BK MLADA BOLESLAV
26. 2. 2020 | Adéla Kvapilová

David Vrbata: Cílem je, abychom hráče posouvali a vychovávali z nich lepší hokejisty

M l. B o l. – Závěr sezóny se pomalu, ale jistě blíží. Na několik otázek odpověděl David Vrbata, odchovanec Bruslařů, nynější asistent trenéra boleslavských dorostenců. Bývalý hokejista, který se podílí na zápasech mladíků v zelenobílých dresech, promluvil o cílech, snaze a lepším přístupu mládeže k hokeji.

V pondělí 24. února odehráli dorostenci přípravný zápas s americkým týmem Bostonem Advantage, ve kterém rozstříleli soupeře v poměru 10:2. Tým nenastoupil tak silný jako proti deváté třídě v pátečním střetnutí. „Tím, jak jsem viděl zápas deváté třídy, tak jsem očekával trošku více, ale zase nám to ukázalo jiné věci. Ti mladší kluci z devítky měli šanci odehrát zápas a vzhledem k budoucí situaci, že by příští rok měli nastoupit do dorostu, tak jsme rádi, že jsme je mohli vidět.“

Přestože po celý zápas Bruslaři dominovali, i tak si příklad ze zámořského mančaftu vzít mohou. „Čím se můžeme inspirovat, tak je to, že hráli až do šedesáté minuty furt naplno. Z tohoto bychom si mohli vzít příklad,“ komentuje Vrbata s úsměvem.

A jak se rodí tato přátelská střetnutí? „Dostali jsme na klub žádost, že tým Bostonu tady hraje nějaké zápasy. Myslím, že odehráli utkání v Praze, v Benátkách a na Kladně. Tak jsme souhlasili, že využijeme pondělí a místo tréninku odehrajeme přátelský zápas.“

Trochu jiné utkání už přineslo i páteční odpoledne. Dorostenci vyzvali v rámci propagace mladoboleslavského hokeje v extraligovém duelu Vítkovice na neobvyklém místě, a to na Zimním stadionu v městě pohádek – Jičíně.

„Myslím si, že se akce povedla. Jak zápas, tak i atmosféra byla výborná. Kluci si vyzkoušeli, jaké to je hrát před více lidmi než jenom před rodiči a pár lidmi, kteří se na zimáku potulují. Myslím si, že se to povedlo a že je dobře, že se boleslavský hokej propaguje v blízkém okolí jako je Jičín,“ sděluje bývalý hokejista.

Mladí Bruslaři mají i zatím slibně rozehranou sezónu. V tabulce se drží v první pětce a oproti Karlovým Varům mají zápas k dobru. Kdyby se jim podařilo bodovat, mohou se vyšvihnout na třetí pozici. „Jelikož máme do konce základní části šest zápasů, tak to není úplně špatné. Byly tam dva cíle, které jsme před sezónou měli. První byl dostat se do nadstavby, což se nám povedlo. Další cíl je, abychom každý den kluky posouvali a vychovávali tak, aby z nich byli lepší hokejisté. To se zatím svým způsobem daří, ale to všechno uvidíme během pár let, jak to bude pokračovat. Smyslem je, aby se kluci zlepšovali každý den a hlavně pochopili, že to dělají pro sebe, a ne pro někoho jiného.“

„V play-off chce uspět každý. My chceme samozřejmě uspět také, ale není to úplně nějaký strop, co bychom letos chtěli udělat. Spíše to máme zaměřené na to, aby se hráči vychovávali, posouvali od ročníku k ročníku a zlepšovali se. Jestli vyhrajeme nějaké poháry, tak to tolik neznamená,“ dodává David Vrbata.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!