BK MLADA BOLESLAV
10. 3. 2016 | Martina Sikorová, Vojtěch Drbohlav

Doma chceme vyhrát, říká před dalším zápasem juniorů Ondřej Žalud

T ř i n e c – Juniorům se nepodařilo uspět na třineckém ledě ani ve druhém zápase osmifinálové série play-off DHL Extraligy juniorů. Mladé Boleslavi nevyšel zejména opět vstup do zápasu, protože po první třetině prohrávali Bruslaři už o tři góly. Ve druhé třetině sice snížil Milan Průšek, Oceláři však své vedení ještě více navýšili, přičemž jej kontrolovali až do konce. Druhý zápas play-off zhodnotil Ondřej Žalud.

Ondro, v úterý to bylo po první třetině 0:0, ale o den později už 3:0. Jak to, že vám opět nevyšla první třetina, se kterými máte dlouhodobě problémy?

Zápas jsme sice odehráli lépe než včera, ale bohužel jsme udělali nějaké chyby. Je to škoda.

Zdálo se, že není nic ztraceno, když v úvodu druhé třetiny snížil váš spoluhráč Milan Průšek, jenže poté jste inkasovali v oslabení, což by se nemělo stávat, souhlasíte?

Chybovali jsme v rozehrávce, přičemž soupeř se dostal do úniku a potom už je to těžké.

Série se stěhuje do Mladé Boleslavi za velmi nepříznivého stavu 0:2 na zápasy z vašeho pohledu. Pokud v sobotu nevyhrajete, může vám skončit sezóna. Co vám může v tak důležitém zápase přinést úspěch?

Bylo by dobré odpíchnout se od závěru předchozího utkání. Tvrdě dohrávat soupeře, kterého nesmíme v žádném případě šetřit. Věřím tomu, že doma vyhrajeme oba zápasy a příští týden se setkáme opět tady v Třinci.

Přesto se ta série pro vás nevyvíjí tak dobře. Bohužel je skóre po dvou zápasech 9:2 pro Třinec. Čekali jste, že se Ocelářům na domácím ledě tak zadaří?

Samozřejmě jsme to nečekali, ale udělat poslední krok k postupu bývá někdy to nejtěžší. Na domácím ledě uděláme vše, co bude v našich silách pro to, abychom uspěli!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.