boleslav posílil Roman Tománek

M l. B o l. – Hokejisty Mladé Boleslavi posílil pětadvacetiletý Roman Tománek, loňský nejlepší střelec slovenské extraligy (31 gólů). Původně některé zpravodajské servery uváděly, že se dohodl na ročním hostování v Třinci, ale tam byl pouze na zkoušku. “Sledoval jsem situaci kolem něj a v kontaktu jsem byl s jeho agentem,“ upřesňuje sportovní manažer Milan Hnilička. Tománek podepsal v Mladé Boleslavi roční smlouvu.

Čekají se góly

Právě jeho statistiky a úspěšná střelba upoutala pozornost Mladé Boleslavi. “Samozřejmě si od něho slibujeme především góly,“ říká Milan Hnilička. V prvním přípravném zápase proti Plzni se na ně však Bruslaři nebudou moci spolehnout, protože Tománek hrát ještě nebude. “Zatím je to čerstvé, podepsali jsme ho v úterý (2.8.),“ podotýká Milan Hnilička.

Naposledy mladý útočník působil v Banské Bystrici, předtím prošel Žilinou a Považskou Bystricou. Působil i v zámoří, a to v Calgary Hitmen a Seattle Thunderbirds (WHL). V roce 2004 byl draftován Phoenixem. Starty za národní tým si připsal v mládežnických reprezentacích.

Tým je kompletní

Vedle Romana Tománka se čeká už jen na přílet Kanaďana Gorda Baldwina. “Přiletět by měl v úterý, pak už budeme kompletní,“ potvrzuje sportovní manažer. Konečně je známé složení týmu, který rozehraje historicky čtvrtý ročník Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži. “Komplikace máme jen se zraněním Demela, ale nikoho dalšího už neočekáváme,“ dodává Milan Hnilička.

Fotografie: www.hc05.sk

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav