BK MLADA BOLESLAV
4. 2. 2017 | Jitka Čechová

David Výborný: Ivan Hlinka byl už za svého života legendou

M l. B o l. – Projekt LEGENDA POMÁHÁ představuje unikátní příležitost, jak spojit celé hokejové hnutí v České republice. V jeho rámci nastoupí kluby tří nejvyšších soutěží ve speciální edici dresů s podobiznou Ivana Hlinky. Ty následně půjdou do aukce, jejíž výtěžek bude předán Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Projektu, který v České republice nemá obdoby, se zúčastní také hráči Mladé Boleslavi – speciální úbory obléknou v utkání 45. kola Tipsport extraligy proti Vítkovicím v neděli 5. února. Přečtěte si, jak na Ivana Hlinku vzpomíná David Výborný, který pod jeho vedení hrál v národním týmu:

Když se řekne Ivan Hlinka. Kdo a co se vám vybaví?

Jednak se mi vybaví dlouholetý hráč z dřívější éry, kterého jsem párkrát sám viděl hrát proti tátovi. Ale hlavně se mi samozřejmě vybaví trenér, pod kterým jsem odehrál i nějaké to mistrovství světa.

V těchto dresech Bruslaři nastoupí v první třetině zápasu s Vítkovicemi. Přijďte se podívat a hlavně fandit!

Osobnost Ivana Hlinky byla proslulá. Jak si ho pamatujete vy?

Jako takového toho typicky českého člověka. Nebral si servítky, co na srdci, to na jazyku. Rozhodně nemluvil spisovně. (úsměv) Byl to trenér ze staré školy. Dovedl hráčům naslouchat, ale taky je i pořádně seřvat.

Spousta lidí ho dodnes považuje za možná nejlepšího trenéra, jakého kdy česká hokejová reprezentace měla. Co byste na tohle tvrzení řekl vy?

Nároďákem prošla spousta trenérů, Bukač, Augusta, později Růžička… A v té řadě je samozřejmě Ivan Hlinka hodně vysoko. Určitě je to hodně dané olympiádou v Naganu. A – v tomhle případě bohužel – asi i tím tragickým úmrtím.

Měl v kabině nějaké oblíbence?

Ne, ne, to určitě ne. Možná hráče z Litvínova měl trochu raději, ale nejsem si jistý. (smích) Ale byl za každých okolností férovej. Kdo odkud je, co řekl, udělal… Na tom mu nesešlo.

Když přišla zpráva o jeho úmrtí, byl to nepochybně i pro vás velký šok…?

To byl. Pamatuju si to, jako kdyby to bylo včera. Seděli jsme zrovna v Parkhotelu na Praze 7, tu zprávu dostal Martin Ručinský. Vzpomínám si, že tehdy začal i brečet. Byli jsme v šoku všichni, uběhla sotva hodina od té autonehody.

O co všechno smrtí Ivana Hlinky český hokej přišel?

O hrozně moc. Ivan byl ještě za svého života legendou. Zůstala po něm určitá díra, která už nikdy nepůjde úplně zacelit.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav