BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Dvougólová ztráta se těžko dohání, litoval prohry navrátilec Lukáš Volf

M l. B o l. – Junioři nemohou v novém kalendářním roce zatím nalézt optimální herní pohodu. Do utkání proti Karlovým Varům však Boleslavští nasotupili se dvěma navrátilci do sestavy. Na domácím ledě se po dlouhém zranění ukázal Vojtěch Němec a významnou postavou byl Lukáš Volf, jenž může nastupovat v juniorské kategorii už jen na výjimku. Po utkání jsme hráče širšího kádru boleslavského A týmu a také hráče prvoligových Benátek nad Jizerou vyzpovídali.

Po letní přípravě s kádrem Bruslařského klubu jste se přesunul do partnerských Benátek nad Jizerou. Jaké byly první duely tohoto ročníku ve WSM lize?

Začátky mi hodně ulehčili starší hráči ať už z Benátek, nebo z Liberce. Je tam skvělá parta, cítím se tam výborně. Teď se nám sice nedaří, ale věřím, že to zlomíme.

Jaká je nálada v týmu? Na předposlední Šumperk máte veledůležitý tříbodový náskok. Panuje tam tedy chtíč a zdravá touha zachránit sezónu, nebo spíš špatná nálada?

Chceme s tím něco udělat a zachránit sezónu. Rozhodně nevěšíme hlavy a víme, že máme vše ve svých rukou. Každý uděláme maximum pro to, abychom se udrželi v 1. lize.

Jak vnímáte to, že trénujete v Liberci, ale zápasy hrajete v Benátkách. Je to pro vás komplikace, nebo vám to naopak vyhovuje?

Ze začátku to samozřejmě nebylo nic příjemného, ale časem jsem si zvykl. V Liberci máme navíc nadstandardní podmínky, jelikož můžeme sdílet zázemí stejné jako tamní extraligový tým. Zápasy pak hrajeme v Benátkách nad Jizerou kvůli lidem a samozřejmě kvůli tradici.

Kdy vás oslovili trenéři juniorky s požadavkem, abyste hrál za Mladou Boleslav proti Karlovým Varům? Váhal jste, zda nastoupit, nebo vám v cestě nestály žádné překážky?

Oslovili mě ve čtvrtek. My si s trenérem Křivohlávkem občas po zápasech 1. ligy voláme. Já jsem mu řekl, že jsem během zápasu tolik nehrál. Trenér mi následně volal, že mu vypadli nějací klíčoví hráči, a že by byl rád, kdybych pomohl v Boleslavi. Zařídil můj start za juniorku a já jsem za to moc rád. Už před sezónou jsme se bavili, že pokud to půjde, tak rád pomůžu. Je super, že mi to benátečtí trenéři umožnili.

Je možné, že vás diváci v dresu boleslavské juniorky uvidí víckrát než jen jednou?

Pokud bude ze strany Mladé Boleslavi zájem a v Benátkách mě uvolní, nevidím v tom problém.

Pojďme se ještě zaměřit na utkání proti Karlovým Varům, které se dostaly do rychlého vedení, které držely po většinu utkání. V čem byli hosté lepší?

Říkali jsme si, že musíme začít dobře, jenže jsme dostali dva góly po našich chybách. Myslím si ale, že jsme byli během zápasu lepší. Chybělo nám ale štěstí, neodrážely se puky a tak podobně. Já sám jsem měl několik šancí, jenže mi to tam spadlo jen jednou. Dvougólová ztráta se nám doháněla velmi těžko, stál proti nám totiž výborně hrající soupeř.

V utkání jste měli k dispozici hned sedm přesilových her, žádnou z nich jste ale neproměnili. Je to tím, že soupeř bránil tak dobře, nebo jste nebyli ideálně sehraní?

Nemůžeme se vymlouvat na nesehranost. Soupeř výborně bránil a my jsme se naopak málo tlačili do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!