BK MLADA BOLESLAV
3. 9. 2019 | Michal Konvalina

Důležitý je začátek sezony, shodli se na konferenci hráči i vedení klubu


V úterý před polednem proběhla v útrobách boleslavské arény předsezonní tisková konference. Za klub se jí účastnili předseda představenstva Mgr. Jan Plachý, MBA, generální manažer Mgr. Jan Tůma, sportovní ředitel Radim Vrbata a trenér Pavel Patera. Z hráčů byli přítomni kapitán týmu Michal Vondrka a dále Lukáš Žejdl a nové posily Jan Stránský s Martinem Ševcem.

Na úvod promluvil Jan Plachý. „Představuji si to pořád stejně – abychom dobře začali, aby se hráčům vyhýbala zranění, aby v týmu nebyly krizové situace,“ přeje si před začátkem nové sezony. Ta přinese hned několik novinek, co se týče pravidel a systému soutěže. Nově se nebude hrát baráž, poslední extraligový tým potká přímý sestup o patro níž.

„Sezona bude náročná, bude přímý sestup – neříkám, že by se nás měl týkat, ale bude těžké tím proplout,“ ví Jan Plachý. Na něj vzápětí navázal Jan Tůma. „Myslím, že přímý sestup se nás nesmí týkat, to si nemůžeme dovolit,“ prohlašuje GM boleslavského klubu.

Další novinkou je trenérská výzva. „Jsem zvědavý, jak to bude fungovat. Věřím, že to nebude zpomalovat hru,“ říká Jan Tůma na adresu tohoto nově zavedeného pravidla. To Pavel Patera je jednoznačně pro. „Každou novinku, která pomůže spravedlnosti v hokeji, vítáme. Mrzí nás, že jsme si to nemohli vyzkoušet. Víme ale, že od prvního zápasu máme možnost to využít,“ hlásí člen trenérského štábu Bruslařů.

Zároveň Pavel Patera nechtěl přikládat přílišnou váhu zatím slušné letní přípravě, kdy jeho tým čtyřikrát vyhrál a jen jednou prohrál. „Spokojenost bude až třeba po první čtvrtině ligy, až uvidíme, jestli jsme na to navázali. Důležité bude, abychom do toho vstoupili stoprocentní, v plné síle,“ ví Patera.

K tomu se váže aktuální podoba hráčského kádru. K tomu se vyjádřil Radim Vrbata. „Asi nebudeme výjimka, jsme s týmem spokojení. Je to ale nekonečný proces hledání řešení situací, které nastanou. Teď, když nepřijdou žádná zranění, tak je to kádr, s jakým do sezony jdeme. Budeme věřit, že se bude dařit, a že změny nebudou potřeba,“ okomentoval situaci v týmu sportovní ředitel.

Potom přišla řada na hokejisty. Jako první mluvil kapitán Michal Vondrka, který pochválil nově příchozí spoluhráče. „Myslím, že noví kluci zapadli skvěle. Nejsou tam žádné zádrhele,“ řekl zkušený útočník, který loni vynechal pouhé dva duely.

„Zapadl jsem sem dobře, zatím nebyly žádné konflikty,“ s úsměvem navázal na Vondrku útočník Jan Stránský. Zkušený zadák Martin Ševc přišel do Boleslavi zpod Ještědu, žádnou extra rivalitu ale nevnímá. „Liberec beru jako každý jiný klub. Beru to jako svou práci, kterou každý člověk může změnit,“ prohlásil mistr extraligy z roku 2016.

Do týmu v létě přišel i David Cienciala, který se ovšem zranil na kempu českého národního týmu. K tomu se vyjádřili Pavel Patera a Jan Tůma. „Vypadá to s ním špatně, začátek sezony nestihne,“ naznačil Patera vážnost Ciencalovy situace. Jan Tůma potom nastínil, jak probíhala jednání s hokejovým svazem ohledně kompenzace ztráty, která klubu vznikla. „Řešil to Radim Vrbata s manažerem reprezentace. Potom jsme komunikovali s lidmi ze svazu v otázce určité kompenzace. Kompenzace tam je, mělo by to být bez problémů. Řešili jsme, že to nebylo v oficiálním zápase, ale svaz se k tomu staví kladně,“ oznámil generální manažer, který v létě zahájil devátý rok svého působení v klubu.

Poslední z přítomných Bruslařů, Lukáš Žejdl, zaznamenal loni individuálně velmi vydařenou sezonu. Jaké si tedy klade cíle do té nadcházející? „Důležitý je začátek, nechci, abychom zažili to, co minulý rok,“ připomněl nevydařený úvod loňského ročníku. „Osobně je to hlavně o tom, abych zůstal zdravý,“ přeje si osmadvacetiletý forvard, který ve městě aut zahajuje svoji pátou sezonu.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.