BK MLADA BOLESLAV
13. 4. 2014 | Zdena Bobková

David Vrbata: Koukat na ostatní? Pořád to máme ve svých rukou

C h o m u t o v – Bruslaři museli v neděli 13. dubna skousnout prohru na ledě Chomutova, ačkoliv už právě v tomto utkání mohli rozhodnout o svém postupu do extraligy. Jakékoliv radosti se tak zatím odkládají a Boleslavští v úterý musí vyrazit v plné polní do Kladna. To už má sestup do 1. ligy jasný. „Myslím, že jim půjde především o čest,“ říká o blížícím se zápase David Vrbata. „Nejsou tam kluci, kteří by nám to vyloženě dali nějak zadarmo. Nečekáme, že nebudou bojovat.“

Davide, prohra s Chomutovem asi hodně mrzí. Jak utkání hodnotíte?

Prohráli jsme a ztratili tři body. Myslím, že je škoda toho začátku, kdy jsme měli čtyřminutovou přesilovku a takovým malým nedorozuměním jsme se o ni připravili. Následný vývoj první třetiny nás trochu utlumil. Fauly tam navazovaly na sebe a hráli jsme několikrát i oslabení. Nakonec ale pro nás první třetina dopadla docela dobře a dohráli jsme ji za vyrovnaného stavu.

David Vrbata

To máte pravdu, góly začaly padat až po první přestávce, ale bohužel do sítě Boleslavi…

Je škoda, že za stavu 2:1 pro soupeře jsme nedokázali snížit, kdežto Chomutov navýšil na konečných 3:1. Při jednogólovém rozdílu by power-play měla trochu jiný náboj. Ale nic tak strašného se neděje, prohráli jsme jeden venkovní zápas, takže se musíme dívat dál a připravit se na ten další a vyhrát ho za tři body.

Při pohledu na hru Boleslavi to nebyla ale ta, na kterou jsou asi fanoušci Bruslařů zvyklí. Čím to?

Určitě to byl trochu jiný zápas než doma, kde je ta domácí atmosféra super. Tady byly asi tři tisíce lidí, takže ta atmosféra neměla ani takový náboj. A to bych ještě řekl, že to podrželi i naši fanoušci, kteří nás sem přijeli podpořit a byli hodně slyšet. Určitě se ale u nás hraje líp, protože tam přijde plný barák, všichni fandí a atmosféra je u nás zkrátka o dost lepší. Ale zpětně musím říct, že naše hra nebyla dobrá, musíme se z toho poučit a koukat na další zápas, který nás čeká hned v úterý na Kladně.

Tam bude ta atmosféra možná podobná, protože Kladno po zápase s Olomoucí již nemá ani teoretickou šanci na záchranu. Jaký tedy bude podle vás tento zápas?

Myslím, že jim půjde především o čest. Nejsou tam kluci, kteří by nám to vyloženě dali nějak zadarmo nebo že nebudou bojovat. Samozřejmě, že to pro ně nebude úplně jednoduché, ale na to se my nemůžeme ohlížet. Musíme se dívat sami na sebe, hrát dobře tak jak jsme hráli doma a pokusit se vyhrát za tři body.

Vy už jste ale měli možnost rozhodnout o svém postupu do extraligy v případě tříbodového zisku tady v Chomutově. Nesvazovala vám tato myšlenka trochu ruce?

Je to trochu otřepaná fráze, ale je to ten nejtěžší krok. Před námi jsou ještě tři zápasy, dva venkovní a ten poslední hrajeme doma s Chomutovem. Nevím, jestli nám to svazovalo ruce, nebo že bychom na to nějak víc mysleli, ale určitě o tom každý ví, jen se o tom nemluví. Myslím si, že jestli se nám podaří udělat ten poslední krok, tak si všichni oddychnou. Ale že by to někdo z nás podcenil, nebo nebojoval, to v takové chvíli ani snad nejde, i když víme, že ty body máme. Teď nás čeká další zápas na Kladně a pokusíme se tam vyhrát za tři body.

V zápase padl jediný gól do sítě Chomutova, a to z vaší hole. Jak jste viděl vy svou trefu?

Kluci tam dobře zavezli puk v přesilovce. Bylo to trochu něco jiného, než co obvykle trénujeme, ale objevil jsem se tam u tyčky, Lukáš (Pabiška, pozn. red.) mi to tam hezky dal a pak už nebyl problém uklidit puk do brány.

Hlasatel potom označit za střelce gólu Davida Výborného a z kotle domácích se ozvala dosti peprná poznámka o správném střelci, tedy o vás. Zaregistroval jste to vůbec?

To jsem vůbec nevnímal. I když jsem dal gól po dlouhé době, tak si myslím, že v téhle době je úplně jedno, kdo dá gól, ale jde především o to, abychom vyhráli, abychom udělali ten poslední krok a splnili to, co jsme si před sezonu předsevzali, a to je postup do extraligy.

Pomýšlíte třeba i na fakt, že vám opět takříkajíc může pomoct Olomouc, která hraje třikrát doma a v úterý u sebe hostí Chomutov?

My se musíme především soustředit sami na sebe. Na to jsme se možná mohli koukat loni, kdy jsme pokukovali po tom, jestli nám někdo pomůže nebo nepomůže. V té době Olomouc ty body neměla a rozdávala je soupeřům, ale my jsme tam loni prohráli, což bylo podle mého názoru rozhodující. Proto říkám, že se nemůžeme koukat napravo nalevo, musíme se koukat sami na sebe a musíme si to uhrát sami. Věřím, že to zvládneme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Meteor Třemošná