BK MLADA BOLESLAV
29. 10. 2019 | Jitka Čechová

Doma se cítíme skvěle. Bojujeme pro lidi, říká Gašper Krošelj


M l. B o l. – V bráně předvádí neuvěřitelné kousky a nejednou podržel celý tým. A to nejen v zápase s Olomoucí, nýbrž dlouhodobě. Slovinský brankář ve službách Bruslařů Gašper Krošelj vzbuzuje sympatie na ledě i v následujícím rozhovoru, kde se dobrovolně a hlavně velice dobře pere s češtinou. No řekněte – není pro prostě náš?!

V zápase s Olomoucí sice rychle inkasoval, pak už ale za svá záda nepustil ani jeden další puk a nechal tak vyniknout své spoluhráče v útoku. „Byl to těžký zápas. Mnohem těžší, než jak nakonec vypovídá výsledek,“ říká o výhře 5:1.

Bruslaři letos doma válí. Poražení odešli zatím jen jednou, a to s pražskou Spartou. A i tehdy brali alespoň bod. „Domácí prostředí je pro nás letos neuvěřitelně silná záležitost,“ říká po dalším vítězství ve ŠKOENERGO Aréně Gašper Krošelj. „Cítíme se tu dobře, cítíme podporu lidí. Díky nim a pro ně bojujeme.“

Poslechněte si celý rozhovor a čím dál víc se zlepšující češtinu slovinského brankáře:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.