BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Dorost vyhrál turnaj v Pardubicích, 9. třída skončila v Litvínově čtvrtá


M l. B o l. – Boleslavští dorostenci a deváťáci odehráli o víkendu kvalitně obsazené turnaje. Zatímco dorost v Pardubicích vyhrál, 9. třída se v Litvínově umístila pozitivně. Protože šlo ale jen o přípravu, mohli být trenéři obou týmů spokojeni, protože si otestovali své svěřence během zápasů s kvalitními týmy a zároveň si vyzkoušeli i hru pod tlakem či únavou, hrály se totiž i dva zápasy v jeden den.

Dorostenci v Pardubicích ani jednou neprohráli

Boleslavskému dorostu se pod vedením trenérů Petra Hakena, Davida Vrbaty a Václava Pletky na východě Čech dařilo. Na turnaji, jehož zápasy byly rozděleny do dvou třetin, s tím, že za každou třetinu se udělovaly dva body, Mladá Boleslav v žádném zápase neprohrála. Bruslaři porazili postupně Havířov 5:1 (2:0, 3:1), Hradec Králové 3:2 (0:2, 3:0), Minsk 5:0 (3:0, 2:0) a ve finále zdolali Pardubice 2:1 po prodloužení, a tak se Boleslavští mohli radovat z turnajového vítězství.

9. třída v Litvínově skončila předposlední

Hokejisté 9. třídy se na turnaji v Litvínově radovali ze dvou proher, zároveň také dvakrát prohráli. Nejdříve v sobotu zdolali Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech (0:0, 0:2, 3:1), pak prohráli s Kometou Brno 1:3 (1:3, 2:2, 2:1), následovala těsná prohra 5:6 se Spartou (1:3, 2:2, 2:1), v neděli pak Boleslavští těsně porazili Litvínov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2).

Turnajová tabulka:

  1. Litvínov 7 b.
  2. Vítkovice 7 b.
  3. Kometa 7 b.
  4. Mladá Boleslav 5 b.
  5. Sparta 4 b.

Boleslavští trenéři si po turnaji v Litvínově pochvalovali výkony svých svěřenců. "Turnaj splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Odehráli jsme ve dvou dnech čtyři těžké zápasy a moc náš těší, že jsme ani v jednom nebyli tím horším týmem. Kluky jsme pochválili. Ve hře byly prvky, o které se v tréninku snažíme. Jedinou kaňkou je naše slabá produktivita," řekl v neděli trenér 9. třídy Martin Škaloud.

Dorost už v rámci přípravy čekají jen dva zápasy - ve středu 28. srpna vyzve na domácím ledě od 13:00 Slavii Praha a v pátek 6. září od 16:00 Liberec. 9. třídě zbývá už jen jedno přípravné utkání, a sice v pátek 30. srpna, kdy se představí na kladenském ledě.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.