BK MLADA BOLESLAV
25. 11. 2011 | Jitka Čechová

David Stieler: Kdyby to šlo, klidně vyměním svůj první gól v Boleslavi za vítězství

M l. B o l. – Na gól v dresu Mladé Boleslavi si musel počkat prakticky celých čtrnáct zápasů, protože právě v tom čtrnáctém se prosadil až v 57. minutě. Navíc v situaci, kdy mohli Středočeši spíš už marně doufat v příznivý obrat zápasu se Spartou, takže místo radosti cítil David Stieler (na snímku) zmar stejně jako všichni ostatní hráči Bruslařského klubu. Prohru 2:5 je teď ale nutné hodit za hlavu, už v neděli totiž hraje Boleslav důležitý zápas s Brnem. "Nechceme zklamat," prohlásil třiadvacetiletý útočník.

Davide, na začátku každé třetiny zápasu se Spartou jste prakticky okamžitě inkasovali. Neříkali jste si v kabině hlavně před tou třetí, že tentokrát se vám to už stát nesmí? Protože ta čtvrtá branka zřejmě byla ta definitivně zlomová…

Říkali jsme si to už před zápasem. Věděli jsme, jaká Sparta umí být, a že se Boleslavi proti ní tak nějak dlouhodobě nedaří. Takže ano, hodně jsme se o tom bavili, zvlášť potom před tou třetí třetinou. Chtěli jsme si na to dát obzvlášť velký pozor. Ale nezvládli jsme to. Byly tam nějaké chyby v obraně a Jarda Hübl tu střelu podle všeho ani neviděl…

Individuální chyby jsou dlouhodobým problémem Boleslavi. Mluvilo se o tom v kabině i tentokrát?

Mluví se o tom pokaždé. Snažíme se to nějakým způsobem řešit, ale není to jednoduché. Já osobně nevím, co proti tomu dělat. Když nějaký hráč tu chybu udělá, musí si to on sám srovnat v hlavě a už si příště dávat pozor. Jenže se to nějak nedaří… Ale faktem prostě je, že si tím prohráváme zápasy.

Jak tyhle věci ovlivňují atmosféru v kabině?

My jsme se na Spartu těšili. Předtím jsme dokázali dvakrát bodovat, věřili jsme si. Takže nálada v kabině byla dobrá. A rozhodně není nijak vyhrocená ani teď, jestli se mě ptáte na tohle. Musíme se z toho oklepat, další zápas hrajeme už pozítří a znovu před vlastním publikem. Nechceme zklamat.

Zápas se Spartou byl vaším už čtrnáctým utkáním za Boleslav, ale teprve teď jste se dočkal prvního gólu. Máte z něj vůbec radost, když jste prohráli?

Radost jako takovou pochopitelně mít nemůžu, protože ten můj gól už z hlediska celého zápasu a tím pádem bodů nic neřešil. Ale tak nějak vnitřně mám samozřejmě už lepší pocit, jsem rád, že se mi to podařilo protrhnout a konečně se trefit. Ovšem kdyby to šlo, klidně bych ten gól vyměnil za vítězství.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav