BK MLADA BOLESLAV
14. 4. 2015 | Jitka Čechová

David Výborný bude pokračovat, zůstávají i Pabiška s Kubicou

M l. B o l. – První informace, na které všichni nepochybně netrpělivě čekají, jsou na světě. BK Mladá Boleslav v současnosti pracuje na složení hráčského kádru pro příští extraligovou sezonu a v rámci prvotní vlny novinek je tu jedna z těch, která zajímá pravděpodobně celou hokejovou veřejnost – kapitán David Výborný bude pokračovat, s Bruslařským klubem podepsal novou roční smlouvu!

Hráči, kteří mají nadále platné smlouvy

Brankáři: Rittich David
Obránci: Čermák Roman, Kučný Jiří, Stříteský Matěj
Útočníci: Hyka Tomáš, Jarůšek Richard, Klimenta Tomáš, Kotala Jakub, Lenc Radan, Musil Pavel, Pacovský Dominik, Rys Jiří, Volf Lukáš

Kromě Davida Výborného Mladoboleslavští prodloužili ještě se dvěma dalšími útočníky – už takřka Boleslavákem Lukášem Pabiškou (v Bruslařském klubu působí od ročníku 2009/2010) na dva roky a Zdeňkem Kubicou na jednu sezonu. Na další informace, tentokrát spíš o obraně a brankářích, se můžete těšit v nejbližších dnech.

David Výborný: Je tu dobrá parta. Chci být u toho, co ještě může dokázat

Davide, v sezoně jste několikrát naznačoval, že zvažujete konec kariéry. Co vás přimělo změnit názor?

Stručně by se dalo říct, že konec sezony. Někdy od ledna jsme chytili druhý dech, semkli se a začali hrát dobrý hokej. To, jaký jsme tým, se pak ukázalo i v předkole a já tvrdím, že i ve čtvrtfinále s Třincem. Je tady dobrá parta, která teprve může ukázat, co v ní je. Řekl jsem si, že by bylo fajn být ještě u toho.

Uplynulý ročník tedy hodnotíte jako dobrý?

Nejlepší, jaký jsem tu odehrál. S některými nově příchozími si to muselo chvíli sedat, s některými si to bohužel nesedlo vůbec. Možná to chvilku trvalo, ale jak už jsem řekl – nakonec jsme byli dobrá parta.

Vedení klubu hlásí, že tu dobrou partu, o které mluvíte, chce z velké části udržet…

To byl zásadní faktor v mém rozhodování. Zaprvé fakt, že pokračují trenéři. Kdyby nezůstali, nezůstal bych ani já, to přiznávám. A zadruhé vedení chce, aby ten tým zůstal víceméně pohromadě. To jsou určitě jedny z hlavních důvodů, proč chci ještě zůstat.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!