BK MLADA BOLESLAV
10. 3. 2016 | Martina Sikorová, Vojtěch Drbohlav

Doma chceme vyhrát, říká před dalším zápasem juniorů Ondřej Žalud

T ř i n e c – Juniorům se nepodařilo uspět na třineckém ledě ani ve druhém zápase osmifinálové série play-off DHL Extraligy juniorů. Mladé Boleslavi nevyšel zejména opět vstup do zápasu, protože po první třetině prohrávali Bruslaři už o tři góly. Ve druhé třetině sice snížil Milan Průšek, Oceláři však své vedení ještě více navýšili, přičemž jej kontrolovali až do konce. Druhý zápas play-off zhodnotil Ondřej Žalud.

Ondro, v úterý to bylo po první třetině 0:0, ale o den později už 3:0. Jak to, že vám opět nevyšla první třetina, se kterými máte dlouhodobě problémy?

Zápas jsme sice odehráli lépe než včera, ale bohužel jsme udělali nějaké chyby. Je to škoda.

Zdálo se, že není nic ztraceno, když v úvodu druhé třetiny snížil váš spoluhráč Milan Průšek, jenže poté jste inkasovali v oslabení, což by se nemělo stávat, souhlasíte?

Chybovali jsme v rozehrávce, přičemž soupeř se dostal do úniku a potom už je to těžké.

Série se stěhuje do Mladé Boleslavi za velmi nepříznivého stavu 0:2 na zápasy z vašeho pohledu. Pokud v sobotu nevyhrajete, může vám skončit sezóna. Co vám může v tak důležitém zápase přinést úspěch?

Bylo by dobré odpíchnout se od závěru předchozího utkání. Tvrdě dohrávat soupeře, kterého nesmíme v žádném případě šetřit. Věřím tomu, že doma vyhrajeme oba zápasy a příští týden se setkáme opět tady v Třinci.

Přesto se ta série pro vás nevyvíjí tak dobře. Bohužel je skóre po dvou zápasech 9:2 pro Třinec. Čekali jste, že se Ocelářům na domácím ledě tak zadaří?

Samozřejmě jsme to nečekali, ale udělat poslední krok k postupu bývá někdy to nejtěžší. Na domácím ledě uděláme vše, co bude v našich silách pro to, abychom uspěli!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.

24.03.2021

Semifinále play off

Hokejisté BK Mladá Boleslav ukončili čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v nejkratším možném čase a momentálně čekají nejen na soupeře, ale také na informaci, kde budou semifinále začínat. Jisté je jediné – semifinále odstartuje v sobotu 3. dubna.

22.03.2021

Bruslaři v U18

Další nominaci na reprezentační kemp U18 před mistrovstvím světa dostali boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Kemp probíhá ve Vyškově od 22. března.

20.03.2021

Vacík v reprezentaci

Boleslavský obránce Dominik Vacík byl nominován na přípravný kemp reprezentace do 20 let, který se uskuteční od 1. do 7. dubna ve Vyškově.