BK MLADA BOLESLAV
3. 6. 2019 | Michal Konvalina

Dětský den lámal návštěvní rekordy, všichni byli nadšení


M l. B o l. – Nedělní odpoledne patřilo na mladoboleslavském letišti akci Dětský den s Bruslaři. Hokejový klub uspořádal ve spolupráci se společnostmi ŠKO-ENERGO, Autokomplex Menčík a Letiště Mladá Boleslav jedinečný několikahodinový program. Součástí byly mimo jiné soutěž pro děti, prezentace A týmu Bruslařů pro sezonu 2019/2020 a hráčská autogramiáda.

Akce se vydařila po všech stranách a vyšlo i počasí. Mohlo být možná o pár stupínků méně, i přes hodně vysokou teplotu a prudké sluneční paprsky si ale na letiště našly cestu stovky fanoušků. Ti si společně se svými oblíbenci užili nabité odpoledne a akci si pochvalovali i hráči.

„Je to super. A určitě je to super i pro fanoušky, že se s námi seznámí a mohou si s námi užít nějaké hry,“ řekl během představování týmu slovenský bek Oldrich Kotvan. „Užívám si to. Počasí se povedlo, snad se to líbilo i dětem,“ přizvukoval mu další obránce Jiří Kurka.

Asi nejvřelejšího přivítání se na pódiu dočkal Jakub Klepiš, který se představil po bodu svého někdejšího parťáka z Třince a úřadujícího ligového mistra Davida Ciencialy. Potleskem ale fanoušci přivítali i všechny ostatní hráče, třeba kapitána Michala Vondrku s Davidem Šťastným nebo mladou trojici ve složení Oscar Flynn, Ondřej Najman, Pavel Kousal.

Boleslavskému publiku se poprvé oficiálně ukázaly také nové posily. Kromě Kanaďana Mitche Fillmana a Slovince Gašpera Krošelje, kteří se připravují individuálně doma, se představili všichni čtyři zbývající nováčci na soupisce Bruslařů. Na pódium po boku nových spoluhráčů vystoupali postupně zkušený zadák Martin Ševc z Liberce, již zmiňovaný David Cienciala z Třince, Jan Stránský z Chomutova a Adam Zbořil, někdejší kapitán slovenských Nových Zámků.

Právě Adam Zbořil společně s Lukášem Žejdlem a Michalem Vondrkou losoval šestnáct šťastlivců, kteří si z odpoledního soutěžení odnesli hodnotné ceny. Hlavní cenu – vyhlídkový let letadlem – za společnost ŠKO-ENERGO předal Ing. Viktor Kolarčík, který pochválil spolupráci s Bruslařským klubem. Druhou cenu – auto na víkend – předával Zdeněk Menčík a třetí hlavní cenu – permanentku na příští extraligovou sezonu – předali sami hráči.

Potom už následovala autogramiáda a přelet historických letadel, čímž se celá akce nachýlila ke svému konci.

Kompletní fotogalerii najdete tady.


Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.