BK MLADA BOLESLAV
3. 9. 2019 | Michal Konvalina

Důležitý je začátek sezony, shodli se na konferenci hráči i vedení klubu


V úterý před polednem proběhla v útrobách boleslavské arény předsezonní tisková konference. Za klub se jí účastnili předseda představenstva Mgr. Jan Plachý, MBA, generální manažer Mgr. Jan Tůma, sportovní ředitel Radim Vrbata a trenér Pavel Patera. Z hráčů byli přítomni kapitán týmu Michal Vondrka a dále Lukáš Žejdl a nové posily Jan Stránský s Martinem Ševcem.

Na úvod promluvil Jan Plachý. „Představuji si to pořád stejně – abychom dobře začali, aby se hráčům vyhýbala zranění, aby v týmu nebyly krizové situace,“ přeje si před začátkem nové sezony. Ta přinese hned několik novinek, co se týče pravidel a systému soutěže. Nově se nebude hrát baráž, poslední extraligový tým potká přímý sestup o patro níž.

„Sezona bude náročná, bude přímý sestup – neříkám, že by se nás měl týkat, ale bude těžké tím proplout,“ ví Jan Plachý. Na něj vzápětí navázal Jan Tůma. „Myslím, že přímý sestup se nás nesmí týkat, to si nemůžeme dovolit,“ prohlašuje GM boleslavského klubu.

Další novinkou je trenérská výzva. „Jsem zvědavý, jak to bude fungovat. Věřím, že to nebude zpomalovat hru,“ říká Jan Tůma na adresu tohoto nově zavedeného pravidla. To Pavel Patera je jednoznačně pro. „Každou novinku, která pomůže spravedlnosti v hokeji, vítáme. Mrzí nás, že jsme si to nemohli vyzkoušet. Víme ale, že od prvního zápasu máme možnost to využít,“ hlásí člen trenérského štábu Bruslařů.

Zároveň Pavel Patera nechtěl přikládat přílišnou váhu zatím slušné letní přípravě, kdy jeho tým čtyřikrát vyhrál a jen jednou prohrál. „Spokojenost bude až třeba po první čtvrtině ligy, až uvidíme, jestli jsme na to navázali. Důležité bude, abychom do toho vstoupili stoprocentní, v plné síle,“ ví Patera.

K tomu se váže aktuální podoba hráčského kádru. K tomu se vyjádřil Radim Vrbata. „Asi nebudeme výjimka, jsme s týmem spokojení. Je to ale nekonečný proces hledání řešení situací, které nastanou. Teď, když nepřijdou žádná zranění, tak je to kádr, s jakým do sezony jdeme. Budeme věřit, že se bude dařit, a že změny nebudou potřeba,“ okomentoval situaci v týmu sportovní ředitel.

Potom přišla řada na hokejisty. Jako první mluvil kapitán Michal Vondrka, který pochválil nově příchozí spoluhráče. „Myslím, že noví kluci zapadli skvěle. Nejsou tam žádné zádrhele,“ řekl zkušený útočník, který loni vynechal pouhé dva duely.

„Zapadl jsem sem dobře, zatím nebyly žádné konflikty,“ s úsměvem navázal na Vondrku útočník Jan Stránský. Zkušený zadák Martin Ševc přišel do Boleslavi zpod Ještědu, žádnou extra rivalitu ale nevnímá. „Liberec beru jako každý jiný klub. Beru to jako svou práci, kterou každý člověk může změnit,“ prohlásil mistr extraligy z roku 2016.

Do týmu v létě přišel i David Cienciala, který se ovšem zranil na kempu českého národního týmu. K tomu se vyjádřili Pavel Patera a Jan Tůma. „Vypadá to s ním špatně, začátek sezony nestihne,“ naznačil Patera vážnost Ciencalovy situace. Jan Tůma potom nastínil, jak probíhala jednání s hokejovým svazem ohledně kompenzace ztráty, která klubu vznikla. „Řešil to Radim Vrbata s manažerem reprezentace. Potom jsme komunikovali s lidmi ze svazu v otázce určité kompenzace. Kompenzace tam je, mělo by to být bez problémů. Řešili jsme, že to nebylo v oficiálním zápase, ale svaz se k tomu staví kladně,“ oznámil generální manažer, který v létě zahájil devátý rok svého působení v klubu.

Poslední z přítomných Bruslařů, Lukáš Žejdl, zaznamenal loni individuálně velmi vydařenou sezonu. Jaké si tedy klade cíle do té nadcházející? „Důležitý je začátek, nechci, abychom zažili to, co minulý rok,“ připomněl nevydařený úvod loňského ročníku. „Osobně je to hlavně o tom, abych zůstal zdravý,“ přeje si osmadvacetiletý forvard, který ve městě aut zahajuje svoji pátou sezonu.

Další články

Aktuality

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

13.01.2020

Mladí Bruslaři na ODM

Již tento týden, v neděli 19.ledna, startuje další ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterém se představí všechny kraje České republiky. O cenné kovy se na hrách za Středočeský kraj popere i 12 mladých Bruslařů! Jedná se o hokejisty ročníku 2005 a mladší. Nominováni byli a na olympiádu se vydají David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král. Za zmínku stojí, že tito hráči skončili na 3. místě v MČR 2019, někteří jsou vítězové 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana.

Výběr Středočeského kraje povede jako již tradičně mladoboleslavský trenér Jiří Zörkler. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

07.01.2020

Pabiška za Benátky

Lukáš Pabiška si v rámci střídavých startů za Benátky nad Jizerou připsal první asistenci. Stalo se tak v utkání s Třebíčí, které bylo jeho druhým v benáteckém dresu.

23.12.2019

Klikorka na MS

Česká reprezentace do 20 let má za sebou přípravný kemp ve Frýdku-Místku, po kterém trenér Václav Varaďa zúžil českou soupisku na 22 hráčů a 3 brankáře. Ve výběru zůstal a na MS tak pojede i mladoboleslavský obránce Karel Klikorka Juniorský národní tým se v pondělí přesouvá do Ostravy, kde pro něj Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 odstartuje 26. prosince zápasem proti Rusku.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc