BK MLADA BOLESLAV
10. 3. 2016 | Martina Sikorová, Vojtěch Drbohlav

Doma chceme vyhrát, říká před dalším zápasem juniorů Ondřej Žalud

T ř i n e c – Juniorům se nepodařilo uspět na třineckém ledě ani ve druhém zápase osmifinálové série play-off DHL Extraligy juniorů. Mladé Boleslavi nevyšel zejména opět vstup do zápasu, protože po první třetině prohrávali Bruslaři už o tři góly. Ve druhé třetině sice snížil Milan Průšek, Oceláři však své vedení ještě více navýšili, přičemž jej kontrolovali až do konce. Druhý zápas play-off zhodnotil Ondřej Žalud.

Ondro, v úterý to bylo po první třetině 0:0, ale o den později už 3:0. Jak to, že vám opět nevyšla první třetina, se kterými máte dlouhodobě problémy?

Zápas jsme sice odehráli lépe než včera, ale bohužel jsme udělali nějaké chyby. Je to škoda.

Zdálo se, že není nic ztraceno, když v úvodu druhé třetiny snížil váš spoluhráč Milan Průšek, jenže poté jste inkasovali v oslabení, což by se nemělo stávat, souhlasíte?

Chybovali jsme v rozehrávce, přičemž soupeř se dostal do úniku a potom už je to těžké.

Série se stěhuje do Mladé Boleslavi za velmi nepříznivého stavu 0:2 na zápasy z vašeho pohledu. Pokud v sobotu nevyhrajete, může vám skončit sezóna. Co vám může v tak důležitém zápase přinést úspěch?

Bylo by dobré odpíchnout se od závěru předchozího utkání. Tvrdě dohrávat soupeře, kterého nesmíme v žádném případě šetřit. Věřím tomu, že doma vyhrajeme oba zápasy a příští týden se setkáme opět tady v Třinci.

Přesto se ta série pro vás nevyvíjí tak dobře. Bohužel je skóre po dvou zápasech 9:2 pro Třinec. Čekali jste, že se Ocelářům na domácím ledě tak zadaří?

Samozřejmě jsme to nečekali, ale udělat poslední krok k postupu bývá někdy to nejtěžší. Na domácím ledě uděláme vše, co bude v našich silách pro to, abychom uspěli!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.