BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Dvougólová ztráta se těžko dohání, litoval prohry navrátilec Lukáš Volf

M l. B o l. – Junioři nemohou v novém kalendářním roce zatím nalézt optimální herní pohodu. Do utkání proti Karlovým Varům však Boleslavští nasotupili se dvěma navrátilci do sestavy. Na domácím ledě se po dlouhém zranění ukázal Vojtěch Němec a významnou postavou byl Lukáš Volf, jenž může nastupovat v juniorské kategorii už jen na výjimku. Po utkání jsme hráče širšího kádru boleslavského A týmu a také hráče prvoligových Benátek nad Jizerou vyzpovídali.

Po letní přípravě s kádrem Bruslařského klubu jste se přesunul do partnerských Benátek nad Jizerou. Jaké byly první duely tohoto ročníku ve WSM lize?

Začátky mi hodně ulehčili starší hráči ať už z Benátek, nebo z Liberce. Je tam skvělá parta, cítím se tam výborně. Teď se nám sice nedaří, ale věřím, že to zlomíme.

Jaká je nálada v týmu? Na předposlední Šumperk máte veledůležitý tříbodový náskok. Panuje tam tedy chtíč a zdravá touha zachránit sezónu, nebo spíš špatná nálada?

Chceme s tím něco udělat a zachránit sezónu. Rozhodně nevěšíme hlavy a víme, že máme vše ve svých rukou. Každý uděláme maximum pro to, abychom se udrželi v 1. lize.

Jak vnímáte to, že trénujete v Liberci, ale zápasy hrajete v Benátkách. Je to pro vás komplikace, nebo vám to naopak vyhovuje?

Ze začátku to samozřejmě nebylo nic příjemného, ale časem jsem si zvykl. V Liberci máme navíc nadstandardní podmínky, jelikož můžeme sdílet zázemí stejné jako tamní extraligový tým. Zápasy pak hrajeme v Benátkách nad Jizerou kvůli lidem a samozřejmě kvůli tradici.

Kdy vás oslovili trenéři juniorky s požadavkem, abyste hrál za Mladou Boleslav proti Karlovým Varům? Váhal jste, zda nastoupit, nebo vám v cestě nestály žádné překážky?

Oslovili mě ve čtvrtek. My si s trenérem Křivohlávkem občas po zápasech 1. ligy voláme. Já jsem mu řekl, že jsem během zápasu tolik nehrál. Trenér mi následně volal, že mu vypadli nějací klíčoví hráči, a že by byl rád, kdybych pomohl v Boleslavi. Zařídil můj start za juniorku a já jsem za to moc rád. Už před sezónou jsme se bavili, že pokud to půjde, tak rád pomůžu. Je super, že mi to benátečtí trenéři umožnili.

Je možné, že vás diváci v dresu boleslavské juniorky uvidí víckrát než jen jednou?

Pokud bude ze strany Mladé Boleslavi zájem a v Benátkách mě uvolní, nevidím v tom problém.

Pojďme se ještě zaměřit na utkání proti Karlovým Varům, které se dostaly do rychlého vedení, které držely po většinu utkání. V čem byli hosté lepší?

Říkali jsme si, že musíme začít dobře, jenže jsme dostali dva góly po našich chybách. Myslím si ale, že jsme byli během zápasu lepší. Chybělo nám ale štěstí, neodrážely se puky a tak podobně. Já sám jsem měl několik šancí, jenže mi to tam spadlo jen jednou. Dvougólová ztráta se nám doháněla velmi těžko, stál proti nám totiž výborně hrající soupeř.

V utkání jste měli k dispozici hned sedm přesilových her, žádnou z nich jste ale neproměnili. Je to tím, že soupeř bránil tak dobře, nebo jste nebyli ideálně sehraní?

Nemůžeme se vymlouvat na nesehranost. Soupeř výborně bránil a my jsme se naopak málo tlačili do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim