BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Dvougólová ztráta se těžko dohání, litoval prohry navrátilec Lukáš Volf

M l. B o l. – Junioři nemohou v novém kalendářním roce zatím nalézt optimální herní pohodu. Do utkání proti Karlovým Varům však Boleslavští nasotupili se dvěma navrátilci do sestavy. Na domácím ledě se po dlouhém zranění ukázal Vojtěch Němec a významnou postavou byl Lukáš Volf, jenž může nastupovat v juniorské kategorii už jen na výjimku. Po utkání jsme hráče širšího kádru boleslavského A týmu a také hráče prvoligových Benátek nad Jizerou vyzpovídali.

Po letní přípravě s kádrem Bruslařského klubu jste se přesunul do partnerských Benátek nad Jizerou. Jaké byly první duely tohoto ročníku ve WSM lize?

Začátky mi hodně ulehčili starší hráči ať už z Benátek, nebo z Liberce. Je tam skvělá parta, cítím se tam výborně. Teď se nám sice nedaří, ale věřím, že to zlomíme.

Jaká je nálada v týmu? Na předposlední Šumperk máte veledůležitý tříbodový náskok. Panuje tam tedy chtíč a zdravá touha zachránit sezónu, nebo spíš špatná nálada?

Chceme s tím něco udělat a zachránit sezónu. Rozhodně nevěšíme hlavy a víme, že máme vše ve svých rukou. Každý uděláme maximum pro to, abychom se udrželi v 1. lize.

Jak vnímáte to, že trénujete v Liberci, ale zápasy hrajete v Benátkách. Je to pro vás komplikace, nebo vám to naopak vyhovuje?

Ze začátku to samozřejmě nebylo nic příjemného, ale časem jsem si zvykl. V Liberci máme navíc nadstandardní podmínky, jelikož můžeme sdílet zázemí stejné jako tamní extraligový tým. Zápasy pak hrajeme v Benátkách nad Jizerou kvůli lidem a samozřejmě kvůli tradici.

Kdy vás oslovili trenéři juniorky s požadavkem, abyste hrál za Mladou Boleslav proti Karlovým Varům? Váhal jste, zda nastoupit, nebo vám v cestě nestály žádné překážky?

Oslovili mě ve čtvrtek. My si s trenérem Křivohlávkem občas po zápasech 1. ligy voláme. Já jsem mu řekl, že jsem během zápasu tolik nehrál. Trenér mi následně volal, že mu vypadli nějací klíčoví hráči, a že by byl rád, kdybych pomohl v Boleslavi. Zařídil můj start za juniorku a já jsem za to moc rád. Už před sezónou jsme se bavili, že pokud to půjde, tak rád pomůžu. Je super, že mi to benátečtí trenéři umožnili.

Je možné, že vás diváci v dresu boleslavské juniorky uvidí víckrát než jen jednou?

Pokud bude ze strany Mladé Boleslavi zájem a v Benátkách mě uvolní, nevidím v tom problém.

Pojďme se ještě zaměřit na utkání proti Karlovým Varům, které se dostaly do rychlého vedení, které držely po většinu utkání. V čem byli hosté lepší?

Říkali jsme si, že musíme začít dobře, jenže jsme dostali dva góly po našich chybách. Myslím si ale, že jsme byli během zápasu lepší. Chybělo nám ale štěstí, neodrážely se puky a tak podobně. Já sám jsem měl několik šancí, jenže mi to tam spadlo jen jednou. Dvougólová ztráta se nám doháněla velmi těžko, stál proti nám totiž výborně hrající soupeř.

V utkání jste měli k dispozici hned sedm přesilových her, žádnou z nich jste ale neproměnili. Je to tím, že soupeř bránil tak dobře, nebo jste nebyli ideálně sehraní?

Nemůžeme se vymlouvat na nesehranost. Soupeř výborně bránil a my jsme se naopak málo tlačili do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.