BK MLADA BOLESLAV
17. 7. 2016 | Tisková zpráva, foto: kaleva.fi

Do Mladé Boleslavi přichází finský brankář Tuomas Tarkki

M l. B o l. – Příchod nového brankáře, který by měl vytvořit gólmanskou dvojici s Janem Lukášem, byl ve městě automobilů dlouho očekávaný. V Mladé Boleslavi nakonec podepsal jednoletou smlouvu zkušený finský brankář Tuomas Tarkki. Do České republiky přiletí 24. července i s rodinou, přičemž k týmu se připojí o den později.

Tuomas Tarkki hokejově vyrostl ve finském klubu Lukko, kde působil až do svých jednadvaceti let. Poté se vydal sbírat zkušenosti do Ameriky, kde chytal například v AHL. Jeho další kroky vedly do Kärpät Oulu a působil také ve švédském MODO. Sezónu 2011/2012 strávil v KHL, kde hájil branku v dresu Nižněkamsku. Do Mladé Boleslavi pak šestatřicetiletý gólman přestupuje z finského JYP Jyväskylä, kde chytal v posledních čtyřech ročnících.

"Během jednání jsme cítili oboustranný zájem dohodnout se. Tuomas Tarkki je velice zkušený gólman, který by měl spolu s Janem Lukášem vytvořit jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize. K týmu se připojí 25. července, krátce po příletu do České republiky," říká o angažmá finského brankáře sportovní manažer David Výborný.

Statistiky

Další články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.