BK MLADA BOLESLAV
26. 2. 2020 | Adéla Kvapilová

David Vrbata: Cílem je, abychom hráče posouvali a vychovávali z nich lepší hokejisty

M l. B o l. – Závěr sezóny se pomalu, ale jistě blíží. Na několik otázek odpověděl David Vrbata, odchovanec Bruslařů, nynější asistent trenéra boleslavských dorostenců. Bývalý hokejista, který se podílí na zápasech mladíků v zelenobílých dresech, promluvil o cílech, snaze a lepším přístupu mládeže k hokeji.

V pondělí 24. února odehráli dorostenci přípravný zápas s americkým týmem Bostonem Advantage, ve kterém rozstříleli soupeře v poměru 10:2. Tým nenastoupil tak silný jako proti deváté třídě v pátečním střetnutí. „Tím, jak jsem viděl zápas deváté třídy, tak jsem očekával trošku více, ale zase nám to ukázalo jiné věci. Ti mladší kluci z devítky měli šanci odehrát zápas a vzhledem k budoucí situaci, že by příští rok měli nastoupit do dorostu, tak jsme rádi, že jsme je mohli vidět.“

Přestože po celý zápas Bruslaři dominovali, i tak si příklad ze zámořského mančaftu vzít mohou. „Čím se můžeme inspirovat, tak je to, že hráli až do šedesáté minuty furt naplno. Z tohoto bychom si mohli vzít příklad,“ komentuje Vrbata s úsměvem.

A jak se rodí tato přátelská střetnutí? „Dostali jsme na klub žádost, že tým Bostonu tady hraje nějaké zápasy. Myslím, že odehráli utkání v Praze, v Benátkách a na Kladně. Tak jsme souhlasili, že využijeme pondělí a místo tréninku odehrajeme přátelský zápas.“

Trochu jiné utkání už přineslo i páteční odpoledne. Dorostenci vyzvali v rámci propagace mladoboleslavského hokeje v extraligovém duelu Vítkovice na neobvyklém místě, a to na Zimním stadionu v městě pohádek – Jičíně.

„Myslím si, že se akce povedla. Jak zápas, tak i atmosféra byla výborná. Kluci si vyzkoušeli, jaké to je hrát před více lidmi než jenom před rodiči a pár lidmi, kteří se na zimáku potulují. Myslím si, že se to povedlo a že je dobře, že se boleslavský hokej propaguje v blízkém okolí jako je Jičín,“ sděluje bývalý hokejista.

Mladí Bruslaři mají i zatím slibně rozehranou sezónu. V tabulce se drží v první pětce a oproti Karlovým Varům mají zápas k dobru. Kdyby se jim podařilo bodovat, mohou se vyšvihnout na třetí pozici. „Jelikož máme do konce základní části šest zápasů, tak to není úplně špatné. Byly tam dva cíle, které jsme před sezónou měli. První byl dostat se do nadstavby, což se nám povedlo. Další cíl je, abychom každý den kluky posouvali a vychovávali tak, aby z nich byli lepší hokejisté. To se zatím svým způsobem daří, ale to všechno uvidíme během pár let, jak to bude pokračovat. Smyslem je, aby se kluci zlepšovali každý den a hlavně pochopili, že to dělají pro sebe, a ne pro někoho jiného.“

„V play-off chce uspět každý. My chceme samozřejmě uspět také, ale není to úplně nějaký strop, co bychom letos chtěli udělat. Spíše to máme zaměřené na to, aby se hráči vychovávali, posouvali od ročníku k ročníku a zlepšovali se. Jestli vyhrajeme nějaké poháry, tak to tolik neznamená,“ dodává David Vrbata.

Další články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Meteor Třemošná