BK MLADA BOLESLAV
10. 3. 2016 | Martina Sikorová, Vojtěch Drbohlav

Doma chceme vyhrát, říká před dalším zápasem juniorů Ondřej Žalud

T ř i n e c – Juniorům se nepodařilo uspět na třineckém ledě ani ve druhém zápase osmifinálové série play-off DHL Extraligy juniorů. Mladé Boleslavi nevyšel zejména opět vstup do zápasu, protože po první třetině prohrávali Bruslaři už o tři góly. Ve druhé třetině sice snížil Milan Průšek, Oceláři však své vedení ještě více navýšili, přičemž jej kontrolovali až do konce. Druhý zápas play-off zhodnotil Ondřej Žalud.

Ondro, v úterý to bylo po první třetině 0:0, ale o den později už 3:0. Jak to, že vám opět nevyšla první třetina, se kterými máte dlouhodobě problémy?

Zápas jsme sice odehráli lépe než včera, ale bohužel jsme udělali nějaké chyby. Je to škoda.

Zdálo se, že není nic ztraceno, když v úvodu druhé třetiny snížil váš spoluhráč Milan Průšek, jenže poté jste inkasovali v oslabení, což by se nemělo stávat, souhlasíte?

Chybovali jsme v rozehrávce, přičemž soupeř se dostal do úniku a potom už je to těžké.

Série se stěhuje do Mladé Boleslavi za velmi nepříznivého stavu 0:2 na zápasy z vašeho pohledu. Pokud v sobotu nevyhrajete, může vám skončit sezóna. Co vám může v tak důležitém zápase přinést úspěch?

Bylo by dobré odpíchnout se od závěru předchozího utkání. Tvrdě dohrávat soupeře, kterého nesmíme v žádném případě šetřit. Věřím tomu, že doma vyhrajeme oba zápasy a příští týden se setkáme opět tady v Třinci.

Přesto se ta série pro vás nevyvíjí tak dobře. Bohužel je skóre po dvou zápasech 9:2 pro Třinec. Čekali jste, že se Ocelářům na domácím ledě tak zadaří?

Samozřejmě jsme to nečekali, ale udělat poslední krok k postupu bývá někdy to nejtěžší. Na domácím ledě uděláme vše, co bude v našich silách pro to, abychom uspěli!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.