BK MLADA BOLESLAV
21. 1. 2018 | Jitka Čechová

Dvoubrankový Dominik Pacovský: Plně si uvědomujeme, co je ve hře

M l. B o l. – „To je asi prostě hokej,“ povzdechl si Dominik Pacovský na otázku, zda by teď Bruslařům nebylo o dost lehčeji, kdyby tak, jak hráli v neděli večer s Kometou, hráli i v alespoň pár dalších zápasech. Dvougólový střelec z druhé třetiny se na porážce Brna podepsal výrazným způsobem – právě jeho trefa na 3:1 byla pro soupeře s velkou pravděpodobností definitivně zdrcující.

Středočeši za sebou mají šestibodový víkend. Už v pátek totiž porazili hubeným výsledkem 1:0 na jeho vlastním ledě Chomutov. A shodli se v tom, že doufají, že jim taková výhra pomůže víc než třeba kanonáda 5:0.

„Za výhru v Chomutově jsme hrozně šťastní, něco nám určitě dala,“ souhlasil Pacovský. „S Kometou jsme ale zaplaťpánbůh taky konečně ukázali, že góly střílet umíme. Pevně věřím, že se to konečně otočí, a my je budeme dávat dál,“ vyhlíží sympatický útočník lepší zítřky.

Jak už bylo řečeno, Pacovský se prosadil – v tomto časovém horizontu jako jiný – dvakrát ve druhém dějství. „Letos mám gólů jako toho pověstného šafránu, takže kdyby se i tohle chtělo otočit, určitě bych se nezlobil,“ usmíval se.

Bruslaři proti Kometě hráli jako jeden. „Semkli jsme se jako tým. Všichni si plně uvědomujeme, co je ve hře, a že těch posledních deset kol musíme hrát, jako kdybychom už byli v play-off,“ hlásí Pacovský.

Související články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.