BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2009 | Michal Miškovský

Dobrou přípravu potřebuju jako sůl, vypálil bez váhání Václav Čížek

M l. B o l. – Jak může být pozice hráče v každém týmu rozdílná, o tom už ví své. Mladý obránce Václav Čížek byl ve Spartě, odkud přešel v průběhu minulé sezony do Mladé Boleslavi, nechtěný. V týmu z města škodovek však dostal šanci i v “A“ týmu a zhostil se jí víc než dobře. Sedmnáct extraligových startů je toho důkazem. “Vůbec jsem to nečekal. Přišlo to díky tomu, že se zranilo pár hráčů,“ říká.

Byl jste zpočátku hodně nervózní?

“Určitě. Bál jsem se, abych něco nepokazil.“

Poprvé jste nastoupil proti Spartě. To pro vás bylo určitě zajímavé, ne?

“Jak se to vezme. Za áčko Sparty jsem nikdy nenastoupil, takže to zas tak velká motivace nebyla. Ale určitě jsem se chtěl ukázat.“

Proč jste vlastně během sezony opustil Spartu?

“Trenérům se nelíbila moje hra, tak jsem přešel do boleslavské juniorky.“

To se na Spartě asi museli hodně divit, když se jim nelíbila vaše hra v juniorech a v Boleslavi jste najednou nastoupil i za “A“ tým…

“Každý tým je jiný a každý trenér chce po hráčích něco jiného.“

Říkali vám na to něco bývalí spoluhráči ze Sparty?

“Měl jsem nějaké ohlasy. Všichni se divili a někteří i záviděli.“ (usmívá se)

Zkuste porovnat juniorskou a seniorskou extraligu. V čem jsou největší rozdíly?

“V juniorce je to takové rozlítané, nepřesné, zatímco v áčku jsou zkušení hráči a je to tím pádem jiné.“

Když jste poprvé vstoupil do kabiny “A“ týmu, jaké to bylo s novými spoluhráči?

(Vedle stojící asistent trenéra Jan Vidner: “Hned je srovnal do latě!“ A směje se.) “Ne, ne. To je samozřejmě sranda. Byl jsem hodně nervózní z toho, jak mě přijmou. Ale myslím si, že to bylo v pohodě.“

Nyní vás neminula ani příprava s boleslavským áčkem. Je tvrdší než v juniorské kategorii?

“Na Spartě byla mnohem lehčí než teď tady.“

To teď musíte být zvlášť vy štěstím bez sebe, ne?

“Určitě! Dobrou přípravu potřebuju jako sůl!“

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).