BK MLADA BOLESLAV
21. 1. 2018 | Jitka Čechová

Dvoubrankový Dominik Pacovský: Plně si uvědomujeme, co je ve hře

M l. B o l. – „To je asi prostě hokej,“ povzdechl si Dominik Pacovský na otázku, zda by teď Bruslařům nebylo o dost lehčeji, kdyby tak, jak hráli v neděli večer s Kometou, hráli i v alespoň pár dalších zápasech. Dvougólový střelec z druhé třetiny se na porážce Brna podepsal výrazným způsobem – právě jeho trefa na 3:1 byla pro soupeře s velkou pravděpodobností definitivně zdrcující.

Středočeši za sebou mají šestibodový víkend. Už v pátek totiž porazili hubeným výsledkem 1:0 na jeho vlastním ledě Chomutov. A shodli se v tom, že doufají, že jim taková výhra pomůže víc než třeba kanonáda 5:0.

„Za výhru v Chomutově jsme hrozně šťastní, něco nám určitě dala,“ souhlasil Pacovský. „S Kometou jsme ale zaplaťpánbůh taky konečně ukázali, že góly střílet umíme. Pevně věřím, že se to konečně otočí, a my je budeme dávat dál,“ vyhlíží sympatický útočník lepší zítřky.

Jak už bylo řečeno, Pacovský se prosadil – v tomto časovém horizontu jako jiný – dvakrát ve druhém dějství. „Letos mám gólů jako toho pověstného šafránu, takže kdyby se i tohle chtělo otočit, určitě bych se nezlobil,“ usmíval se.

Bruslaři proti Kometě hráli jako jeden. „Semkli jsme se jako tým. Všichni si plně uvědomujeme, co je ve hře, a že těch posledních deset kol musíme hrát, jako kdybychom už byli v play-off,“ hlásí Pacovský.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.