BK MLADA BOLESLAV
24. 6. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Dostal jsem šanci a chci ji využít, hlásí Matěj Hes

M l. B o l. – Jedná se o velmi kvalitního obránce, kterého mohou fanoušci znát z působení v mladoboleslavském juniorském týmu. V uplynulé sezoně odehrál 58 zápasů v zeleno-černém dresu. Řeč je o odchovanci pražských Letňan Matěji Hesovi. Hes dostal letos na jaře příležitost, aby zabojoval o místo v kádru boleslavského A týmu. Jak devatenáctiletý bek hodnotí dosavadní průběh letní přípravy, si můžete přečíst níže.

Matěji, co jste říkal na to, když jste se dozvěděl, že budete absolvovat letní přípravu s A týmem? Bylo to pro vás překvapení?

Byl jsem samozřejmě nadšený a bylo to poprvé, co jsem se na letní přípravu i těšil. Každopádně to bylo hodně milé překvapení, ve které jsem si netroufal ani doufat. Ke konci vydařené sezóny s juniorkou jsem sice nějaké náznaky od trenérů měl, ale dokud mě nekontaktoval pan Látal, soustředil jsem se jen na závěr play-off, makal a doufal.

V čem se podle vás nejvíce liší tréninky u A týmu oproti těm u juniorky?

U juniorky se víc běhalo. Tady nám přípravu zpestřují věci jako spinning, jumping. Dá se říci, že je to o něco pestřejší.

Jak hodnotíte obě letní soustředění, která jste s A týmem absolvoval?

Obě soustředění pro mě byla náročná jak fyzicky, tak i psychicky. Akorát to druhé jsem bohužel kvůli zdravotním problémům nedotáhl do konce. Podstatné pro mě spíš je, kolik mi soustředění dala tady musím říci, že hodně. Po fyzické stránce, samozřejmě když odečtu momentální únavu, se cítím výborně.

Co pro vás během soustředění bylo nejnáročnější a co se naopak dalo zvládnout lépe?

Nejnáročnější pro mě byly na obou soustředěních časovky. Dalo se zvládnout všechno, ale nejlépe se mi běhalo s holemi.

Naznačili vám už trenéři, jak s vámi naloží v příští sezoně?

Zatím nic moc nevím. Jediné, co jsem se od pana Látala dozvěděl, je to, že záleží jen a jen na mně. Naskočit alespoň do pár zápasů extraligy by byl splněný sen, ale bych byl samozřejmě vděčný i za případnou možnost hostování v 1. lize. Bude to pro mě první sezóna v dospělém hokeji a beru to tak, že když jsem tuto šanci dostal, hodlám se o ni poprat jak nejlépe dokáži.

Doposud jste hrál za juniorku, proto se vás nemohu nezeptat. Jaký máte názor na to, že DHL extraliga juniorů bude tzv. nesestupová, tedy že z ní nemůže žádný celek spadnout a postoupit může jen ten, jehož A tým hraje Tipsport extraligu, nebo pokud daný klub splňuje podmínky Akademie ČSLH?

Já myslím, že to je nesmysl. Kluci z 1. ligy ztratí motivaci hrát, když nemohou postoupit. A v extralize asi taky odpadne potřebná soutěživost, když kromě týmů na špici tabulky vlastně o nic moc nepůjde.

Nyní vás čeká dovolená předtím, než půjdete na led. Jaké máte plány?

Hned po přípravě pojedu s kamarády strávit pár dní na vodu. Pak si ještě chvilku odpočinu a začnu se připravovat na led.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.