22. 12. 2018 | Vojtěch Tůma

Doufám, že se nám bude dařit i nadále, přeje si Dominik Pacovský

M l . B o l . - Na třetí přesnou trefu v sezoně čekal už od jednadvacátého října, tedy dlouhé dva měsíce. V pátečním utkání na ledě Karlových Varů ale Dominik Pacovský své střelecké trápení konečně prolomil, jeho branka navíc položila základ k dalšímu velmi důležitému tříbodovému zisku, díky němuž se mladoboleslavští hokejisté vrátili do elitní desítky extraligové tabulky.

Dominiku, po delší pauze jste se konečně dokázal prosadit. Spadlo to z vás trochu po té vstřelené brance?

Určitě. Vždy to tak bývá, že když se prosadím hned v první třetině, cítím se lépe. Myslím si, že můj gól nakopl celé mužstvo, poté jsme ještě přidali další, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná, zase jsme si koledovali. Zaplaťpánbůh, že se nám to podařilo urvat.

Ve středu jste si poradili také s Litvínovem, a zvládli tedy dva důležité zápasy s tabulkově blízkými soupeři. Navíc jste se vyhoupli na desáté místo …

Abych řekl pravdu, tak já osobně se na tabulku nekoukám. Když se pohybujete ve spodních patrech, není se při pohledu na ní z čeho těšit. Ale díky tomu, že Litvínov i Karlovy Vary patří mezi týmy, kteří se pohybují okolo nás, bylo určitě důležité oba obrat o tři body. Posun na desáté místo je fajn, ale pořád máme oproti většině týmů odehraných několik zápasů navíc, takže doufám, že se nám bude dařit i nadále.

Až ve třetím vzájemném souboji s Energií se vám podařilo odčarovat neprůstřelnost Filipa Novotného. Připravovali jste se na něj?

Žádná speciální příprava neproběhla. Filipa znám z našeho společného působení ve Spartě. V předešlých zápasech proti Varům jsme měli také spoustu šancí, ale až dnes se k nám trochu přiklonilo i to potřebné štěstí.

Domácím se podařilo snížit čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Co vám říkali trenéři v kabině před závěrečným dějstvím?

My jsme si to říkali sami hned po příchodu do kabiny, že druhá třetina v našem podání nestála za nic a že musíme začít hrát úplně jinak. Povedlo se nám se zase nastartovat, navázat na výkon z první třetiny a získat tři body.