BK MLADA BOLESLAV
5. 8. 2008 | Michal Miškovský

Dvě nové boleslavské posily: Marušák s Bendou

M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi zaokrouhlili počet letních posil pro nadcházející extraligovou sezonu na deset. V úterý totiž s Bruslařským klubem podepsal smlouvu zkušený útočník Jan Benda a neméně ostřílený obránce Jiří Marušák. "Po konzultaci s trenérem Šejbou jsme se rozhodli angažovat zkušenější hráče, kteří by nám měli zvláště na začátku soutěže hodně pomoci," vysvětluje sportovní ředitel Jaromír Šindel.

Profily nových hráčů

Jiří Marušák

Dvaatřicetiletý obránce sbíral zkušenosti nejen v rodném Zlíně, kde nastoupil ke 340 utkáním, ale také v elitních evropských soutěžích. Polovinu sezony 2002/2003 strávil ve Finsku v barvách Tappary Tampere. Pro další dvě sezony si jej vybral Metallurg Novokuzněck. Sezonu 2005/2006 odehrál za další ruský klub – Petrohrad. Ročník 2006/2007 začal ve Zlíně. V říjnu se přesunul do CSKA Moskva, ale už v prosinci vyměnil Moskvu za švédský Djurgarden. Uplynulou sezonu sice zahájil ve Vítkovicích, ale v ostravském klubu odehrál jen první čtvrtinu základní části O2 Extraligy a pak se vrátil zpět do Djurgardenu. Jeho třetím českým klubem bude Mladá Boleslav.

Jan Benda

Kariéra německého hokejisty českého původu je hodně pestrá. Za mořem působil v Oshawě (OHL), Binghamtonu (AHL), Richmondu (ECHL), Portlandu (AHL) a devět zápasů odehrál také ve slavné NHL v týmu Washingtonu Capitals. V Evropě prošel německým Freiburgem, Hedosem Mnichov, norským Essenem, oblékl dresy obou pražských “S“, finskou nejvyšší soutěž okusil v Ässätu Pori a Jokeritu Helsinky, v Rusku působil tři sezony v Kazani a přes Voskerensk a Čerepovec se dostal zpět do české nejvyšší soutěže, kde již dříve působil. Jeho kroky však nevedly ani do Sparty, ani do Slavie, ale do Litvínova. V Chemopetrolu odehrál až na krátkou “zlínskou“ přestávku tři ročníky. Novým zaměstnavatelem bývalého německého reprezentanta, jenž se představil na několika mistrovstvích světa, se stala Mladá Boleslav.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.