BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2009 | Michal Miškovský

Dobrou přípravu potřebuju jako sůl, vypálil bez váhání Václav Čížek

M l. B o l. – Jak může být pozice hráče v každém týmu rozdílná, o tom už ví své. Mladý obránce Václav Čížek byl ve Spartě, odkud přešel v průběhu minulé sezony do Mladé Boleslavi, nechtěný. V týmu z města škodovek však dostal šanci i v “A“ týmu a zhostil se jí víc než dobře. Sedmnáct extraligových startů je toho důkazem. “Vůbec jsem to nečekal. Přišlo to díky tomu, že se zranilo pár hráčů,“ říká.

Byl jste zpočátku hodně nervózní?

“Určitě. Bál jsem se, abych něco nepokazil.“

Poprvé jste nastoupil proti Spartě. To pro vás bylo určitě zajímavé, ne?

“Jak se to vezme. Za áčko Sparty jsem nikdy nenastoupil, takže to zas tak velká motivace nebyla. Ale určitě jsem se chtěl ukázat.“

Proč jste vlastně během sezony opustil Spartu?

“Trenérům se nelíbila moje hra, tak jsem přešel do boleslavské juniorky.“

To se na Spartě asi museli hodně divit, když se jim nelíbila vaše hra v juniorech a v Boleslavi jste najednou nastoupil i za “A“ tým…

“Každý tým je jiný a každý trenér chce po hráčích něco jiného.“

Říkali vám na to něco bývalí spoluhráči ze Sparty?

“Měl jsem nějaké ohlasy. Všichni se divili a někteří i záviděli.“ (usmívá se)

Zkuste porovnat juniorskou a seniorskou extraligu. V čem jsou největší rozdíly?

“V juniorce je to takové rozlítané, nepřesné, zatímco v áčku jsou zkušení hráči a je to tím pádem jiné.“

Když jste poprvé vstoupil do kabiny “A“ týmu, jaké to bylo s novými spoluhráči?

(Vedle stojící asistent trenéra Jan Vidner: “Hned je srovnal do latě!“ A směje se.) “Ne, ne. To je samozřejmě sranda. Byl jsem hodně nervózní z toho, jak mě přijmou. Ale myslím si, že to bylo v pohodě.“

Nyní vás neminula ani příprava s boleslavským áčkem. Je tvrdší než v juniorské kategorii?

“Na Spartě byla mnohem lehčí než teď tady.“

To teď musíte být zvlášť vy štěstím bez sebe, ne?

“Určitě! Dobrou přípravu potřebuju jako sůl!“

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.