BK MLADA BOLESLAV
22. 12. 2018 | Vojtěch Tůma

Doufám, že se nám bude dařit i nadále, přeje si Dominik Pacovský

M l . B o l . - Na třetí přesnou trefu v sezoně čekal už od jednadvacátého října, tedy dlouhé dva měsíce. V pátečním utkání na ledě Karlových Varů ale Dominik Pacovský své střelecké trápení konečně prolomil, jeho branka navíc položila základ k dalšímu velmi důležitému tříbodovému zisku, díky němuž se mladoboleslavští hokejisté vrátili do elitní desítky extraligové tabulky.

Dominiku, po delší pauze jste se konečně dokázal prosadit. Spadlo to z vás trochu po té vstřelené brance?

Určitě. Vždy to tak bývá, že když se prosadím hned v první třetině, cítím se lépe. Myslím si, že můj gól nakopl celé mužstvo, poté jsme ještě přidali další, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná, zase jsme si koledovali. Zaplaťpánbůh, že se nám to podařilo urvat.

Ve středu jste si poradili také s Litvínovem, a zvládli tedy dva důležité zápasy s tabulkově blízkými soupeři. Navíc jste se vyhoupli na desáté místo …

Abych řekl pravdu, tak já osobně se na tabulku nekoukám. Když se pohybujete ve spodních patrech, není se při pohledu na ní z čeho těšit. Ale díky tomu, že Litvínov i Karlovy Vary patří mezi týmy, kteří se pohybují okolo nás, bylo určitě důležité oba obrat o tři body. Posun na desáté místo je fajn, ale pořád máme oproti většině týmů odehraných několik zápasů navíc, takže doufám, že se nám bude dařit i nadále.

Až ve třetím vzájemném souboji s Energií se vám podařilo odčarovat neprůstřelnost Filipa Novotného. Připravovali jste se na něj?

Žádná speciální příprava neproběhla. Filipa znám z našeho společného působení ve Spartě. V předešlých zápasech proti Varům jsme měli také spoustu šancí, ale až dnes se k nám trochu přiklonilo i to potřebné štěstí.

Domácím se podařilo snížit čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Co vám říkali trenéři v kabině před závěrečným dějstvím?

My jsme si to říkali sami hned po příchodu do kabiny, že druhá třetina v našem podání nestála za nic a že musíme začít hrát úplně jinak. Povedlo se nám se zase nastartovat, navázat na výkon z první třetiny a získat tři body.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.