BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2014 | Lukáš Chuchválek

David Vrbata o svém gólu: Byl jsem jen ve správný čas na správném místě

M l. B o l. – Série s Třebíčí bude v pátek a v sobotu pokračovat na Vysočině. Druhé střetnutí zhodnotil i David Vrbata (na snímku), jenž si připsal vyrovnávací gól, když uklidil puk do prázdné brány. V rozhovoru hodnotil a porovnával loňské semifinále s letošním a zmínil se i o stavu Davida Pojkara, jenž po dvou zásazích nedohrál zápas.

Davide, vyhráli jste i druhé utkání série. Jste s výkonu týmu i vaším osobním spokojený?

Jsem spokojený hlavně s týmovým výkonem. Možná je trochu škoda, že jsme neproměnili ještě aspoň jednu šanci při přesilovce 5 na 3, ale utkání jsme přesto zvládli, máme další bod a to se počítá. Na to se teď už nikdo ptát nebude, vedeme 2:0 na zápasy a jedeme do Třebíče.

David Vrbata

Za začátek zápasu vás ale asi trenéři nepochválili, že?

Jeden gól jsme dostali po vlastní přesilovce, kdy to protihráč hezky trefil ze strany, a druhý gól byl následek úplně zbytečného vyloučení do tří. I z toho padla branka, kdy to soupeř sehrál hezky. Ale jsem rád, že jsme to otočili. Nejprve jsme srovnali na 2:2 a pak jsme v přesilovce dali vítězný gól.

V zápase to ale vůbec nevypadalo dobře s Davidem Pojkarem. Co se tam stalo?

Po té ráně, co na ledě dostal, jsem mu říkal, ať se na to vybodne a radši hned jede do nemocnice. Podle mě z toho měl otřes mozku, což bylo vidět, když dostal ještě jednu ránu tam v prostředku kluziště. To se už málem ani nedostal na střídačku. Co mu přesně bylo, na to si počkáme, až se vrátí z nemocnice. (David Pojkar má opravdu otřes mozku, pozn. red.)

Zpět k zápasu. Jak byste popsal ten druhý gól, kterým jste vyrovnal?

Bylo dobře, že jsme udrželi hru v jejich třetině. Hráli jsme dobře na puku, Ríša Jarůšek se výborně tlačil do brány a hezky to tam vymetl. Puk projel přes brankoviště a já byl ve správný čas na správném místě. Trefit prázdnou bránu bylo pak už jednoduché.

Po dvou zápasech se to dá už hodnotit, tedy povězte, je letošní Třebíč v play-off stejná nebo jiná než v minulé sezóně?

Já si myslím, že ty zápasy byly vloni více vyhecované. Letos hraje Třebíč víc hokej a myslím, že se snaží hrát více technicky. Zatím se jim to daří, hrají dobře, ač jsme jim ke dvěma úvodním gólům sami trochu pomohli. Každopádně každá sezóna je jiná, ale my bychom se měli ohlížet jen sami na sebe. Věřím, že v Třebíči aspoň jeden zápas urveme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.