BK MLADA BOLESLAV
13. 6. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Dorost zná podobu příští sezóny. Nově bude působit ve skupině Západ

M l. B o l. – Boleslavští dorostenci už vědí, jakou podobu bude v nadcházejícím ročníku mít ELIOD Extraliga dorostu, v níž působí. Na Bruslaře čeká jedna zásadní změna. Nově nebudou působit ve skupině Střed, na což byli v posledních letech zvyklí, ale budou hrát ve skupině Západ, kam byl kromě Boleslavi zařazen rovněž nedaleký Liberec. V příští sezóně sestoupí ze soutěže hned šest týmů, v nadstavbě se bude méně cestovat.

V základní části čeká Bruslaře 18 zápasů. Na úvod soutěže se představí ve čtvrtek 17. září na domácím ledě, kde přivítají Pracovní zálohy Kladno. O dva dny později se Boleslavští vydají na led Litvínova. S každým z týmů se potkají v základní části dvakrát.

Jak už bylo zmíněno, Bruslaři budou nově působit v západní skupině ELIOD Extraligy dorostu, což v praxi znamená, že se nebudou potkávat například s pražskými týmy (až na Hvězdu Praha) nebo s Českými Budějovicemi či Havlíčkovým Brodem. I nadále bude platit, že se Mladoboleslavští budou potkávat s rivalem z Liberce, nově je ale čeká cestování na západ Čech – například do Karlových Varů, Plzně či Třemošné nebo do Chomutova.

"Myslím si, že se samotným zařazením do skupiny Západ žádný problém nemáme, ale nelíbí se nám, že v sezóně, kdy by mělo dorosteneckou extraligu opustit šest týmů, se v průběhu sezóny nedostaneme do přímé konkurence s týmy z ostatních skupin," poznamenal k novinkám v dorostenecké extralize trenér Bruslařů David Vrbata.

"Určitě bychom jako klub neměli problém s cestováním a po zkušenostech z loňské sezóny si myslím, že by to klukům nezasahovalo ani do školních povinností, jak to bylo některými týmy prezentováno," přibližuje někdejší útočník A týmu Bruslařů pohled mladoboleslavského realizačního týmu. Dodává, že v sezóně společně se svými kolegy udělají vše pro to, aby se dorost umístil na co nejlepší příčce a podařilo se rovněž hráče rozvíjet pro juniorskou kategorii.

Týmy, které se umístí v základní skupině do čtvrtého místa, postoupí do nadstavby, z níž budou mít jisté play off. Do nadstavby si však body ze základní části nepřenesou a budou hrát o nové. Pozitivní zprávou je, že nebude omezen počet mladších hráčů, kteří mohou nastoupit do zápasu za dorost.

Skupiny o pořadí v play off a o udržení odstartují ve čtvrtek 3. prosince, play off přijde na řadu ve středu 17. března příštího roku. Závěrečný turnaj je předběžně na programu od čtvrtka 1. do soboty 3. dubna 2021, kdy poznáme nového mistra.

Skupina Západ: Karlovy Vary, Plzeň, Třemošná, Litvínov, Chomutov, Rytíři Kladno, PZ Kladno, Hvězda Praha, Liberec, Mladá Boleslav

Rozpis zápasů základní části naleznete zde.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.