BK MLADA BOLESLAV
14. 8. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Do začátku soutěže ještě máme na čem pracovat, ví David Rittich

M l. B o l. – I druhý zápas proti Liberci boleslavští hokejisté prohráli. Na povedenou první třetinu Bruslaři nedokázali navázat a ve zbytku zápasu drželi otěže Severočeši. V brankovišti Bruslařského klubu dostává v přípravě dost prostoru David Rittich, kterého jsme se rozhodli po zápase požádat o rozhovor.

Davide, první třetina se vám celkově povedla, jak je možné, že ve druhé třetině už byl lepší Liberec?

Je to sice příprava, nikoliv liga, i tak se ale snažíme vyhrát každý zápas. Na pět minut jsme ve druhé třetině přestali hrát, hosté toho využili a dali z toho dva góly.

K čemu vás trenéři nabádali před vstupem do třetí třetiny?

Chtěli jsme vyrovnat a otočit skóre, taky jsme se snažili navzájem povzbudit. Liberec dal bohužel v přesilové hře gól a potom už to pro nás bylo hodně těžké, protože jsme prohrávali o dvě branky. Dokázali jsme sice ještě snížit, ale na víc už bohužel nedošlo.

V závěru, kdy se od vás očekával největší tlak, tak vás paradoxně hosté stále přehrávali. Jak je to možné?

Soupeř zatáhl střední pásmo, a bylo tedy dost těžké se tam k němu dostat. Závěr měli velmi dobře sehraný, pohlídali si nás, abychom si nevytvořili trvalý tlak. My jsme tam sice šance měli, jenže oni si potom vzali oddychový čas, který jim pomohl.

Zápas byl ve znamení tvrdé hry – za vše mluví například bitka Jarůška s Jelínkem. Co podle vás ty emoce způsobuje?

Oni hodně dohrávají hráče, mají silné mužstvo. Bitka vyplynula z toho, že se Jelínek dopustil faulu na našeho klíčového hráče, za to prostě musel dostat, Ríša (Richard Jarůšek, pozn. autora) to udělal velmi dobře.

Máte za sebou dva odchytané zápasy proti Liberci, jak byste je porovnal?

Chytalo se mi pokaždé dobře, ale inkasoval jsem dohromady sedm gólů. Liberec hraje velmi dobře přesilovky, hodně branek jsme inkasovali z tečí a z dorážek. Chyb jsme se bohužel nevyvarovali. Víme, že Bílí Tygři mají hodně silné mužstvo a na ligu se na ně musíme pořádně připravit.

Čeká vás turnaj ve slovenském Martinu, co byste měli na vaší hře zlepšit do dalších zápasů?

Máme dobré útočné mužstvo, ale musíme zapracovat na defenzívě, aby se nestávalo, že hráči doráží do prázdné brány nebo jsou před gólmanem sami či tečují. Myslím si, že teď budeme hodně pilovat obranu .

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.