BK MLADA BOLESLAV
19. 2. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Dorost odehraje extraligový zápas proti Vítkovicím v Jičíně, dorazí i hráči A týmu

M l. B o l. – Boleslavští dorostenci odehrají extraligový zápas v pátek 21. ledna od 17:30 na ledě Jičína, představí se tam proti Vítkovicím. Bruslařský klub si od toho slibuje zlepšení povědomí o mládežnickém hokeji i v okolních oblastech Mladé Boleslavi, na místě uvidí diváci nejen extraligový duel dorostenců, k dispozici bude ale také autogramiáda hokejistů mladoboleslavského A týmu či FANSHOP klubu.

BK Mladá Boleslav pořádá dorostenecké utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi ve spolupráci s HC Jičín. Cílem je přiblížit nejen mládežnický hokej, ale také propagovat A tým Bruslařského klubu. Už 45 minut před utkáním otevře přímo na stadionu FANSHOP Bruslařského klubu, v němž si budou fanoušci moci vybrat ze širokého sortimentu, který klub nabízí.

Mezi první a druhou třetinou zápasu se také v restauraci na stadionu uskuteční autogramiáda hokejistů A týmu BK Mladá Boleslav. Do Jičína by měli dorazit Jan Stránský, Jan Růžička, Pavel Kousal, Oscar Flynn či Ondřej Najman. K dispozici bude během utkání také občerstvení a chybět nebude ani maskot Bruslařského klubu Embík.

Vstupné bude 50 korun, 20 korun zaplatí senioři a děti do 150 cm mohou na zápas přijít bezplatně. Oficiální facebookovou událost na toto utkání naleznete zde.

Bruslařský klub tímto chce podpořit regionální hokej a zvýšit povědomí o mladoboleslavském extraligovém týmu v sousedním okresním městě - Jičíně. HC Jičín je hokejový klub s dlouholetou tradicí, založen byl již v roce 1931. Tamní hokejisté působí v Krajské lize mužů. Ačkoliv patří Jičín geograficky do Královéhradeckého kraje, jeho A tým hraje v sousedním Libereckém kraji. Jičín se předloni stal mistrem Krajské ligy Královéhradeckého kraje a loni zvítězil i v kraji Libereckém. Hokejisté hrají na novém stadionu, který má kapacitu 500 diváků.

Odehrání dorosteneckého zápasu v Jičíně si pochvalují i místní hokejisté A týmu. "Myslím si, že utkání dorostenecké extraligy by mohlo být příjemným zpestřením sezóny, jak pro fanoušky jičínského hokeje, tak pro aktéry zápasu. Doufám, že si na zimní stadion najdou cestu i hráči našich mládežnických kategorií, mohla by to pro ně totiž být motivace, kam by se jednou mohli dostat. Myslím, že pro oba kluby by to mohlo být přínosné v oslovení nových fanoušků. Jako odchovance Mladé Boleslavi mě těší spolupráce mezi kluby a myslím, že většina kluků v šatně to má podobně," prozradil před zápasem hráč jičínského A týmu a někdejší kapitán boleslavského dorostu Jan Prokop.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!