BK MLADA BOLESLAV
25. 11. 2011 | Jitka Čechová

David Stieler: Kdyby to šlo, klidně vyměním svůj první gól v Boleslavi za vítězství

M l. B o l. – Na gól v dresu Mladé Boleslavi si musel počkat prakticky celých čtrnáct zápasů, protože právě v tom čtrnáctém se prosadil až v 57. minutě. Navíc v situaci, kdy mohli Středočeši spíš už marně doufat v příznivý obrat zápasu se Spartou, takže místo radosti cítil David Stieler (na snímku) zmar stejně jako všichni ostatní hráči Bruslařského klubu. Prohru 2:5 je teď ale nutné hodit za hlavu, už v neděli totiž hraje Boleslav důležitý zápas s Brnem. "Nechceme zklamat," prohlásil třiadvacetiletý útočník.

Davide, na začátku každé třetiny zápasu se Spartou jste prakticky okamžitě inkasovali. Neříkali jste si v kabině hlavně před tou třetí, že tentokrát se vám to už stát nesmí? Protože ta čtvrtá branka zřejmě byla ta definitivně zlomová…

Říkali jsme si to už před zápasem. Věděli jsme, jaká Sparta umí být, a že se Boleslavi proti ní tak nějak dlouhodobě nedaří. Takže ano, hodně jsme se o tom bavili, zvlášť potom před tou třetí třetinou. Chtěli jsme si na to dát obzvlášť velký pozor. Ale nezvládli jsme to. Byly tam nějaké chyby v obraně a Jarda Hübl tu střelu podle všeho ani neviděl…

Individuální chyby jsou dlouhodobým problémem Boleslavi. Mluvilo se o tom v kabině i tentokrát?

Mluví se o tom pokaždé. Snažíme se to nějakým způsobem řešit, ale není to jednoduché. Já osobně nevím, co proti tomu dělat. Když nějaký hráč tu chybu udělá, musí si to on sám srovnat v hlavě a už si příště dávat pozor. Jenže se to nějak nedaří… Ale faktem prostě je, že si tím prohráváme zápasy.

Jak tyhle věci ovlivňují atmosféru v kabině?

My jsme se na Spartu těšili. Předtím jsme dokázali dvakrát bodovat, věřili jsme si. Takže nálada v kabině byla dobrá. A rozhodně není nijak vyhrocená ani teď, jestli se mě ptáte na tohle. Musíme se z toho oklepat, další zápas hrajeme už pozítří a znovu před vlastním publikem. Nechceme zklamat.

Zápas se Spartou byl vaším už čtrnáctým utkáním za Boleslav, ale teprve teď jste se dočkal prvního gólu. Máte z něj vůbec radost, když jste prohráli?

Radost jako takovou pochopitelně mít nemůžu, protože ten můj gól už z hlediska celého zápasu a tím pádem bodů nic neřešil. Ale tak nějak vnitřně mám samozřejmě už lepší pocit, jsem rád, že se mi to podařilo protrhnout a konečně se trefit. Ovšem kdyby to šlo, klidně bych ten gól vyměnil za vítězství.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.