BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2009 | Michal Miškovský

Dobrou přípravu potřebuju jako sůl, vypálil bez váhání Václav Čížek

M l. B o l. – Jak může být pozice hráče v každém týmu rozdílná, o tom už ví své. Mladý obránce Václav Čížek byl ve Spartě, odkud přešel v průběhu minulé sezony do Mladé Boleslavi, nechtěný. V týmu z města škodovek však dostal šanci i v “A“ týmu a zhostil se jí víc než dobře. Sedmnáct extraligových startů je toho důkazem. “Vůbec jsem to nečekal. Přišlo to díky tomu, že se zranilo pár hráčů,“ říká.

Byl jste zpočátku hodně nervózní?

“Určitě. Bál jsem se, abych něco nepokazil.“

Poprvé jste nastoupil proti Spartě. To pro vás bylo určitě zajímavé, ne?

“Jak se to vezme. Za áčko Sparty jsem nikdy nenastoupil, takže to zas tak velká motivace nebyla. Ale určitě jsem se chtěl ukázat.“

Proč jste vlastně během sezony opustil Spartu?

“Trenérům se nelíbila moje hra, tak jsem přešel do boleslavské juniorky.“

To se na Spartě asi museli hodně divit, když se jim nelíbila vaše hra v juniorech a v Boleslavi jste najednou nastoupil i za “A“ tým…

“Každý tým je jiný a každý trenér chce po hráčích něco jiného.“

Říkali vám na to něco bývalí spoluhráči ze Sparty?

“Měl jsem nějaké ohlasy. Všichni se divili a někteří i záviděli.“ (usmívá se)

Zkuste porovnat juniorskou a seniorskou extraligu. V čem jsou největší rozdíly?

“V juniorce je to takové rozlítané, nepřesné, zatímco v áčku jsou zkušení hráči a je to tím pádem jiné.“

Když jste poprvé vstoupil do kabiny “A“ týmu, jaké to bylo s novými spoluhráči?

(Vedle stojící asistent trenéra Jan Vidner: “Hned je srovnal do latě!“ A směje se.) “Ne, ne. To je samozřejmě sranda. Byl jsem hodně nervózní z toho, jak mě přijmou. Ale myslím si, že to bylo v pohodě.“

Nyní vás neminula ani příprava s boleslavským áčkem. Je tvrdší než v juniorské kategorii?

“Na Spartě byla mnohem lehčí než teď tady.“

To teď musíte být zvlášť vy štěstím bez sebe, ne?

“Určitě! Dobrou přípravu potřebuju jako sůl!“

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov