BK MLADA BOLESLAV
27. 3. 2011 | David Bohata

Dvougólový Plodek: Musíme makat a dřít

M l. B o l. – Ve skupině o udžení sice už o nic nejde, přesto zápasy play-out plní pro Boleslav roli přípravy na nadcházející baráž. "Potřebujeme si zkusit věci, které potom musíme praktikovat v baráži,“ říká Jan Plodek (na snímku), muž, který dvěma góly rozhodl utkání s brněnskou Kometou – zvlášť ten první se musel rozhodně líbit.

Jane, je pro vás težké motivovat se na takovýto zápas, ve kterém už v podstatě o nic nejde?

Určitě to není lehké se na to nějak zvlášť namotivovat. Jsou to hrozné zápasy. My se ale potřebujeme připravovat na baráž – zkusit si věci, které potom musíme praktikovat v baráži.

Myslíte si, že je výhoda hrát podobné zápasy, nebo je lepší mít volno a odpočívat, jako to teď právě dělá Ústí?

Současný zápasový rytmus je pro nás dobrý. Kdybychom třeba tři týdny museli čekat, bylo by to horší. Takhle si můžeme vyzkoušet přesilovky, obranu – i když ostatní soupeři nehrají v nejsilnějších sestavách. I tak musíme hrát to, co pak chceme předvést proti Ústí. Pro nás jsou ty zápasy určitě dobře.

Ještě k vašemu prvnímu povedenému gólu: Chtěl jste to udělat tak, jak jste to nakonec udělal?

Původně jsem chtěl vystřelit z voleje, ale dostal jsem puk dozadu, takže to nešlo. Viděl jsem, že si tam lehnul bek, takže jsem si to potáhnul a pak se mi povedl blafák. Chtěl jsem to takhle, nebyla to úplná náhoda, ale vyplynulo to z té situace, která vznikla.

Jaké jsou podle vás šance Boleslavi na baráž? Myslíte si, že se projeví rozdíl extraligy a první ligy, že bude Boleslav zkušenějším mužstvem?

V to doufám, že tam nějaký rozdíl bude. Nicméně Ústí teď předvedlo výborný výkon proti Chomutovu, mají nespornou kvalitu. Budeme to mít obrovsky těžké. Musíme zkrátka makat a dřít. Doufám, že ligu zachráníme.

Jak vy, hráči, vnímáte ten jednoznačný výsledek finále první ligy, ve kterém Ústí zvítězilo 4:0 na zápasy ?

Nálada v kabině je pořád stejná, i kdyby to bylo 4:3 nebo třeba vyhrál Chomutov. My musíme porazit kohokoli. Samozřejmě jsme to sledovali, ale v podstatě je to jedno.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav