BK MLADA BOLESLAV
7. 8. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Do Mladé Boleslavi přijíždějí hokejisté dolnosaského Wolfsburgu

M l. B o l. – Po nepovedeném utkání s Pardubicemi, ve kterém inkasovali boleslavští hokejisté dokonce šest gólů, přijíždí do města automobilů soupeř úplně z jiného soudku, konkrétně z německé hokejové nejvyšší soutěže DEL. V loňském zápase hraném ve městě ležícím nedaleko od Braunschweigu či zemské metropole Hannoveru dokázali Bruslaři zvítězit. Potvrdí vítězství v souboji dvou Škodovek opět Mladá Boleslav, nebo se budou radovat dolnosaští hokejisté? Utkání začíná už tuto sobotu 8. září v 17:30 v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně.
EISARENA – moderní hokejový stánek otevřený v roce 2006. Hokejová aréna leží v těsném sousedství řeky Aller nedaleko fotbalového stadionu.

Wolfsburg působí v hokejové nejvyšší soutěži Německa zvané DEL, ve které patří pravidelně ke spičce. V loňské sezoně 2014/2015 se Grizzlys umístili na 7. místě. Při pohledu na soupisku wolfsburgských trenérů můžeme spatřit jedno české jméno. U tohoto týmu totiž už od roku 2008 působí kouč Pavel Gross, rodák z Ústí nad Labem. V letech 2008 až 2010 zastával ve městě ležícím na řece Aller asistenta trenéra, od roku 2010 pak působí u Grizzlys jako hlavní trenér. V hokejovém prostředí se může zdát sedm let působení u jednoho týmu jako nemožné, Pavel Gross však dokazuje pravý opak. V kádru Wolfsburgu působí značná část cizinců, za tahouna týmu lze označit útočníka Marka Voakse, Kaňadana, který byl podstatnou část uplynulé sezony zraněný. Regionální média z okolí Wolfsburgu už dlouho vyhlížela jeho návrat zpět do tréninkového procesu. Zpráva o tom, že je kanadský útočník zdravý, přišla ale až nedávno. Můžeme se tedy nechat překvapit, zda v sobotu nastoupí, či nikoliv.

Až 1. srpna oznámil klub, že se Mark Voakes objevil poprvé na ledě:

Tolles Bild: Unser Stürmer Mark Voakes stand nach seiner langen Verletzungspause heute endlich wieder auf dem Eis! Auf geht´s in die Saisonvorbereitung!

Posted by Grizzlys Wolfsburg on 1. srpen 2015
Pohled na wolfsburgskou automobilku
Jedná se o typický snímek z Wolfsburgu. Pohled na tyto budovy wolfsburgské továrny se návštěvníkům města naskytne už při příjezdu vlakem na tamní Hauptbahnhof.

Eine neue Eiszeit in Wolfsburg

Ač se může na první pohled zdát, že je Wolfsburg hokejové město, není tomu tak. Prim zde hraje především automobilka a přilehlý Autostadt, což je asi tak desetkrát větší boleslavské Škoda Muzeum, ve kterém má svůj vlastní pavilon i mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Sportu tam pak naprosto vládne fotbalový klub. Po celém městě mohou turisté naleznout ukazatele na nový, moderně vybudovaný stadion, zvaný Volkswagen arena, ležící na břehu řeky Aller. Město má dokonce dva fotbalové stadiony. Samotná Eisarena je ale poměrně moderní. Pro potřeby hokejového klubu byla otevřena v roce 2006 a má kapacitu 4 500 diváků. Co se týče propagace hokeje, má tamní klub však výrazné rezervy oproti fotbalovému klubu, jehož existenci nelze přehlédnout už při příjezdu na tamější hlavní nádraží. To se však marketingové oddělení hokejového klubu snaží změnit, a tak rozjelo novou kampaň s názvem Eine neue Eiszeit, což se dá volně přeložit jako „nové ledové časy“. Touto kampaní se snaží po celém městě zlepšit propagaci hokejového klubu. Nutno dodat, že tamní fanoušci jsou z nové kampaně unešení a klub za ni velmi chválí. Za vše mluví velmi mnoho komentářů na facebooku u příspěvku, ve kterém klub oznamuje nový propagační směr.

Man kommt einfach nicht um die Grizzlys herum...

Posted by Grizzlys Wolfsburg on 27. červenec 2015

Hokejisté z města ležícího ve spolkové zemi Niedersachsen prozatím v přípravě ještě neodehráli žádný zápas. Boleslavští hokejisté tedy budou prvními, kteří Wolfsburgské v jejich přípravě prověří. Grizzlys mají dále v plánu také tradiční turnaj v saských Drážďanech, kde se střetnou třeba s úřadujícím českým mistrem z Litvínova. Dále se utkají také s Nürnbergem nebo s nedalekým Hamburgem. Ve středu navíc Wolfsburg oznámil nově vzniklou spolupráci s hokejovým klubem z Hannoveru, který hraje severní divizi Oberligy, což je třetí nejvyšší německá hokejová soutěž. Pro oba kluby může být tato spolupráce výhodná především z geografického hlediska, protože z Wolfsburgu do Hannoveru se dá dojet za necelou hodinu.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se střetly už i v loňské přípravě. Tehdy pojaly zápas jako generálku na nadcházející ligový ročník. Boleslavští sice v Eisareně vedli ve 33. minutě 2:0, jenže následně se strhla gólová přestřelka, kterou odstartoval Mark Voakes. Boleslavští se o výsledek ještě hodně obávali, nakonec ale přeci jen zvítězili, když si z dolnosaského města odvezli těsnou výhru 4:3.

Sestava BK Mladá Boleslav z minulého přípravného utkání:

Růžička M. (21. Rittich) – Ovčačík, Trončinský, Voráček, Kučný, Robar, Trška, Holub, Stříteský – Urban, Výborný, Bárta – Látal, Hruška, Pacovský – Jarůšek, Lenc, Pabiška – Kubica, Ďurač

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.