BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2014 | Lukáš Chuchválek

David Vrbata o svém gólu: Byl jsem jen ve správný čas na správném místě

M l. B o l. – Série s Třebíčí bude v pátek a v sobotu pokračovat na Vysočině. Druhé střetnutí zhodnotil i David Vrbata (na snímku), jenž si připsal vyrovnávací gól, když uklidil puk do prázdné brány. V rozhovoru hodnotil a porovnával loňské semifinále s letošním a zmínil se i o stavu Davida Pojkara, jenž po dvou zásazích nedohrál zápas.

Davide, vyhráli jste i druhé utkání série. Jste s výkonu týmu i vaším osobním spokojený?

Jsem spokojený hlavně s týmovým výkonem. Možná je trochu škoda, že jsme neproměnili ještě aspoň jednu šanci při přesilovce 5 na 3, ale utkání jsme přesto zvládli, máme další bod a to se počítá. Na to se teď už nikdo ptát nebude, vedeme 2:0 na zápasy a jedeme do Třebíče.

David Vrbata

Za začátek zápasu vás ale asi trenéři nepochválili, že?

Jeden gól jsme dostali po vlastní přesilovce, kdy to protihráč hezky trefil ze strany, a druhý gól byl následek úplně zbytečného vyloučení do tří. I z toho padla branka, kdy to soupeř sehrál hezky. Ale jsem rád, že jsme to otočili. Nejprve jsme srovnali na 2:2 a pak jsme v přesilovce dali vítězný gól.

V zápase to ale vůbec nevypadalo dobře s Davidem Pojkarem. Co se tam stalo?

Po té ráně, co na ledě dostal, jsem mu říkal, ať se na to vybodne a radši hned jede do nemocnice. Podle mě z toho měl otřes mozku, což bylo vidět, když dostal ještě jednu ránu tam v prostředku kluziště. To se už málem ani nedostal na střídačku. Co mu přesně bylo, na to si počkáme, až se vrátí z nemocnice. (David Pojkar má opravdu otřes mozku, pozn. red.)

Zpět k zápasu. Jak byste popsal ten druhý gól, kterým jste vyrovnal?

Bylo dobře, že jsme udrželi hru v jejich třetině. Hráli jsme dobře na puku, Ríša Jarůšek se výborně tlačil do brány a hezky to tam vymetl. Puk projel přes brankoviště a já byl ve správný čas na správném místě. Trefit prázdnou bránu bylo pak už jednoduché.

Po dvou zápasech se to dá už hodnotit, tedy povězte, je letošní Třebíč v play-off stejná nebo jiná než v minulé sezóně?

Já si myslím, že ty zápasy byly vloni více vyhecované. Letos hraje Třebíč víc hokej a myslím, že se snaží hrát více technicky. Zatím se jim to daří, hrají dobře, ač jsme jim ke dvěma úvodním gólům sami trochu pomohli. Každopádně každá sezóna je jiná, ale my bychom se měli ohlížet jen sami na sebe. Věřím, že v Třebíči aspoň jeden zápas urveme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!