BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Dvougólová ztráta se těžko dohání, litoval prohry navrátilec Lukáš Volf

M l. B o l. – Junioři nemohou v novém kalendářním roce zatím nalézt optimální herní pohodu. Do utkání proti Karlovým Varům však Boleslavští nasotupili se dvěma navrátilci do sestavy. Na domácím ledě se po dlouhém zranění ukázal Vojtěch Němec a významnou postavou byl Lukáš Volf, jenž může nastupovat v juniorské kategorii už jen na výjimku. Po utkání jsme hráče širšího kádru boleslavského A týmu a také hráče prvoligových Benátek nad Jizerou vyzpovídali.

Po letní přípravě s kádrem Bruslařského klubu jste se přesunul do partnerských Benátek nad Jizerou. Jaké byly první duely tohoto ročníku ve WSM lize?

Začátky mi hodně ulehčili starší hráči ať už z Benátek, nebo z Liberce. Je tam skvělá parta, cítím se tam výborně. Teď se nám sice nedaří, ale věřím, že to zlomíme.

Jaká je nálada v týmu? Na předposlední Šumperk máte veledůležitý tříbodový náskok. Panuje tam tedy chtíč a zdravá touha zachránit sezónu, nebo spíš špatná nálada?

Chceme s tím něco udělat a zachránit sezónu. Rozhodně nevěšíme hlavy a víme, že máme vše ve svých rukou. Každý uděláme maximum pro to, abychom se udrželi v 1. lize.

Jak vnímáte to, že trénujete v Liberci, ale zápasy hrajete v Benátkách. Je to pro vás komplikace, nebo vám to naopak vyhovuje?

Ze začátku to samozřejmě nebylo nic příjemného, ale časem jsem si zvykl. V Liberci máme navíc nadstandardní podmínky, jelikož můžeme sdílet zázemí stejné jako tamní extraligový tým. Zápasy pak hrajeme v Benátkách nad Jizerou kvůli lidem a samozřejmě kvůli tradici.

Kdy vás oslovili trenéři juniorky s požadavkem, abyste hrál za Mladou Boleslav proti Karlovým Varům? Váhal jste, zda nastoupit, nebo vám v cestě nestály žádné překážky?

Oslovili mě ve čtvrtek. My si s trenérem Křivohlávkem občas po zápasech 1. ligy voláme. Já jsem mu řekl, že jsem během zápasu tolik nehrál. Trenér mi následně volal, že mu vypadli nějací klíčoví hráči, a že by byl rád, kdybych pomohl v Boleslavi. Zařídil můj start za juniorku a já jsem za to moc rád. Už před sezónou jsme se bavili, že pokud to půjde, tak rád pomůžu. Je super, že mi to benátečtí trenéři umožnili.

Je možné, že vás diváci v dresu boleslavské juniorky uvidí víckrát než jen jednou?

Pokud bude ze strany Mladé Boleslavi zájem a v Benátkách mě uvolní, nevidím v tom problém.

Pojďme se ještě zaměřit na utkání proti Karlovým Varům, které se dostaly do rychlého vedení, které držely po většinu utkání. V čem byli hosté lepší?

Říkali jsme si, že musíme začít dobře, jenže jsme dostali dva góly po našich chybách. Myslím si ale, že jsme byli během zápasu lepší. Chybělo nám ale štěstí, neodrážely se puky a tak podobně. Já sám jsem měl několik šancí, jenže mi to tam spadlo jen jednou. Dvougólová ztráta se nám doháněla velmi těžko, stál proti nám totiž výborně hrající soupeř.

V utkání jste měli k dispozici hned sedm přesilových her, žádnou z nich jste ale neproměnili. Je to tím, že soupeř bránil tak dobře, nebo jste nebyli ideálně sehraní?

Nemůžeme se vymlouvat na nesehranost. Soupeř výborně bránil a my jsme se naopak málo tlačili do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).