BK MLADA BOLESLAV
26. 2. 2020 | Adéla Kvapilová

David Vrbata: Cílem je, abychom hráče posouvali a vychovávali z nich lepší hokejisty

M l. B o l. – Závěr sezóny se pomalu, ale jistě blíží. Na několik otázek odpověděl David Vrbata, odchovanec Bruslařů, nynější asistent trenéra boleslavských dorostenců. Bývalý hokejista, který se podílí na zápasech mladíků v zelenobílých dresech, promluvil o cílech, snaze a lepším přístupu mládeže k hokeji.

V pondělí 24. února odehráli dorostenci přípravný zápas s americkým týmem Bostonem Advantage, ve kterém rozstříleli soupeře v poměru 10:2. Tým nenastoupil tak silný jako proti deváté třídě v pátečním střetnutí. „Tím, jak jsem viděl zápas deváté třídy, tak jsem očekával trošku více, ale zase nám to ukázalo jiné věci. Ti mladší kluci z devítky měli šanci odehrát zápas a vzhledem k budoucí situaci, že by příští rok měli nastoupit do dorostu, tak jsme rádi, že jsme je mohli vidět.“

Přestože po celý zápas Bruslaři dominovali, i tak si příklad ze zámořského mančaftu vzít mohou. „Čím se můžeme inspirovat, tak je to, že hráli až do šedesáté minuty furt naplno. Z tohoto bychom si mohli vzít příklad,“ komentuje Vrbata s úsměvem.

A jak se rodí tato přátelská střetnutí? „Dostali jsme na klub žádost, že tým Bostonu tady hraje nějaké zápasy. Myslím, že odehráli utkání v Praze, v Benátkách a na Kladně. Tak jsme souhlasili, že využijeme pondělí a místo tréninku odehrajeme přátelský zápas.“

Trochu jiné utkání už přineslo i páteční odpoledne. Dorostenci vyzvali v rámci propagace mladoboleslavského hokeje v extraligovém duelu Vítkovice na neobvyklém místě, a to na Zimním stadionu v městě pohádek – Jičíně.

„Myslím si, že se akce povedla. Jak zápas, tak i atmosféra byla výborná. Kluci si vyzkoušeli, jaké to je hrát před více lidmi než jenom před rodiči a pár lidmi, kteří se na zimáku potulují. Myslím si, že se to povedlo a že je dobře, že se boleslavský hokej propaguje v blízkém okolí jako je Jičín,“ sděluje bývalý hokejista.

Mladí Bruslaři mají i zatím slibně rozehranou sezónu. V tabulce se drží v první pětce a oproti Karlovým Varům mají zápas k dobru. Kdyby se jim podařilo bodovat, mohou se vyšvihnout na třetí pozici. „Jelikož máme do konce základní části šest zápasů, tak to není úplně špatné. Byly tam dva cíle, které jsme před sezónou měli. První byl dostat se do nadstavby, což se nám povedlo. Další cíl je, abychom každý den kluky posouvali a vychovávali tak, aby z nich byli lepší hokejisté. To se zatím svým způsobem daří, ale to všechno uvidíme během pár let, jak to bude pokračovat. Smyslem je, aby se kluci zlepšovali každý den a hlavně pochopili, že to dělají pro sebe, a ne pro někoho jiného.“

„V play-off chce uspět každý. My chceme samozřejmě uspět také, ale není to úplně nějaký strop, co bychom letos chtěli udělat. Spíše to máme zaměřené na to, aby se hráči vychovávali, posouvali od ročníku k ročníku a zlepšovali se. Jestli vyhrajeme nějaké poháry, tak to tolik neznamená,“ dodává David Vrbata.

Další články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.