BK MLADA BOLESLAV
9. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Dva body proti Vervě? Ubojovali jsme to, těší Jakuba Strnada

M l. B o l. – Bruslaři v dohrávce 10. kola vyzvali Litvínov, se kterým se v letošní sezóně celkem trápí. Výjimkou nebyl ani úterní duel před reprezentační přestávkou, ve kterém o vítězi rozhodla až osmá série nájezdového rozstřelu. „Jsme rádi, že jsme to otočili. Jenom dobře, že jsme to před pauzou ukončili vítězstvím,“ komentoval výhru Jakub Strnad.

Poslední domácí zápas se Mladé Boleslavi proti litvínovské Vervě nevyvedl, severočeskému celku 17. ledna podlehla 2:3. „Věděli jsme, že v předešlých zápasech jsme s nimi neměli moc dobrou bilanci, takže jsme věděli, že to musíme ubojovat. Zápas jsme ubojovali a se šťastným koncem jsme vyhráli,“ říká na úvod Jakub Strnad a dodává: „Jsme rádi, že jsme to otočili. Jenom dobře, že jsme to před pauzou ukončili vítězstvím.“

Z důvodu zranění některých hráčů a povolání Oscara Flynna do národního týmu v tomto utkání nastoupilo několik mladých hráčů. „Pro kluky je to jedině dobře, že si vyzkouší tenhle styl hokeje a extraligu. Je to pro ně super a dobrá zkušenost do budoucna. Je skvělé, že se kluci zabudovávají do týmu. Myslím si, že si vedli suprově, nebylo vidět, že nějak zaostávali,“ vyjádřil se k mládežníkům boleslavský forvard.

První branku Bruslařů posléze zkoumali sudí na videu, zda u ní nedošlo k vysoké holi. Za autora gólu byl označen David Bernad. Jak to viděl Jakub Strnad, coby clonící hráč před Godlou? „Měl jsem hokejku litvínovského hráče u ramen. Cítil jsem, jak puk prolétl a něco trefil. Těžko říct, jestli jsem to dával já nebo Berny (David Bernad, pozn. redakce). Ve skutečnosti je to jedno, hlavně, že gól platil. Byl to důležitý gól na vyrovnání.“

Jak stráví Mladá Boleslav skoro týdenní pauzu? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube:

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!